O děrovaných hokejkách, pionýrských časech a švédských dresech bez korunek. Na počátky dačických florbalových věků vzpomínal první trenér Miloš Krejcar

(30. 7. 2020) - Směle by mohl nést označení „ten první“. Přestože jeho jméno v řadách nynějších florbalistů patrně většina ani nebude znát, nebýt jeho, tyto řádky by ani nevznikly. Dost možná by totiž dačický klub ani neexistoval. Anebo když, tak by nevypadal tak, jak vypadá nyní. Miloš Krejcar byl prvním trenérem dačického florbalu. Jeho „kroužkové období“, jak ho označili ostatní pamětníci, odstartovalo éru, které se později proměnila ve sportovní klub.


Začali jsme trochu „punkově“ a byla to pro nás škola života. Dělali jsme to srdíčkem a do jiných pater nás „odstřelil“ příchod Pavla Gellnera s Lenkou Záblackou, vzpomínal Michal Janča

(28. 7. 2020) - Jeho jméno byste na současném seznamu dačických borců hledali marně. I tak ale patří k lidem, na které by se nikdy nemělo zapomenout. Do klubu přišel v době „kroužkové“. Byl jedním z těch, kdo z kroužku dokázali vybudovat něco víc. Nejen o zkušenostech a florbalové škole z Jihlavy, ale také o dačickém srdci, době „punkové“ a pomoci dvou osobností klubu se rozpovídal jeden ze zakladatelů moderní éry Florbalu Dačice Michal Janča.


Léto v plném proudu. Co se událo a co nás ještě čeká ve zbytku léta?

(24. 7. 2020) - Prázdniny se pomalu přehupují do své druhé poloviny, a tak přichází čas na rekapitulaci toho, co se již událo. A také toho, co nás v nejbližších dnech a týdnech čeká. Pomalu můžeme nakousnout také novou sezonu.


David Černý: Od Aligátorů přes panelákové nábory až do celostátní soutěže. Hlavně ať nás ten růst nespolkne, přeje si

(30. 6. 2020) - Když se řekne Florbal Dačice napříč republikou, většina lidí si jméno klubu spojí s Davidem Černým. Tohle spojení totiž funguje už od roku 1998. A jak je vidno, na rozchod to nevypadá. Bývalý florbalový hejtman Jihočeského kraje okusil také post lodivoda krajského výběru. Primárně je ale spjat s klubem, na jehož začátcích se výraznou měrou spolupodílel. Obsáhlý rozhovor mapující dačickou historii tak objasní nejen složité začátky ve městě kostky cukru, ale také připomínku toho, jak luxusní podmínky mají hráči aktuálně k dispozici.


Aktuální situace v otázkách aneb co vás nyní nejvíc zajímá

(10. 6. 2020) - Vážení rodiče a hráči, poslední dobou se množí dotazy na podobná témata. Tento článek by měl zodpovědět ty nejčastěji se opakující. Protože se řada z nich týká celého klubu, není tento článek zaměřen jen na vybrané kategorie, ale týká se veškerého klubového dění.


Halové tréninky dětí pomalu finišují. Čeká nás nabité léto

(3. 6. 2020) - Se začátkem června a stále se rozvolňujícími opatřeními v souvislosti s koronavirem jsou i pro nás již přijatelnější podmínky fungování. Nyní se však i s ohledem na rostoucí teploty (a nesnesitelno v hale), respektive na množství školních akcí blížíme do definitivního tréninkového cíle. Tím ale naše aktivita na delší dobu rozhodně nekončí.


Lukáš Vacuška: Holky nikdo trénovat nechtěl. Tak jsme to dali dohromady a fungujeme dodnes

(25. 5. 2020) - Vydal se na cestu, o níž by většina mužů ani náznakem neuvažovala – rozhodl se trénovat ženy. Jak sám říká, má to svá specifika a vyžaduje to odlišný přístup. Ale jak je vidět, odlišné metody se očividně ujaly. Ženské družstvo se vzpamatovalo z početní klinické smrti a nyní je v něm již dokonce konkurenční prostředí a stává se vyhledávanou destinací i pro ženy například z Jihlavy. O novou motivaci zástupkyň něžného pohlaví se zasloužil Lukáš Vacuška nemalým dílem. Také on dostal možnost přiblížit svůj florbalový a trenérský život v rozhovoru.


Radek Kubeš: Na trenéřině mám nejradši řešení problémů, které se při této práci objevují

(18. 5. 2020) - Když s kolegou Šimonem na podzim začínali, byl to pro všechny zúčastněné tak trochu krok do neznáma. Mladá trenérská dvojice u svých skorovrstevníků ale potvrdila, že ji čeká velká trenérská budoucnost. S nelehkou misí u pubertální party se popasovala na výbornou a zcela oprávněně si tak může nárokovat stejnou kategorii i příští rok. Pohled Šimona Krechlera už známe, další na „rozhovorové řadě“ je tedy jeho parťák Radek Kubeš.

 


Klub obnovil tréninkovou činnost. V omezeném režimu bude fungovat do června

(14. 5. 2020) - Koronavirová situace v naší zemi se pomalu začíná stabilizovat. Rozvolňující se opatření nám umožňují návrat k tréninkové činnosti. A to prozatím alespoň v omezeném režimu. V následujícím článku se dozvíte, kdo, kdy a jak trénuje. A co nás čeká v dohledné době.


Šimon Krechler: Věk mě občas trochu limituje. Jinak jsem ale šťastný, že dělám, co mám rád

(12. 5. 2020) - V sedmnácti letech měla řada z nás opravdu všemožné starosti. Jen málokdo ale pečoval o rozvoj svých skorovrstevníků. Šimon Krechler je živoucím důkazem, že i tato anomálie může fungovat. Na osmnáctiny se těší hlavně proto, že bude moct být sám vedoucím družstva. A jak tvrdí, Dačice jsou jeho oblíbeným klubem. Umožňují mu plnění snu. „Zelenáč“ mezi hlavními trenéry vysvětluje, že nízký věk je někdy spíš nevýhodou.


  1 / 43   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist