Trenér roku v Dačicích! Eisenkolb ukáže, jak vést trénink mládeže

(13. 11. 2018) - Už tento pátek se v dačicích koná mimořádná událost. V prostorách Městské sportovní haly se uskuteční seminář pro trenéry s výjimečnými osobnostmi. Přednášet bude vítěz prestižní ankety Trenér roku Michal Eisenkolb z pražské Sparty a regionální metodik pro Vysočinu a Jižní Čechy Jan Třískala. Celá akce začne v 17:00 tréninkem pro přípravku a elévy, od 18:30 bude navazovat "trénink pro trenéry" a od půl osmé vše zakončí debata s mentory. O seminář byl enormní zájem a už se do něj z kapacítních důbodů nelze přihlásit. Dorazí na něj trenéři z devíti klubů obou regionů. Více o celé akci naleznete na webu florbalové unie, případně na tomto odkazu, kde je také kompletní přehled nahlášených účastníků.


I ze zápasu s Pacovem berou muži plný počet bodů

(13. 11. 2018) - Deváté kolo divize proti sobě svedlo regionální rivaly. Dačice čekala cesta do Pelhřimova a souboj s nepřijemným Pacovem. Ač se hrálo po většinu zápasu poměrně vyrovnané utkání, branky padaly především díky skvěle chytajícímu Vacuškovi hlavně do sítě domácích. Z našeho pohledu byla velmi slabá prostřední část, možná i proto, že jsme se v ní bránily pětiminutovému oslabení, které následovalo po odhalení administrativní chyby. Konečná výhra 9:3 se ale počítá a opět podtrhla skvělou obrannou činost týmu. Hned čtyřmi zásahy zatížl konto Pacovských Holeček, dvě přdal Kůs. Mužstvo trenéra Černého tak stále okupuje druhou příčku tabulky.

Více v článku


Muže čeká jediný zápas, prověří je Pacov. Hrají i junioři

(6. 11. 2018) - Divizní základní část se chýlí ke své polovině a těsně před ní zavítá náš první tým na palubovku mužstva, které je pro letošek geograficky přilehlé k tomu našemu, tedy Pacova. Jak známo, utkání Honzíků se konají v hale Základní školy Osvobození v Pelhřimově, půjde tedy o poměrně důvěrně známé prostředí, s pro nás už tradičním soupeřem. Ten se jako obvykle opírá o silné individuality, ze kterých vyrazně vyčnívá kapitán Matěj Doubek, který obstarává drtivou většinu branek svého týmu. Letos je ale jeho tým doplněn o některá další poměrně zajímavá jména a jako vždy už dokázal (především na domácí půdě) posbírat několik hodně cenných bodů, o což se bude snažit i tentokrát. 
V permanenci ale nebude pouze mužská složka. Cestu do Ledče nad Sázavou má v kalendáři juniorka Petra Stejskala. O body bude  ve druhé lize bojovat mužstvem Havlíčkova Brodu, respektive Světlé nad Sázavou.

Muži A - Divize C:

- so. 10. 11. 18:00 - Pacovští Honzící x TJ Centropen Dačice -:- / SH ZŠ Os. Pelhřimov


První ztráta áčka přišla až v osmém kole s Hradcem Králové

(30. 10. 2018) - Spanilá jízda mužů divizní sezonou 2018/2019 trvala celých sedm úvodních zápasů, tedy přesně třetinu celé základní části soutěže. Nechybělo přitom mnoho a mohlo být ale ještě veseleji. Po sobotním hladkém vítězství proti ofenzivně laděným Všestarům, které jsme dokázali zkrotit a zvítězit zaslouženě 8:2, nám v neděli stopku vystavil v přímém souboji dvou dosud stoprocentních týmů o první místo ambiciozní Hradec Králové. Ani zápas s dosavadním suverénem ale nebyl nehratelný, ba naokak. Dačice na svého soka vlétly se vší vervou a v brzy se ujaly nadějného vedení 3:1. Hradec ale bojoval srdnatě a dokázal nepříznivý stav ještě do konce první třetiny otočit. Druhou a třetí třetinu už se hrál podstatně defenzivnější florbal, opticky na vrch měli ale po většinu času domácí. Přes všechnu snahu a závěrečnou hru bez brankáře se ale vyrovnat nepodařilo a východočeši si tak z Třeště odvezli všechny body a s nimi i první příčku v tabulce soutěže.

Více v článku


Probíhá třetí ročník podzimního příměstského kempu

(29.10. 2018) - V letošním roce náš klub pořádá už třetí ročník příměstského kempu pro děti v Dačicích. Letošní akce je pětidenní. Odstartovala v pátek 26. 10. odpoledne seznamovacími hrami a florbalem. V sobotu se celá skupina šestadvaceti dětí nejprve přesunula do telčského Panského dvora do herny, na lezeckou stěnu a do lanového centra. Následoval oběd, po kterém se zúčastnění dopravily do třešťské sportovní haly, aby hlasitě podpořily první tým mužů v divizním utkání proti týmu Všestar. V neděli a pondělí byl připraven tradiční třífázový tréninkový režim se závěrečnou hodinou florbalu navíc. Zítra je před námi poslední den, kdy kluky od rána čeká sportovní turnaj, při kterém vystřídají několik sportů. Závěrem obdrží malé dárečky od sponzodů a také dárek s klubovou tématikou. Suma sumárum, letošního kempu se zúčastnilo 26 dětí z Dačic a Kunžaku pod taktovkou sedmi zapojených trenérů. Termín akce je opět přilehlý k podzimním školním prázdninám, tedy od pátku do neděle 26. - 30. října.


Dačice se utkají s druhým a prvním, přivítají Hradec a Všestary

(23. 10. 2018) - Divize C má po šesti odehraných kolech tři stoprocentní týmy. Hradec Králové, Všestary a Centropen Dačice. Vzhledem k losu sedmého a osmého kola je jisté, že některá ze sérií určitě skončí. Centropen totiž na vlastní půdě právě Hradec a Všestary přivítá. Oba týmy se v tabulce nachází díky lepšímu rozdílu skóre před námi a to především díky perfektní útočné fázi. Zatímco sobotní soupeř - Všestary v dosavadních šesti kolech nastřílely 73 branek, nedělní sok Hradec Králové dokonce 76. Centropen se naopak může tradičně pochlubit slušnou obrannou fází, pouze 24 branek znamená průměr čtyři branky na zápas. Je tak jednoznačně nejlépě bránícím týmem ligy. Dojde tedy k zajímavým konfrontacím nejlepších útoků s nejlepší obranou. Oba zápasy se odehrají v Třešťské sportovní hale!

Muži A - Divize C:

- so. 27. 10. 17:00 - TJ Centropen Dačice x FBC Všestary -:- / SH Třešť

- ne. 28. 10. 14:00 - TJ Centropen Dačice x FbC Hradec Králové -:- / SH Třešť 


Šest zápasů - 18 bodů. Muži stále v divizi neztratili

(16. 10. 2018) - I v minulých sezonách se muži mohli vždy opřít o dobrý start do soutěže. Letos je ale doposud nejlepší v historii. Zatímco předloni přišla první ztráta ve čtvrtém kole a loni až v šestém, letos se podařilo zvládnout stoprocentně všech šest úvodních duelů, přičemž se áčku mohlo přihodit nepříjemné dejavu. Vloni právě v šesém kole narazili náš tým, stejně jako letos, v domácím prostředí na Vysoké Mýto. Zatímco před rokem jsme soupeři nestačily a podlehli 5:9, letos se zápas výsledkově vydařil, ikdyž průběh nebyl rozhodně jednoduchý a tři body to byly nakonec poměrně šťastné. Jednoduchý ale nebyl ani sobotní zápas, kdy se nováček s Letohradu nepříjemně dlouho držel na dostřel. Na to se ale historie ptát nebude a muži si tak vytvořili dostatečné sebevědomí před víkendem podzimu, který je čeká už příští týden. V naší divizi jsou totiž dosud stoprpcentní tři týmy. Mimo Centropen je to i Hradec Králové a Všestary. A právě tyto dva týmy přivítáme na "domácí" půdě 27. a 28. října!

Více v článku


Muže doma prověří Letohrad a Vysoké Mýto

(9. 10. 2018) - Letošní prozatimní poměrně solidní formu mužského divizního celku florbalového Centropenu Dačice se tento víkend chystají pověřit další dva týmy. Tuto sobotu 13. října jím bude nováček z Letohradu, který se v přípravě projevoval velice solidně především v poháru České pojišťovny, kde dokázal mimo jiné sestřelit soupeře z Národní ligy (Jaroměř) poměrem 11:2. V divizi nicméně na body dosáhl prozatím pouze jednou, to když hned v prvním kole vyřídil deseti brankami Havlíčkův Brod. Rozhodně ale jejich dosavadní zápasy pozornost vzbuzují, v žádném borci kolem Jana Skalického výsledkově nepropadli a to mají za sebou utkání se všemi favority soutěže, jako je Hradec, Litomyšl nebo Všestary, jejich bodově vydařenější víkendy tedy určitě teprve přijdou. Druhým víkendovým soupeřem našeho týmu bude v neděli 14. 10. ambiciozní Vysoké Mýto, tedy kat všech aspirantů na postup letošního jara. Mýto má za sebou v aktuální sezoně zatím totožné soupeře jako Letohrad a i výsledkově si vedlo naprosto stejně. Ve všech zápasech drželo se soupeřem krok, ale na body to stačilo pouze proti Brodu, jemuž ale nasázelo solidní debakl. Oba nadcházející soupeři se tedy rozhodně se svými dosavadními třemi body nebudou chtít spokojit a na jihu pro úspěch udělají maximum. My ovšem věříme, že pokud k zápasům přistoupíme zodpovědně a koncentrovaně, je v našich silách prodloužit dosavadní neporazitelnost o dalších 14 dní. Vy toho můžete být svědkem, když dorazíte do haly v Třešti!

Muži A - Divize C:

- so. 13. 10. 17:00 - TJ Centropen Dačice x FBC Letohrad Orel Orlice -:- / SH Třešť

- ne. 14. 10. 14:00 - TJ Centropen Dačice x FTC Vysoké Mýto -:- / SH Třešť


Áčko potvrdilo dobrý vstup do divize, béčko vyšlo naprázdno

(2. 10. 2018) - Tak, jako v letech minulých, i letos se vstup mužskému áčku do divizní sezony daří. Po čtyřech kolech máme na kontě plný počet dvanácti bodů. Ačkoli by to v kterékoli jiné divizi (v rámci českého florbalu) znamenalo první místo, v té naší jsme až třetí. Divize C má totiž více týmů, které dosud neztratily ani bod. Stejně jsou na tom Všestary a Hradec Králové. Oba jmenovaní mají podstatně pozitivnější rozdíl skóre, proto jsou v tabulce před námi. Do průběžné užší špičky musíme určitě zařadit i Litomyšl, která dosud ztratila pouze bod za výhru v prodloužení. Týmy na dalších místech už na nás ztrácí pět a více bodů. V dalších kolech náš tým přivítá už příští týden na svém hřišti nováčka soutěže Letohrad, respektive ambiciozní Vysoké Mýto. Komu se tento víkend příliš nedřilo je naopak mužská rezerva. Z daleké cesty do Strakonic se oslabená sestava vracela bez zisku bodu, stejně jako dorostenci ze Sezimova Ústí.

Více v článku


Muži se pokusí navázat na stoprocentní bilanci. Sezonu načne i dorost

(25. 9. 2018) - Nadcházející prodloužený víkend, poslední zářiový, bude opět ve znamení soutěžních zápasů pro naše oba mužské týmy. Oba se budou snažit zachovat si vítěznou bilanci. Divizní áčko vyráží k prvním venkovním utkáním, ale cesty to nebudou nikterak daleké. V sobotu je čeká cesta do Třebíče, kde se od dvou poměří s rezervou místního Snipers, v neděli se vydají do krajského města Vysočiny k souboji s nováčkem soutěže - místním SK (14:30). To naší mužskou rezervu čeká cestování o poznání náročnější. V neděli brzy ráno vyrazí na daleký západ. Ve sportovní hale ve Strakonicích mají v plánu zabojovat o body s českobudějovickým SKP, respektive místní rezervou Strakonic. Na vstup do sezony 2018/2019 se připravuje náš dorost. Svěřenci Petra Jindry v sobotu absolvují cestu do Sezimova Ústí aby mohli porovnat síly s tradičními rivaly - J. Hradcem a Táborem.

Muži A - Divize C:

- so. 29. 9. 14:00 - Snipers Třebíč B x TJ Centropen Dačice -:- / SH TJ Spartak Třebíč

- ne. 30. 9. 14:30 - SK Jihlava x TJ Centropen Dačice -:- / SH SK Jihlava


  1 / 34   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: 728 465 764
- Email: kkus@florbaldacice.cz
další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť / SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 aktivních členů (9/2018) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist