"Supervíkend" katapultoval muže předčasně do play-up o Národní ligu!

(19. 2. 2019) - Po loňské vydařené sezoně, ve které se muži umístili na senzační druhé příčce a následně neúspěšně bojovalali o Národní ligu s ostravskou Letkou (mimochodem aktuálně druhým týmem národní ligy), se letos očekávala podstatně těžší sezona. O to větším úspěchem je, že už tři kola před koncem základní části bylo jisté, že se muži do play-up podívají znovu. Letos jim k tomu výrazně pomohly výsledky ostatních konkurentů, nicméně výkony prvního mužstva lze (až na některé zbytečné ztráty) právem považovat za perfektní, což nejlépe dokumentuje poslední hrací víkend. V něm muži cestovali na sever k zápasům s týmy se suveréně nejlepšími útoky. Jak Všestary, tak již jistého vítěze soutěže Hradec Králové, však dokázali na jejich palubovkách porazit. Všestary poměrem 6:1, Hradec po nervydrásajícím zápase 5:4! Výhra nad druhým jmenovaným je o to cennější, že se jednalo o první porážku dosavadního suveréna soutěže a také proto, že ještě před začátkem utkání bylo díky zaváhání Litomyšle jisté, že už v zápase "o nic nejde" a náš tým má druhou příčku jistou i v případě prohry.

Více v článku


Na programu je předposlední hrací víkend základní části divize

(12. 2. 2019) - Poslední dva venkovní zápasy základní části Divize C mají před sebou muži. V sobotu 16. února cestují na sever, čekají je ofenzivně laděné Všestary. V neděli se pak přesunou v rámci regionu jen o pár kilometrů dál, aby se pokusili porazit dosud neporažený Hradec Králové. Po tomto víkendu už může být teoreticky jasno v otázce obsazení předních příček po základní části. Zatímco vedoucí Hradec už má play-up jisté a k definitivě prvního místa mu stačí uhrát jediný bod, o druhou kvalifikační příčku ještě bude boj, který s největší pravděpodobností stejně nakonec rozhodne až vzájemný zápas Dačic s Litomyšlí v předposledním kole o čtrnáct dní později.

Muži A - Divize C:

- so. 16. 2. 15:00 - FBŠ Všestary x TJ Centropen Dačice -:-

- ne. 17. 2. 16:30 - FBC Hradec Králové x TJ Centropen Dačice -:-


Stoprocentní víkend! Muži i ženy nadělovali

(5. 1. 2019) - Za velice úspěšný lze považovat začátek února, minimálně co se výsledků dospělých kategorií týče. Ženy konečně dokonale využily domácího prostředí a po jistých výkonech dokázaly přehrát jak SK Jihlava/Žďár n/S (8:4), tak FA České Budějovice (7:2). Šest kol před koncem soutěže tak při poměrně solidní formě stále realně živí šanci na druhou příčku. Tu stále v divizi drží mužské áčko. Svou sobotní prověrku v podobě utkání s rozjetým Pacovem zvládlo. Ač byl průěh zápasu poměrně vyrovnaný, ve třetí třetině se štěstí přiklonilo na naší sranu. Velkou zásluhu na důležitém vítězství 7:3 měl produktivní Holeček a perfektně chytající Ferdan. Můžům už do konce základní části soutěže zbývají jen čtyži zápasy, přičemž nad třetí Litomyšlí mají náskok čtyř bodů. Vzájemný zápas je ale ještě čeká.

Více v článku


Začátek února ve znamení domácího představení žen a jednoho zápasu mužů

(29. 1. 2019) - Sobota druhého února přinese velice bohaté florbalové menu. V regionu budeme moci pozorovat hned tři naše celky. Prvním z nich je mužské áčko, které se v "domácím" prostředí v Třešti popere o body s Pacovem. Zápas druhého s šestým začíná netradičně už ve tři hodiny. Pacov má momentálně perfektní formu, vyhrál poslední čtyři utkání a v případě úspěchu s našim týmem se může vyšvihnout už na čtvrtou příčku tabulky, zápas to tedy bude velmi těžký. K téže sobotě směřuje svě soustředění i ženský celek. Představí se totiž v opravdovém domácím prostředí, tedy v hale SŠTO Dačice. Na programu má zápasy se Žďárem (9:00) a Florbalovou Akademií Č. B. (13:30). Budeme Velice rádi, když do sportovní haly dorazíte naše dívky podpořit! V nedaleké Telči se ve stejný den představí naše juniorka. V 10:00 vyzvou silný celek FBŠ Jihlava a po poledni Okříšky-Kněžice!

Muži A - Divize C:

- so. 2. 2. 15:00 - TJ Centropen Dačice x Pacovští Honzíci -:- / SH Třešť


Muži i ženy shodně přivážejí tři body z venku

(22. 1. 2019) - S totožnou bilancí jedné výhry a jedné prohry se o víkendu vracel jak mužský, tak ženský tým z venkovního dvojutkání. Muži si po sobotní vydřené výhře s Letohradem připsali pátou letošní porážku, tentokrát nestačili na Vysoké mýto, které se doma prezentuje velice houževnatým florbalem. Ženy čekal těžký los. Poměřily se s týmy z čela tabulky. Oboum dokázaly zdatně sekundovat. Se suverénem letošní sezony - Pelhřimovam, sice ještě těsně prohráli, druhým štírkám ale uštědřily třetí porážku v sezoně. Pro oba naše dospělé týmy to znamenalo udržení stávajících pozic v vabulce. Muži se stále drží na druhém místě se čtyřbodovým odskokem na třetí Litomyšl. Ženy uhájily třetí příčku před Žďárem nad Sázavou.

Více v článku


Závěrečnou třetinu soutěže odstartují muži na severu. Ženy vyzvou lídra

(15. 1. 2019) - Základní část divize C pomalu ale jistě graduje a stále není vyřešená otázka, kdo se bude moct poprat o postup do vyšší soutěže, tedy Národní ligy. Dle platných propozic pro letošní sezonu se do tzv. "play-up" soutěže kvalifikují vždy první dva týmy ze všech čtyř divizí. První místo v naší divizi C s přehledem kontroluje, stejně jako minulý rok, Hradec Králové s desetibodovým náskokem. O to druhé ale ještě svedou boj týmy na dalších pozicích. Nejlepší pozici pro jeho obhájení má právě náš tým, v klidu jej ale nenechává jak Litomyšl (5 bodů ztráta), tak Všestary a Tábor (7 bodů ztráta). Flintu do žita ale ještě rozhodně nemusí házet ani šestý Pacov. Týmy na dalších místech už mají deficit výraznější. Z jednadvaceti kol zbývá odehrát posledních sedm, bodů je tedy ve hře ještě jednadvacet. První dvě kola muži ukrojí tento víkend, kdy cestují na hřiště soupeřů. V sobotu se o body poperou v Rokytnici v Orlických Horách, kde utkání pořádá Letohrad a v neděli ve Vysokým Mýtě s tamním FTC. Na programu je tento víkend i 2.liga žen, ve které účinkuje náš zástupce. Aktuálně třetí tým tabulky se v Pelhřimově popere se suverénem letošní sezony, domácím Spartakem, respektive druhým týmem tabuky, Štírkami z Českých Budějovic. Los to tedy na udržení třetího místa nebude rozhodně snadný, každopádně je v silách našeho týmu bodovat naplno.

Muži A - Divize C:

- so. 19. 1. 19:00 - FBC Letohrad Orel Orlice x TJ Centropen Dačice -:-

- ne. 20. 1. 16:30 - FTC Vysoké Mýto x TJ Centropen Dačice -:-


Po novém roce pouze tříbodově. Muži trestuhodně ztratily body s Třebíčí, ženy s Pískem

(8. 1. 2019) - Nový rok začal neslavně jak z pohledu mužů, tak z pohledu žen. Muži narazili na houževnatou Třebíč, která jim uštědřila hořkou porážku. Ženy prožily vystřízlivění s Pískem, kterému nečekaně těsně podlehly. Oba týmy naštěstí naplno bodovaly alepsoň ve svých druhých zápasech víkendu. Pouze jeden bod za remízu s Milevskem si pak připsalo béčko mužů. V dalším zápase totiž smolně podlehlo Krumlovu. Na divizní tabulce mužského áčka se to přesto příliš neprojevilo, ztáty zaznamenaly i ostatní týmy.

Více v článku


Náš klub je třetí nejlepší v práci s fanoušky v Jihočeském kraji a Kraji Vysočina

(3. 1. 2019) - Velice dobrou vizitkou se může pochlubit náš klub v práci s fanoušky, respektive sociálními sítěmi. V součtu sledujících na dvou nejvýznaměnších sociálních sítích, tedy Facebooku a Instagramu, se v kraji Vysočina a Jihočeském kraji řadí hned za českobudějovické Štíry a Florbalovou školu Jihlava, tedy na bronzový stupínek. Kompletní pořadí k datu 2. 1. 2019 naleznete ZDE.

  Klub FB   IG   Celkem
1. Štíři Č. Budějovice 2219   1048   3267
2. FbŠ Jihlava 1649   671   2320
3. Centropen Dačice 1003   524   1527
4. SK Jihlava 1114   137   1251
5. FBC Strakonice 775   433   1208

Zpět do reality! Do akce se chystají oba mužské týmy i ženy!

(2. 1. 2019) - Vánoční svátky jsou nenávratně za námi a o slovo se opět hlásí ligové soutěže! Hned první víkend po novém roce se do akce vypraví oba mužské týmy a také tým žen. Elitní tým mužů pořádá "domácí" zápasy, oba odehraje v Třešti. Sobotní match začíná v 19:00 a soupeřem nám bude rezerva Třebíče (10. místo). V neděli šestého se od 17:00 utkáme s SK Jihlava (11. místo), tedy týmem který po bodově nulovém úvodu soutěže v posledních zápasech ke konci roku začal sbírat své první body a odpoutal se od poslední příčky tabulky. Ač tedy papírově půjde o slabší soupeře, o podcenění nemůže být jakákoli řeč už proto, že ze zkušenosti víme, jak náročné zápasy po Vánočních svátcích jsou. Rezerva naší mužské složky se v sobotu vypraví do Žirovnice, kde jej čekají utkání s Milevskem (10. místo) a Č. Krumlovem (3. místo). Nejdelší cestu má před sebou ženský tým, který se vydá do Českých Budějovic k zápasům s Pískem a FA Č. Budějovice.

Muži A - Divize C:

- so. 5. 1. 19:00 - TJ Centropen Dačice x Snipers Třebíč B -:- / SH Třešť

- ne. 6. 1. 17:00 - TJ Centropen Dačice x SK Jihlava -:- / SH Třešť


Dvanáctý ročník Vánočního florbalového turnaje v Dačicích je tu!

(19. 12. 2018) - Jen těžko uvěřitelných jedenáct ročníků jednodenního florbalového turnaje, který neodmyslitelně patří k Vánočním svátkům v Dačicích, už proběhlo. Nyní je před námí dvanáctý! Ten proběhne už tuto sobotu 22. prosince a jako vždy se vtěsná do jediného dne. Pořadatel si připravil novinku v podobě upraveného systému, do kterého díky zkrácení hracího času o minutu na 2 x 7 vměstnal i čvrtfinálové zápasy. Pozitivní změnou tedy je, že letos ze skupin postoupí všechny týmy. O to nabitější program nás čeká! Začíná se už 7:15! Jako vždy bylo možno se přihlásit do dvou kategorií, a to amatérské a mužské. Každá kategorie pojala osm týmů a v každé se utvořily dvě skupiny po čtyřech. Největší zastoupení mají tradičně týmy z blízkého okolí, nechybí ale ani zástupci ze Středních, Východních a Jižních Čech, Vysočiny nebo také Jižní Moravy. Turnaj vyvrcholí po osmé hodině večerní, kdy se odehrají obě finálová utkáni. Více o turnaji se dočtete v patřičné sekci v levém menu.


  1 / 35   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: 728 465 764
- Email: kkus@florbaldacice.cz
další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť / SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 aktivních členů (9/2018) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist