Halové tréninky dětí pomalu finišují. Čeká nás nabité léto

(3. 6. 2020) - Se začátkem června a stále se rozvolňujícími opatřeními v souvislosti s koronavirem jsou i pro nás již přijatelnější podmínky fungování. Nyní se však i s ohledem na rostoucí teploty (a nesnesitelno v hale), respektive na množství školních akcí blížíme do definitivního tréninkového cíle. Tím ale naše aktivita na delší dobu rozhodně nekončí.


Lukáš Vacuška: Holky nikdo trénovat nechtěl. Tak jsme to dali dohromady a fungujeme dodnes

(25. 5. 2020) - Vydal se na cestu, o níž by většina mužů ani náznakem neuvažovala – rozhodl se trénovat ženy. Jak sám říká, má to svá specifika a vyžaduje to odlišný přístup. Ale jak je vidět, odlišné metody se očividně ujaly. Ženské družstvo se vzpamatovalo z početní klinické smrti a nyní je v něm již dokonce konkurenční prostředí a stává se vyhledávanou destinací i pro ženy například z Jihlavy. O novou motivaci zástupkyň něžného pohlaví se zasloužil Lukáš Vacuška nemalým dílem. Také on dostal možnost přiblížit svůj florbalový a trenérský život v rozhovoru.


Radek Kubeš: Na trenéřině mám nejradši řešení problémů, které se při této práci objevují

(18. 5. 2020) - Když s kolegou Šimonem na podzim začínali, byl to pro všechny zúčastněné tak trochu krok do neznáma. Mladá trenérská dvojice u svých skorovrstevníků ale potvrdila, že ji čeká velká trenérská budoucnost. S nelehkou misí u pubertální party se popasovala na výbornou a zcela oprávněně si tak může nárokovat stejnou kategorii i příští rok. Pohled Šimona Krechlera už známe, další na „rozhovorové řadě“ je tedy jeho parťák Radek Kubeš.

 


Klub obnovil tréninkovou činnost. V omezeném režimu bude fungovat do června

(14. 5. 2020) - Koronavirová situace v naší zemi se pomalu začíná stabilizovat. Rozvolňující se opatření nám umožňují návrat k tréninkové činnosti. A to prozatím alespoň v omezeném režimu. V následujícím článku se dozvíte, kdo, kdy a jak trénuje. A co nás čeká v dohledné době.


Šimon Krechler: Věk mě občas trochu limituje. Jinak jsem ale šťastný, že dělám, co mám rád

(12. 5. 2020) - V sedmnácti letech měla řada z nás opravdu všemožné starosti. Jen málokdo ale pečoval o rozvoj svých skorovrstevníků. Šimon Krechler je živoucím důkazem, že i tato anomálie může fungovat. Na osmnáctiny se těší hlavně proto, že bude moct být sám vedoucím družstva. A jak tvrdí, Dačice jsou jeho oblíbeným klubem. Umožňují mu plnění snu. „Zelenáč“ mezi hlavními trenéry vysvětluje, že nízký věk je někdy spíš nevýhodou.


David Černý: Florbal? Nejlepší sport pro Dačice!

(27. 4. 2020) - Nebýt jeho, nejen že by neexistoval tento text, ale dost možná by již neexistoval ani dačický florbalový oddíl. Jenže to jsou kdyby. A na ta se nejen ve florbale nehraje. Nynější lodivod A-týmu byl u toho, když do města kostky cukru florbal přicházel. I díky němu se tu stále drží. A nejen on věří, že ještě hodně dlouho držet bude. V dalším rozhovoru vám nejen své florbalové začátky představí David Černý, někdejší florbalový hejtman Jihočeského kraje.


Blanka Dörrer Proboštová: Jak se z hradecké pozemní hokejistky stala dačická florbalistka aneb Díky manželství na druhém konci republiky

(21. 4. 2020) - Dačický florbalový klub je sice charakterem regionální, svým skrytým půvabem ale láká i lidi z končin více či méně vzdálených. A tak růžový dres oblékali ostravští bratři Obertanovi, jihlavský Kryštof Kůs, či královéhradecká Blanka Dörrer Proboštová. Právě s touto trenérkou, již znají hlavně děti z tréninkové skupiny v Kunžaku a na niž se mohou těšit děvčata v nově se tvořícím družstvu, vznikl další rozhovor. Vysvětlila v něm mimo jiné to, jak se z východočeské metropole dostala až na daleký jih.


AKTUÁLNÍ INFO: Na co se nás ptáte a co teď rezonuje celým florbalovým hnutím

(18. 4. 2020) - Zažíváme období, na které jsme v nedlouhé florbalové historii nikdy nenarazili. Jak nám, tak vám přináší spoustu starostí a otázek, na které často ani sami neznáme odpověď. Protože se množí dotazy z vaší strany na podobné věci, snažili jsme se v tomto článku některé z nich zodpovědět. Jedná se tedy o jakési FAQ v koronavirové situaci.


Martin Hudínek: Dačice jsou mým rodným městem, pro něj teď dělám trenéra

(17. 4. 2020) - Svět je nebo byl plný nerozlučných dvojic, které si lidé spojují už navěky. Voskovce vždy vidíme v kombinaci s Werichem, Pata s Matem, Spejbla s Hurvínkem. A taky Libora s Martinem. I když víte, kdo že je Martin? „Huďa“, dosavadní trenér elévů a od nového ročníku lodivod mladších žáků, byl dalším respondentem v trenérském miniseriálu.

 


Barbora Kratochvílová: Florbalku jsem už věšela na hřebík. Teď je pro mě florbal odreagováním

(9. 4. 2020) - Bez přehánění ji lze označit za anomálii, a to v pozitivním slova smyslu. Vyrůstala v klučičím prostředí, což ji zformovalo do let pozdějších. Namísto typických sportů pro holky si vybrala florbal. U něj také zůstala. A nyní šéfuje partě kluků. Nikoli však přípravce, jak by Dačic neznalý člověk mohl předpokládat. Má pod sebou juniory. Barbora Kratochvílová nyní může zužitkovat svůj „boj o přežití“ v mužském kolektivu. Svou poctivostí by mohla jít příkladem.


  1 / 43   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist