Po hladkém vítězství přišla smolná prohra. Závěr ligy bude hodně dramatický

(14. 2. 2017) - Jediný tým našeho klubu, který měl tento víkend zápasové povinnosti, bylo mužské áčko. Za to to byla cesta nejvzdálenější, konkrétně přes tři sta kilometrů na sever. Z tradičního oblíbeného azylu, kterým je Růžová Chalupa ve Rtyni v Podkrkonoší, vyrazili naši florbalisté do SH v Trutnově, respektive Orlovny v samotné Rtyni. Oba týmy mají opačné starosti. Zatímco Trutnov zuby nehty bojuje o holou záchranu, Rtyně stále živí naději na druhé místo, které letos znamená postup do nadstavbové části. A právě zápas s Dačicemi jejich sen mohl výrazně přiživit, nebo také téměř nedosažitelně oddálit. 

Více v článku


Drobné úpravy kreditového systému. Věnujte pozornost!

(13. 2. 2017) - PRO ČLENY - Klub se snaží každým rokem vyladit kreditový systém tak, aby byl co nejefektivnější a nejspravedlivější. I letos systém doznal několika málo změn, věnujte tedy pozornost příslušné sekci.


Muži cestují naposledy na hřiště soupeřů. Čeká je Rtyně a Trutnov

(9. 2. 2017) - Do odehrání kompletní základní části divizní sezony 2016/2017 zbývá posledních šest zápasů. Po tomto víkendu, kdy se muži Centropenu představí na hřištích soupeřů, už bude zbývat pouze čtveřice domácích zápasů. Poslední, navíc poměrně dalekou cestu, si ale svěřenci Davida Černého nejedou pouze užít. Pokud by jí bodově zvládli, rýsovala by se poměrně slušná šance na udržení druhé příčky po konci základní části, což by neznamenalo jen dorovnání historického umístění pro naše mužstvo, ale především premiérovou účast v nadstavbové části soutěže, kde se hraje o postup do Národní ligy. Cesta je ale ještě hodně dlouhá a z minulých sezon už náš tým moc dobře ví, že výborně rozehraná sezona se dá také velice snadno v jejím závěru "zadrbat". Následující soupeři - Trutnov a Rtyně, ale nepatří k vyloženě neoblíbeným soupeřům. V Trutnovské hale náš tým pravidelně vyhrává, ikdyž se zde hrají téměř pokaždé velice divoké zápasy. Domácí ale tentokrát budou o body bojovat víc než kdy jindy, vzhledem k tomu, že bojují o záchranu v soutěži. A v Orlovně ve Rtyni jsme zatím chuť porážky také neokusili, ze dvou zápasů jsme zde dvakrát vyhráli. Nyní je ale Rtyně silnější než v předešlých letech, i díky mnohým posilám z regionu, čemuž odpovídá i její tabulkové postavení. Boj o další divizní body začne v sobotu v 18:00 v Trutnově, o den déle se Centropen představí od 16:00 ve Rtyni v Podkrkonoší, kde také ze soboty na neděli nocuje. Oba zápasy lze, jako vždy, sledovat on-line.

Muži A - DIVIZE C:
- so. 11. 2. 18:00 - FBC Trutnov (DTJ) x TJ Centropen Dačice -:-
- ne. 12. 2. 16:00 - Orel Rtyně v Podkrkonoší x TJ Centropen Dačice -:-


Přesvědčivé výkony mužů i žen znamenaly plný počet bodů

(7. 2. 2017) - Výsledkově i herně povedený víkend mají za sebou naši florbalisté. Jak elitní mužský tým, tak ženské družstvo, dokázali bodovat naplno a co víc, výsledky to byly poměrně jednoznačné. Zatímco u prvního týmu mužů se výhra nad regionálním konkurentem z J. Hradce dá považovat za povinnou, u ženského týmu má šest bodů při kladném skóre 15:3 velikou váhu, vezmeme-li v potaz, s jakou výsledkovou mizérií se doposud ženy potýkaly. 

Více v článku


Centropen čeká náročný víkend, v akci budou všechny dospělé týmy

(2. 2. 2017) - Mužské áčko, béčko i ženy, ale také starší žáci a přípravka. Ty všechny čeká nadcházející víkend cesty ke svým zápasům na palobovky soupeřů. Asi největší pozornost bude směřovat do krásné jindřichohradecké haly, kde se v sobotu utká náš elitní výběr s domácím Slovanem. V tomto regionálním derby bude hlavní předpoklad úspěchu našeho týmu spočívat v hlavách hráčů. Oba týmy jsou na opačných pólech tabulky, nicméně o jakémkoli podcenění nemůže být žádná řeč(!). Slovan na domácí palubovce rozhodně nedá kůži lacino a už vůbec ne svému úhlavnímu rivalovi. A není to tak daleko, co Centropen dokázal ztratit body s Jihlavou, která na tom v té době byla tabulkově srovnatelně s Hradcem. Mužským áčkem to ale nekončí. Ve stejný den hraje své důležité zápasy také ženský celek. Naše dívky se v Pelhřimově poměří s Rebelkami a domácím Spartakem. Na tyto duely už bude připravena nastoupit i naše nová akvizice - obránkyně FbŠ Jihlava Iva Váňová, která v našem týmu na jaře střídavě hostuje. Výčet sobotních zápasů ještě ale kompletní není. Ve stejný den, ba i podobný čas jako zmíněné dva týmy, hraje i naše mužská rezerva. Ta absolvuje cestu nejdelší - do jihočeské metropole. V Budějovicích se utkají ve velice důležitých zápasech s Táborem a domácími Jokers.

Muži A - DIVIZE C:
- so. 4. 2. 14:00 - FK Slovan J. Hradec x TJ Centropen Dačice -:-


Velikonoční turnaj čekají změny, smrskne se do dvou kategorií

(1. 2. 2017) - Letos se v Dačicích uskuteční už osmý ročník florbalového "Velikonočního" turnaje a po letech, kdy se pořadatel snažil především vyhovět co možná největšímu počtu družstev, se vedení klubu spolu s pořadateli dohodnulo na několika změnách, které budou směřovat více ke zvýšení kvality samotné akce. V následujících odstavcích si přiblížíme ty nejzásadnější.

Více v článku


Béčko svou misi zvládlo, v Hradci bralo plný počet bodů

(31. 1. 2017) - Mužská rezerva měla po dlouhé pauze uplynulý víkend na programu další dvě ligová kola. Cestovalo se do nedalekého Jindřichova Hradce. Jelikož se tento turnaj konečně nepřekrýval se zápasy áčka, mohl být tým dolpněn dvěma hráči z této soupisky. Zápasy neměly být jednoduché, hrálo se s druhými Štíry a třetím Vimperkem, tým si však byl vědom, že když odvede stoprocentní výkon, na body dosáhne i s těmito soupeři. To se také potvrdilo. V obou utkáních si náš tým otevřel střelnici a vyhrál vždy rozdílem šesti branek. Zodpovědný výkon, podpořený bezchybným Vacuškou v brance, znamenal dvě jasné výhry a především zisk tolik potřebných šesti bodů. Body budou ale muset naši hráči potvrdit především hned následující víkend, kdy je čekají klání s béčkem Tábora a českobudějovickým Jokers.

  • FBC Štíři Č. Budějovice x TJ Centropen Dačice B 1:7
  • TJ Centropen Dačice x TJ Šumavan Vimperk 9:3

Ze severské mise muži vytěžili pouze bod

(17. 1. 2017) - Divize se po novém roce opět rozjela na plné obrátky. Její program zavedl náš první tým až na daleký sever, kde nás navíc čekaly duely s prvním a třetím týmem tabulky. V sobotním zápase s favorizovanými Innebandytos se náš tým prezentoval dobrou hrou, nakonec z toho byl ale "pouze" bod. I tak se dalo vše zachránit, stačilo uspět o den později v podstatně důležitějším zápase. Nedělní podvečer v Náchodě ale mužům zhořkl. Centropen dokázal vzdorovat pouze třetinu, poté se ze hřiště téměř vytratil. Výsledkově nepovedený víkend má za důsledek pravděpodobně rozhodující odskočení Hradce Králové na neuvěřitelných 11 bodů. Ještě nepříjemnější je ale pohled na pozice pod námi, kde nám na paty šlape právě Náchod, který už ztrácí pouze jediný bod. 

Více v článku


Divize se po vánoční pauze znovu rozjíždí. Dačice čeká cesta na sever

(10. 1. 2017) - Více než měsíční pauzu si přes Vánoce dopřál mužský a-tým. Nyní se už ale intenzivně připravuje na další dvě ligová kola. A duely to nebudou zrovna jednoduché. Tým okolo kapitána Radovana Kubeka, kterému patří druhá příčka tabulky, cestuje na daleký sever změřit síly se suverénním lídrem soutěže - Hradcem Králové a v tabulce třetím Náchodem. Zápasy na půdě Hradce, v Předměřicích n.L., se Centropenu daří, neprohrává zde. Letos ale Innebandytos prokazuje extrémě dobrou formu, dosud prohrál pouze jeden zápas, právě ten s námi. V Náchodě je bilance o poznání horší. Oba zápasy budou každopádně nesmírně těžkou zkouškou kvality našeho celku a dost napoví o tom, jestli se Dačice letos budou prát o postup do nadstavbové části soutěže.

Muži A - DIVIZE C:
- so. 14. 1. 18:00 - FBC Innebandytos Hr. Králové x TJ Centropen Dačice -:-
- ne. 15. 1. 16:00 - Florbal Primátor Náchod x TJ Centropen Dačice -:-


VÁNOČNÍ TURNAJ PODESÁTÉ ZAPLNIL MĚSTSKOU HALU

(17. 12. 2016) - Už desátý ročník tradičního jednodenního Vánočního turnaje se dnes koná v Městské hale v Dačicích. Šestnáct týmů z různých koutů naší domoviny ve dvou kategoriích se v předvánoční čas dopravilo do našeho města, aby zde strávily příjemný den s lidmi podobného koníčku. "Zatím probíhá vše podle plánů, časově vše zvládáme nadstardantně dobře. Za ta léta už jsme v organizování podobných akcí poměrně zkušení, takže vše zvládáme na slušné úrovni", potvrdil jeden z hlavních pořadatelů akce, Kryštof Kůs. Podrobný rozpis utkání včetně průběžných výsledků můžete sledovat zde na webu v příslušné sekci v levém menu.

(21. 12. 2016) - Na web už bylo také doplněno KANADSKÉ BODOVÁNÍ (muži/amatéři) a kompletní VÝSLEDKY TURNAJE. Bohatou fotogalerii naleznete na facebokovém profilu klubu.


  1 / 26   následující stránka
Kontakty

Oddílová karta na stránkách florbalové unie


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť /SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 členů(9/2016) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Jihočeská liga mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny příprvek)
_______________________________

KONTAKTY

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: +420 602584581
- Email: gellner.pavel@tiscali.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: +420 728465764
- Email: krystofkus@gmail.com
_______________________________

www.ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist