Muži budou hájit první místo v Litomyšli a Mýtě. Ženy se o něj poperou v Jihlavě

(18. 10. 2017) - Další těžkou zkoušku vyhlíží mužský první tým. Tým Davida Černého jako jediný zatím v Divizi C neztratil body, o to, aby tomu po tomto víkendu bylo jinak se ale budou snažit velice silní soupeři. Zápasy v Litomyšli vždy patřily k nějtěžsím, které naši hráči pamatují. Důrazná až agresivní houževnatá hra, kterou Peaksport vždy na domácí palubovce předvádí, dávala vždy hodně zabrat naší hře. Nedělní soupeř bude další z perspektivních nováčků. FTC Vysoké Mýto se prozatím prezentuje produktivním florbalem, jejich mužstvo nastřílelo nejvíce branek ze všech týmů v divizi a velkou oporou jim je domácí prostředí, kde výbordnou kulisu tvoří v průměru asi sto třicet diváků na zápas (!), což jsou čísla, za které by byly i mnohé superligové kluby vděčny. Dalším, kdo se o víkendu představí a zároveň má realnou šanci se po neděli vyhřívat na čele tabulky své soutěže jsou ženy. Ty se v Jihlavě utkají s tradičním rivalem z J. Hradce, ale také s prvním týmem tabulky - Rudý Dračice Mladých Nadějí z Týna nad Vltavou, což je tým, který po čtyřech kolech soutěž vede a to právě o dva body před naším celkem. Na pilno ale opět bude mít i rezervní tým mužů. V Českých Budějovicích se utká s Chýnovem a Strakonicemi a nějaký vetší počrt bodů už by se hodil, dosavadními výsledky totiž minimálně co do počtu získaných bodů žádnou hitparádou nejsou. Misi do Třebíče plánují v sobotu dorostenci, které boud o body válčit s Přibyslaví a Okříškami.

 

Muži A - DIVIZE C:

- so. 21. 10. 19:00 - FBC Peaksport Litomyšl x TJ Centropen Dačice -:-
- ne. 22. 10. 17:30 - FTC Vysoké Mýto x TJ Centropen Dačice -:-


K dalším šesti bodům mužům pomohly druhé třetiny. Ani ženy ještě neprohrály

(10. 10. 2017) - Další hrací víkend je minulostí a podobně jako minulou sezonu, i letos se v úvodu velice daří. Mužské áčko cestovalo v rámci Divize C poprvé k venkovním zápasům. Do Přelouče a Hradce Králové se hráči Centropenu vydali bez trenéra Černého, na výkonech to ale nebylo nikterak znát a v obou zápasech dokázali vstřelit osm branek. Oba duely měly navíc podobný scénář, kdy náš tým musel otáčet nepříznivý vývoj a v obou se výrazně brankově prosazoval v prostřední části. Ani druhý hrací víkend ale nemůže být tým spokojen s disciplinovaností, naprosto zbytečných vyloučení bylo opět především v nedělním zápase nepochopitelně mnoho. Své zápasy měly na programu také ženy, ani ony ve třetím a čtvrtém kole v Týně nad Vltavou nepoznaly hořkost porážky.

Více v článku


Áčko čeká první letošní výjezd na sever

(4. 10. 2017) - Dačičtí florbalisté následující víkend vyrazí na první těžší severskou zkoušku. Na palubovkách Přelouče a Všestar se budou snažit udržet neporazitelnost, nejlépe pak získat plný počet šesti bodů. Úkol to ale rozhodně nebude jednoduchý. Sobotní soupeř - Přelouč, v úvodním dvoukole cestovala na hřiště ambiciozních soupeřů - Hradce Králové a Rtyně. V obou zápasech se hrál vyrovnaný florbal a ve Rtyni dokázala dokonce Přelouč vyhrát. Také náš tým se vždy v Přelouči na body natrápil, tak uvidíme, jak souboj, který má své úvodní bule naplánováno na 18:00 dopadne tentokrát. Nedělní soupeř - Všestary, jsou jedním z nováčků v naší divizi. Jako nováček ale vlétl do soutěže hodně zhurta, když hned v prvním zápase smetl Rtyni v poměru 7:2 a s jedním z největších favoritů soutěže prohrál po lítém boji 6:7 na jeho hřišti. Všestary jsou obcí téměř sousedící s Hradcem Králové, své zápasy proto hrají právě v této metropoli a ten s námi začne v neděli v 10:00.
Nejen mužské áčko ale bude v permanenci. Své třetí a čtvrté zápasy také odehrají ženy, béčko mužů a dorost. Ženy cestují do Týna nad Vltavou, kde budou chtít navázat na podařený domácí vstup do sezony. Soupeřem jim bude Písek a budějovické Štírky. Rezerva mužů se v nedělním domácím představení v Třešťi střetne se Soběslaví a Vimperkem. Dorostenci se v malé severské výzvě ve Žďáru nad Sázavou v sobotu poměří s Třebíčí a Světlou n. S.

Muži A - DIVIZE C:

- so. 7. 10. 18:00 - Orel Přelouč x TJ Centropen Dačice -:- / SA ZŠ Smetanova Přelouč
- ne. 8. 10. 10:00 - FBŠ Všestary x TJ Centropen Dačice -:- / SH ZŠ a MŠ Hr. Kr. - Kukleny


Muži i ženy vstoupily do sezony skvěle! Dvanáct bodů zůstalo doma

(26. 9. 2017) - Dačičtí florbalisté mají za sebou úvodní ligový víkend a nutno říct, že v případě dospělých týmů se musí oznažit za velice zdařilý. První tým mužů byl stoprocentntní, tříbodově si, především díky pozorné obraně, poradil s Táborem i Pískem. Bravurně se ale s poměrně těžkým losem vypořádal i tým žen, který z domácího dvojzápasu vydoloval také šest bodů. Oba elitní týmy se tak od prvních kol usadili v předních příčkách svých soutěží a zároveň se oba mohou pyšnit nejlepší obranou. Jde ale teprve o první krůček na jejich dlouhých cestách. Svou pouť Jihočeskou ligou započal také obrozený rezervní tým mužů, který z daleké cesty do Milevska přivezl cenné tři body.

Více v článku


Florbalový kolotoč se znovu roztáčí! Svou sezonu odstartují muži, ženy, dorost i žáci

(19. 9. 2017) - Dlouhý florbalový půst je za námi a ligová sezona 2017/2018 je konečně na svém startu! Náš klub do ní opět vyšle osm týmů od nejmladší přípravky až po tři dospělé kategorie. Pět týmů se představí už následující víkend. Mužské áčko vstoupí do další divizní sezony s ambicí pohybovat se ve vrchních patrech tabulky a jestli tyto cíle nejsou příliš smělé může ukázat hned úvodní dvoukolo. V domácím prostředí se utkají s Táborem a Pískem, tedy regionálními rialy. V domácím prostředí se představí také ženy. Ty ale nebudou, narozdíl od svých mužských kolegů, muset cestovat mimo Dačice, jelikož se zápasy jejich soutěže mohou odehrát i v hale menších rozměrů (SŠTO Dačice). Na úvod druholigové sezony naše dívky čeká ostrá zkouška se Světlou nad Sázavou a SK Jihlava/Žďárem n.Sázavou. Na pilno bude mít i mužská rezerva. Tu čeká daleká cesta do Milevska, kde se v neděli střetne s českobudějovickými týmy Jokers a Štírů "B". Svou partii rozehraje i druholigový dorost. V Přibyslavi se na ně chystají třebíčští Snipers a pelhřimovský Spartak. Posledním, kdo se o víkendu představí jsou starší žáci. Svěřenci Pavla Stejskala se v Okříškách poměří s Pacovem a JeMoBu.

Muži A - DIVIZE C:

- so. 23. 9. 17:00 - TJ Centropen Dačice x 1. FbK Tábor -:- / SH Dolní Cerekev
- ne. 24. 9. 13:00 - TJ Centropen Dačice x FBC Sokol Písek -:- / SH Třešť

Ženy - 2. LIGA:

- so. 23. 9. 09:00 - TJ Centropen Dačice x Sklo Bohemia Světlá n.S. -:- / SŠTO Dačice
- so. 23. 9. 13:00 - TJ Centropen Dačice x SK Jihlava-Žďár n.S -:- / SŠTO Dačice


Dobrý kolektiv je priorita číslo jedna, ovlivňuje mé výkony, tvrdí René Mikel

(15. 9. 2017) - Dačický celek je znám tím, že v jeho řadách nalezneme převážně odchovance. Jednou z mála posil, kterou v letošní sezóně uvidíme navlékat dres Dačic je René Mikel. Posila je to ovšem výrazná. Exjihlavský obránce nasbíral v divizi C v loňské sezóně úctyhodných 37 bodů a své střelky si veze i do města kostky cukru.

 

Ahoj Rendo, když nahlédnu do tvé florbalové historie, najdu zde spoustu zajímavých celků, za které si působil. Mohl by si nám své působení v nich popsat?

"Ahoj. Pokud se nepletu, moje první sezona se datuje někde k roku 2011. Je pravda, že jsem za tu dobu nakouknul do hodně týmu. Začínal jsem jako dorostenec za tým mužů v Lipníku na vyjímku, potom jsem se přes Hranice dostal do juniorky a mužů Rožnova a poslední sezónu jsem strávil jak zmiňuješ v Jihlavě.  Snad na všechna své působení vzpomínám rád, každé mi přineslo spoustu nového. Velice rád vzpomínám na zápasy 1. ligy v domácí aréně v Rožnově, kde nám fanoušci vytvořili vždy úžasnou atmosféru".

Více v článku


FLORBALOVÝ NÁBOR 2017 - STAŇ SE I TY FLORBALISTOU!!!

Je tu opět nový školní rok a s ním se otevírají i nové možnosti. Florbalový oddíl z Dačic má za sebou už řadu let úspěšného fungování a v následujících čtrnácti dnech se, tak jako každý rok, opět zaměřuje na rozšiřování své členské základny. Přes to, že se náš klub rok od roku rozrůstá a k dnešku už registrujeme kolem sto padesáti aktivních florbalistů, naše ambice jsou vyšší a za další nové kluky a holky budeme velice rádi!

 

- Jste rodič a máte doma nevybitého chlapce nebo dívku, co se rád(a) zapojí do přátelského kolektivu?

 PŘIVEĎTE HO NA FLORBAL!

 - Si už jeden z nás a víš o někom ze třídy nebo školy, koho florbal baví a rád by se k nám připojil? 

PŘIVEĎ HO NA FLORBAL!

 - Si kluk nebo holka, baví tě sportovat, nejsou ti cizí kolektivní sporty a nevíš co s volnými chvílemi?

STAŇ SE FLORBALISTOU!

  • Příležotost STÁT SE FLORBALISTOU máš první dva pátky v novém školním roce, to jest 8. a 15. žáří.
  • Náborové odpoledne proběhne v MĚSTSKÉ SPORTOVNÍ HALE v Dacicích, hned vedle kuželny. 
  • Startujeme vždy ve 13:00 nejmladší kategorií a končíme až šestou hodinou večerní (konkrétní časy níže).
  • Každý trénink je vedený školenými trenéry, kteří se těší z každého nového člena! :)

 

Rozpisy náborových tréninků a kategorií:

Nehodí se ti ani jeden z termínů a přesto by si měl zájem zkusit si náš sport? Neboj, cesta se najde, stačí kontaktovat Davida Černého a dohodnout se s ním na náhradním řešení. Telefon je  +420 773 550 113


Už jen čekám, kdy mě postaví do brány, směje se univerzál Jan Pecha

(11. 9. 2017) - Druhý z bratrů Pechů nesází na sílu, ale zato dostal do vínku atletický talent od pána Boha. Starší Honza je dalším univerzálem, pro kterého platí, že na každém postu si odehraje svoje.


Ahoj Honzo, ty v soukromí platíš za veselého člověka, který je pro každou srandu. Jako jeden z nejzkušenějších máš ale také nějaké povinnosti v týmu. Dokážeš se přepnout v zápase do role zkušeného vůdce?

"Zvládl bych to? Jsem si jistý, že ano. Dělám to? Skoro vůbec. V týmu máme v současnosti spoustu rádoby „leaderů“, ale těch dobrých jsem za svou kariéru potkal, co by se na prstech jedné ruky spočítat dalo. O přestávkách je bohužel čas jen na pár řečníků. Největší potíží je, že oni sami se navzájem nerespektují a tím pádem se ani neposlouchají. Každý je zakopaný ve své díře a nechce odtud vylézt. Špatně řečená byť dobře míněná rada je spíše destruktivní. A když je to navíc spojené se sportovními emocemi, tak je z toho celkem kyselá polévka. Nakonec je jedno, kdo má pravdu. Na druhou stranu je aspoň legrace. Proto se raději soustředím na sebe, občas poradím těm mladším a také probírám herní řešení s trenérem a ostatními ze své formace".

Více v článku


Důležitý bude start do sezóny, ví Pavel Gellner. Rád by opět skončil "na bedně"

(6. 9. 2017) - Hbité levé křídlo, které má rychlost v krvi. Kromě motocyklu zvládne řídit i formuli a tuto rychlost se bude v následující sezóně snažit přenést i na hřiště. Řeč je o dvaadvacetiletém útočníkovi Pavlu Gellnerovi.

 

Ahoj Pavle, o tobě v poslední době nevěděli nic ani tvoji spoluhráči, takže jednoduchá otázka na začátek. Jak žiješ?

Ahoj, jak jsi už naznačil, naposledy jsem byl na hřišti v dubnu a od té doby jsem byl s týmem vlastně jenom jeden večer na dostřelné. Bohužel školní povinnosti (zkoušky a státnice- dodnes ani nevím, jak jsem tím vším vlastně prošel), společně s prací většinou v zahraničí a studentskou formulí, mě zaměstnávaly doslova do poslední minuty.

Více v článku


Být nezadaný má i své výhody, o to víc stíhám sportovat =)), prozradil Radovan Kubek

(1. 9. 2017) - Těžko najít mezi dačickými špílery člověka, který víc prožívá zápasy než Radovan Kubek. Střed první lajny má jako jediný z týmu extraligové zkušenosti, když hájil barvy Liberce. 

 

Před kolika lety jsi s florbalem začal a co tě na něm učarovalo?

"S florbalem jsem začínal asi před 11-12 lety, už si přesně nepamatuji kdy. Vím, že se mi do florbalu moc nechtělo, před tím, než jsem začal, už v dačickém klubu působil jak můj bratr Jan, tak bratranec Kubí, kteří mě k florbalu lákali. I přes to jsem si první zkušenost s florbalem odbyl v kroužku DDM, který vedl otec mého kamaráda. Tam mě to ale tak chytlo, že jsem ho navštívil asi jen 3x a pak jsem začal chodit na tréninky našeho dačického klubu =)".

Více v článku


  1 / 29   následující stránka
Kontakty

Oddílová karta na stránkách florbalové unie


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


Velikonoční florbalový turnaj


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť /SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 členů(9/2016) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Jihočeská liga mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny příprvek)
_______________________________

KONTAKTY

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: +420 602584581
- Email: gellner.pavel@tiscali.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: +420 728465764
- Email: krystofkus@gmail.com
_______________________________

www.ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist