Tréninky ukončeny

(17. 5. 2018) - TRÉNINKY VŠECH KATEGORIÍ JIŽ BYLY UKONČENY


Devátý ročník Velikonočního turnaje je minulostí, muže ovládl tým z Dačic!

(14. 5. 2018) - Další ročník Velikonočního florbalového turnaje probíhal o víkendu 11. - 13. května v Městské sportovní hale v Dačicích. Turnaje se zúčastnilo sedmnáct týmů z různých koutů republiky a ve velké konkuenci se neztratily ani týmy z Dačic. V ženské kategorii braly bronz dačické florbalistky hrající druhou ligu, v té mužské si dokonce pro zlato v konkurenci týmů z extraligovými jmény došel tým Fizzy Bubblech, tedy celek, tvořený florbalisty Centropenu Dačice. Cekem se turnaje zúčastnilo na sto šedesát florbalistů/florbalistek. nechyběli zástupci z Prahy nebo Brna, ale třeba i Liberce, Českých Budějovic, Břeclavi, Třebíče, Jihlavy nebo Havlíčkova Brodu. Oproti florbalovému standartu (pět hráčů v poli) se celý turnaj, vzhledem k absenci rozměrově vyhovující haly, hraje systémem se čtyřmi hráči v poli a jedním brankářem.

Více v článku


Šest bodů zajistilo ženám Centropenu bronz ve 2.lize!

(17. 4. 2018) - O víkendu vrcholila posledními zápasy florbalová 2. liga žen. Ve skupině V byly na pořadu dne souboje jak o celkové vítězství, tak o třetí příčku. O bronz si to naše hráčky na dálku rozdaly se Spartakem Pelhřimov. V dosavadním průběhu sezony nasbíraly oba tyto celky shodný počet bodů. Vzájemné zápasy i skóre dávaly před posledními dvěma zápasy výhodu Dačicím, na ty ale čekali dva neoblíbení soupeři, se kterými dačické florbalistky neměly v této sezoně nejlepší výsledky. Vidina bronzového úspěchu byla velkou motivací, i proto si tým Lukáše Vacušky ještě před odehráním očekávaných zápasů nalánoval v místě zápasů (Hluboké nad Vltavou) teambulding už od brzkých ranních hodin.

Více v článku


Úspěšná sezona mužům skončila v Ostravě. Ženy udělaly důležitý krok ke třetímu místu, muži-B zapsali šesté vítězství v řadě!

(20. 3. 2018) - Za velice podařenou musí i přes neúspěch v baráži považovat uplynulou sezonu mužský a-tým trenára Davida Černého. V základní části se téměř po celý průběh základní části držel na samotné špici tabulky a především svou formu konečně dokázal držet až do samotného konce sezony, tedy i po zimní přestávce. Hlavně díky tomu se prvnímu týmu podařilo vybojovat tolik vytoužené druhé "postupové" místo v divizi C. V následném prvním kole play-up náš tým doplatil na obrovskou marodku, díky které chyběla až polovina kádru, především je ale potřeba se poklonit před kvalitou soupeře. Letka dominovala ve všech třech zápasech série a po zásluze postoupila do dalšího kola. Malým zázrakem tak bylo jediné vítězství, které jsme v sérii uhráli v domácím zápase. Vzhledem k návštěvě, která do Cerekve zavítala, se nedělní výhra 7:6 dala považovat za vrchol velmi vydařené sezony a věřme, že takovéto zápasy budou dost velkou motivací pro hráče samotné do sezon dalších! Komu ještě stále sezona neskončila, to jsou naše ženy. V sobotu se vydaly k přeposlednímu vystoupení na palubovku Pelhřimova, kde odehrály dva těžké duely s vedoucím týmem soutěže (Dračicemi) a domácím Spartakem. Zatímco v prvním zápase jsme tahali za kratší konec, v tom druhém, který byl zároveň přímým soubojem o třetí příčku, náš tým dominoval a zaslouženě zvítězil. Zmínku jistě zaslouží i rezerva mužů, která přivezla už potřetí za sebou šest bodů, tentokrát ze Strakonic a usadila se tak na výborné třetí příčce!

Více v článku


Dačická senzace se ve středu vypraví do Ostravy ve snaze překazit postupové plány Letce

(13. 3. 2018) - Ve středu čtrnáctého března od 20:00 se rozhodne. Florbalisté Dačického Centropenu si vynutili v sérii s Ostravskou Letkou třetí rozhodující zápas, který se dle pravidel odehraje v domácím prostředí lépe umístěného mužstva po základní části, kterým byla Letka. Pro slezany půjde tak trochu o opakování nešťastné historie. Už v loňské sezoně měli postup na dosah, jejich tehdejší soupeř - Florbal Náchod, si však, podobně jako ten náš, ve druhém utkání s notnou dávkou florbalového štěstí vynutil třetí rozhodující duel. Ten nakonec zvládl lépe právě tým z divize C, když v samostatných nájezdech dokonale překazil Štěpánkovickému celku jinak suverénní sezonu. Nyní se o to samé budou pokoušet naši hráči. Forma Letky je přitom letos evidentně na ještě vyšší úrovni, než v loňském roce, což nejlépe dokumentuje samotný fakt, že tento tým za celou základní část neodešel z žádného zápasu bez bodového zisku. Dokáže ambiciozní Letku družina okolo kapitána Petra Stejskala překvapit i podruhé a vybojuje tak historický postup do druhého kola? Na tuto otázku budeme znát odpoveď už ve středu večer! Už nyní je jisté, že vítěz této napínavé série narazí na florbalisty Hluku, kteří si nebrali příliš servítky s vítězem naší divize Hradcem Králové, když jej dvakrát skolili desetibrankovým přídělem. Série s Hlukem přitom startuje už tento víkend.

Muži A - 1.KOLO PLAY-UP O NÁRODNÍ LIGU:

- st. 14. 3. 20:00 - FBC Letka x TJ Centropen Dačice -:- / SH SOŠ Dopravní Ostrava


První dva zápasy postupujícího neurčily, rozhodne se v Ostravě!

(12. 3. 2018) - Série play-up o Národní ligu mezi Centropenem Dačice a Ostravskou Letkou je po odehrání dvou utkání nerozhodná 1:1. V sobotním zápase na půdě favorita sice náš tým schytal potupnou "desítku", o den později se ale postaral o malý zázrak, když dokázal v dolnocerekevském azylu před téměř stovkou diváků připravit Letce první porážku v normální hrací době v této sezoně vůbec. Bláznivý zápas, ve kterém měli po většinu zápasu více ze hry slezané, rozhodl brankou sedet vteřin před koncem Pavel Stejskal. Náš tým se v rohodující fázi sezony potýká s obrovským množstvím absencí. Především vinnou chřipkové epidemie chybí téměř polovina základní sestavy, z obránců byl na nedělní duel připraven naskočit pouze jediný, sáhnout se tak muselo i do rezervního týmu. O to větší senzací je, že se duel podařilo proti tak silnému soupeři vyhrát. Termín rozhodujícího zápasu je stanoven na středu 14. 3. Snahy o posunutí rozhodujícího zápasu vinou marodky byly vzhledem k tomu, že je hned o následujícím víkendu na programu drohé kolo play-up, zbytečné. Nezbývá tedy, než doufat, že se do středy dají alespoň někteří hráči do pořádku. Náš tým se rozhodně neplánuje vydávat do Ostravy pouze na výlet, ale pro postup udělá vše, co bude v jejich silách!

Více v čláku


Vyrazte s námi na play-up o Národní ligu! Klub na nedělní domácí odvetu organizuje AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD

(7. 3. 2018) - Nadcházející víkend bude historickou událsotí pro náš klub! První tým mužů se po několika letech v divizi dokázal probojovat do bojů o postup o patro výš. V prvním kole play-up o Národní ligu se střetne s týmem FBC Letka z Ostravy. Série, jejíž poražený se s nadějí na postup rovnou rozloučí začíná na hřišti soupeře, tedy v Ostravě už tuto sobotu. O den později se ale přesunuje na Vysočinu, kde se v azylu Cerekevské sportovní haly oba soupeři utkají v odvetě. Nedělní zápas má své úvodní bule stanoveno na 14:30 a vy se na něj můžete vydat s námi! Florbalový oddíl na něj totiž pořádá autobusový zájezd. Sraz a zároveň odjezd je naplánován na 13:15 z HORNÍHO NÁMĚSTÍ v Dačicích, zastavovat se bude také v Telči, konkrétně u Sokolovny ve 13:30. Cena dopravy bude 50 kč na osobu jedoucí z Dačic, 30 kč pro Telčské. Děti do 15 let cestují ZDARMA.
Neváhejte a dorazte vytvořit důstojnou kulisu našemu týmu. Vaše hlasivky můžou hrát rozhodující roli v boji se silným soupeřem!
Pokud bude po obou víkendovích zápasech stav série nerozhodný 1:1, přistoupí se na třetí utkání, které se odehraje opět na palubovce soupeře a to ve středu 14. března.

Muži A - 1.KOLO PLAY-UP O NÁRODNÍ LIGU:

- so. 10. 3. 13:45 - FBC Letka x TJ Centropen Dačice -:- / Sareza Ostrava

- ne. 11. 3. 14:30 - TJ Centropen Dačice x FBC Letka -:- / SH Dolní Cerekev


Áčko zvládlo severskou misi a kvalifikovalo se do bojů o Národní ligu! Baráž startuje už tento víkend!

(6. 3. 2018) - VÝBORNĚ! To, o co se už několik posledních sezon pokouší první tým mužů, se letos konečně podařilo! Jak těžké je prokousat se z divizních vod o patro či patra výš by mohl vyprávět spoustu týmů. Své by k tomu jistě měli co říct například florbalisté Hradce Králové, nebo i Náchoda. První jmenovaný se o to marně pokouší roky (letos bude mít další možnost), druhému se to v loňském roce podařilo a letos Národní ligu vyhrál o jedenáct bodů. Náš tým zvládl udělat první přetěžký krok, totiž umístit se na prvních dvou příčkách našlapané tabulky. Ten druhý, pravděpodobně jěště těžší, má ale právě před sebou. Do následné prolínací soutěže se kvalifikovalo osm týmů ze všech čtyř divizí, zdaleka ne všichni ale proklouznou o patro výš. K tomuto úspěchu je bezpodmínečně potřeba vyhrát první kolo a následně ješte další, buď hned to druhé, případně třetí opravné. A hned v prvním kole právě náš tým narazí na pravděpodobně největšího favorita celé baráže - Ostravskou Letku. Ta vyhrála svou divizi (D) už podruhé za sebou, loni se jí ale prokousat do druhého kola nepodařilo, stopku jí vystavil právě zmiňovaný Náchod, který se tehdy dostal do play-up na poslední chvíli právě na úkor našeho celku. Letos se ale Letka může pyšnit snad ještě povedenější sezonou, ve které neměla konkurenta a neprohrála v normální hrací době jediný zápas(!).

Více v článku


Do akce se chystají oba mužské týmy. Áčko jede na sever bojovat o play-up do Národní ligy

(28. 2. 2018) - Víkend, ve kterém se rozhodne o úspěšnosti právě vrcholící sezony áčka je před námi! Matematika je jednoduchá. Dačicím nezbývá nic jiného, než vybojovat minimálně 4 body. V případě, že získá tři a méně, je velmi pravděpodobné, že je dotírající Litomyšl, popřípadě i Tábor v konečném součtu předstihne. Jednoduchý přitom nebude ani jeden ze dovu následujících zápasů. V sobotu večer se střetneme s lídrem, letošním suverénem z Hradce Králové, který může celou soutěž vyhrát podruhé za sebou. V neděli nás pak v podvečer čeká zápas ve Rtyni v Podkrkonoší. I náš tým se poslední sezony v divizi prezentuje solidními výkony a možnost zahrát si play-up o Národní ligu by určitě bylo jistým oceněním dosavadní slušné práce prvního týmu, ale i celého klubu. Optimista na následující víkend dokonce může nahlížet jako na boj o první místo v tabulce. K tomu by ale náš tým musel vyhrát oba zápasy s tím, že Innebandytos by musel porazit o tři a více branek, popřípadě spoléhat, že náš soupeř ztratí i ve svém nedělním utkání, což se jako příliš pravděpodobné nejeví. Sobota bude hracím dnem také pro rezervu mužů. Ta cestuje do Soběslavi, aby změřila síly s rezervami Písku a Štírů z Českých Budějovic.

Muži A - DIVIZE C:

- so. 3. 3. 18:00 - FbC Innebandytos Hr. Králové x TJ Centropen Dačice -:-

- ne. 4. 3. 16:30 - Orel Rtyně v Podkrkonoší x TJ Centropen Dačice -:-


Muži mají po dalších výhrách play-up na dosah! Ženy se s domácím publikem rozloučily čtyřmi body

(20. 2. 2018) - Devět výher z posledních deseti zápasů. To je důvod, proč se muži stále drží na špici tabulky své Divize. Rozjetou mašinu o víkendu nezastavil Pacov ani Jihlava, ikdyž v případě druhého jmenovaného šlo minimálně o jisté přibrždění. Výhra se nerodila snadno a přišla až v prodloužení. Stoprocentní ale nebyli ani konkurenti našeho týmu. Jak vedoucí Hradec, tak třetí Litomyšl a čtvrtý Tábor ztratili shodně každý po třech bodech. Situace je nyní taková, že k jistotě účasti v nadstavbové části soutěže nám stačí získat z posledních dvou zápasů "pouze" čtyři body. To ovšem rozhodně nebude jednoduchý úkol. Dačice totiž zajíždí i na horkou půdu Hradce Králové. Své poslední domácí představení mají za sebou ženy. V bouřlivé atmosféře dokázaly rozstřílet Písek, poté ale pouze remirovali se Štírkami.

Více v článku


  1 / 32   následující stránka
Kontakty

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Velikonoční florbalový turnaj


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť /SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 členů(9/2017) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Jihočeská liga mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny příprvek)
_______________________________

KONTAKTY

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: +420 602584581
- Email: gellner.pavel@tiscali.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: +420 728465764
- Email: krystofkus@gmail.com
_______________________________

www.ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist