O víkendu startuje mužům, ženám i dorostu ligová sezona

(19. 9 2016) - Pro leckterého florbalistu možná až příliš dlouhá letní pauza je za námi a soutěžní kolotoče se opět rozjíždějí. Už tento víkend budou v permanenci čtyři naše družstva. Mužské áčko startuje svou divizní pouť v sobotu s florbalovou školou Jihlava, den na to pak zajíždí do Litomyšle, která se po roční pauze opět prokousala do Divize C.
Jediným našim týmem, který se představí na domácích palubovkách, jsou ženy, které v rámci druhé ligy žen přivítají v hale SŠTO nováčka z Pelhřimova a starého známého, věčného rivala z Jindřichova Hradce.
Až do Strakonic se v neděli vydá naše mužská rezerva, která na úvod Jihočeské ligy poměří síly s regionálními sousedy, přesněji s rezervami Hradce a Písku. 
Posledním týmem, který bude bodovat o první ligové body v nové sezoně budou dorostenci. Jejich sobotní cesta do Soběslavi vyvrcholí zápasy s Českobudějovickým Meťákem a Sokolem Písek.

Muži A - DIVIZE C:
- so. 24. 9. 18:00 - FbŠ Jihlava x TJ Centropen Dačice -:-
- ne. 25. 9. 15:00 - FBC Peaksport Litomyšl x TJ Centropen Dačice -:-

Ženy - 2. LIGA V DAČICÍCH:   
- so. 24. 9. 9:00 - TJ Centropen Dačice x Spartak Pelhřimov -:- 
- so. 24  9 14:30 - TJ Centropen Dačice x FK Slovan Jindřichův Hradec  -:-


Sezona 2016/17 je na svém startu! ČTĚTE důležité informace pro členy klubu a jejich rodiče

(7. 9. 2016) - Minulý a tento týden ještě probíhají florbalové nábory, od toho příštího se ale už na plné brátky rozjíždí kolotooč tréninků všech kategorií, proto se čím dál častěji objevují dotazy na jejich konkrétní termíny. Vzhledem k faktu, že do role trenérů jsou téměř výhradně zapojovány osoby, které samy aktivně florbal hrají, je vždy velice těžké nastavit časy tréninků tak, aby všem vyhovovaly a zároveň se nemuselo trénovat v pozdních večerních hodinách. Proběhla také aktualizace kreditového systému, prostřednictvím kterého se opět vedení oddílu snaží motivovat své členy k práci pro klub a díky kterému si ti aktivní mohou poměrně výrazně ulevit z příspěvků na druhou polovinu sezony. Konkrétní časy tréninků, jména trenérů všech kategorií, kreditový systém a výši přízpěvků pro právě startující sezonu čtěte v následujícím článku.

Více v článku


NÁBOR 2016 aneb, HLEDÁME NOVÉ TVÁŘE!!! :)

(31. 8. 2016) - Je tu opět nový školní rok a s ním se otevírají i nové možnosti. Florbalový oddíl z Dačic má za sebou už řadu let úspěšného fungování a v následujících čtrnácti dnech se, tak jako každý rok, opět zaměřuje na rozšiřování své členské základny. Přes to, že se náš klub rok od roku rozrůstá a k dnešku už registrujeme kolem sto padesáti aktivních florbalistů, nových členů není nikdy dost, navíc se náš klub pro následující sezonu rozhodl přihlásit i kategorii přípravky.

 

- Jste rodič a máte doma nevybitého chlapce nebo dívku, co se rád(a) zapojí do přátelského kolektivu?

 PŘIVEĎTE HO/JI  MEZI NÁS!

 - Si už jeden z nás a víš o někom ze třídy nebo školy, koho florbal baví a rád by se k nám připojil? 

PŘIVEĎ HO MEZI NÁS!

 - Si kluk nebo holka, baví tě sportovat, nejsou ti cizí kolektivní sporty a nevíš co s volnými chvílemi?

PŘIJĎ MEZI NÁS!

PODROBNOSTI O NÁBORU ZDE


Muži se v Hradci opět zařadili mezi nejlepší mužstva turnaje a obhájili bronzové medaile

(1. 8. 2016) - FBC Česká Lípa, Spartak Pelhřimov, Florko Košice, Štíři České Budějovice, FBC Plzeň nebo třeba FBC Strakonice... ani v této konkurenci týmů z vyšších soutěží se tým Dačic opět neztratil, ba co víc, věšinu z nich dokonce předčil. Přípravný letní turnaj v nedalekém Jindřichově Hradci se může chlubit slušným obsazením, navíc díky slovenským extraligovým Košicím dokonce přívlastkem "mezinárodní". V prázdninovém termínu si na něj opět udělal cestu i dačický Centropen a ač se zdálo tvrzení některých organizátorů o tom, že právě tento tým patří k favoritům, poměrně troufalé, ukázalo se jako realné.

Více v článku


A-týmu finišuje letní příprava, čeká ho turnaj v Hradci

(23. 7. 2016) - Už více jak dva měsíce se první tým mužů kondičně připravuje na novou sezonu. Tým trenéra Davida Černého se inspiroval u profesionálních sportovních týmů a využil moderního modelu LP, který se odehrává téměř pouze v posilovně, přičemž se klade důraz na kompletní zpevnění celého těla. "V současné době se bude příprava pozvolna přesouvat do haly, kde se zaměříme na krátké sprinty a celkovou mrštnost hráčů", doplnil Černý.

Kádr Centropenu také čeká první přípravný turnaj. Ten se odehraje příští víkend (29. - 31. 7.) v nedalekém Jindřichově Hradci. Pro naše hráče jde o tradiční záležitost, na turnaj jezdí již několik let. Letos bude tým Dačic obhajovat loňské, velice dobré, brozové umístění. "Jedná se o slušně obsazený turnaj, na který dojíždí týmy z divize, národní ligy, ale i první ligy. Minulý rok se nám turnaj vydařil, kdy jsme dokonce dokázali porazit i prvoligový Pelhřimov a celkově jsme si zaslouženě došli pro cenný kov, když jsme v souboji o třetí místo porazili Českobudějovické Štíry. Ovšem, tak jako každý rok, i letos, jedeme na turnaj doslova bez jediného tréninku v hale, tudíž si žádné cíle neklademe a jedeme se především odreagovat od fyzické zátěže v posilovně" dodal dačický lodivod. V základní skupině nás letos čeká tým Strakonic, Českého Krumlova ale také opět prvoligový Pelhřimov. O turnaji se více dočtete na jeho webu sbcjh.cz


DIVIZE C zná svůj jízdní řád pro sezonu 2016/2017

(19. 6. 2016) - Start nové sezony je ještě stále poměrně daleko, divizní řád pro sezonu 16-17 už ale spatřil světlo světa. V následující sezoně se v této celostátní soutěži nepředstaví Okříšky-Kněžice, které byly vlivem odchodu některých hráčů do extraligových Pardubic nuceny sloučilt své mužské týmy v jeden a přihlásily tak pouze soutěž regionální. Dalším, kdo divizi nepřihlásil, ač na to právo měl, je tým Lubné. Z postupu do Národní ligy se po minulé sezoně radovali Třebíčští Snipers, ani ty tedy v soutěži už potkávat nebudeme. A posledním týmem, který naši soutěž opustil, byla rezerva Pelhřimova, která se umístila na posledním místě a putuje tak do regionální soutěže automaticky.

Vlivem výše zmíněného se do naší soutěže dostává hned čtveřice nových týmů. Vrací se Litomyšl, Rtyně a Tábor. Asi největším překvapením je postup sousedního Jindřichova Hradce, který do Divize nakonec putuje ze třetího místa ve své soutěži. O zajímavé duely tedy v nísledující sezoně rozhodně nouze nebude! Startujeme 24. září duelem s Jihlavou.


V sobotu se vzpomínalo na klubové začátky, Stará garda se předvedla opět na palubovce!

(16. 5. 2016) - Při příležitosti oslav deseti let od založení klubu se zorganizoval vzpomínkový den, jehož hlavním bodem programu bylo retroutkání hvězd, tedy těch, kteří byli u první sezony klubu. Tato "STARÁ GARDA" se sešla v téměř kompletní sestavě a odehrála exhibiční utkání proti "MLADÝM PUŠKÁM", tedy klukům z dorůstající generace. Zápas to byl velice atraktivní a vyrovnaný, nakonec se ale projevila zkušenost Staré gardy která zvítězila těsně, ale spravedlivě 15:14! Zvítězit se jí podařilo i v následujících dodatečných samostatných nájezdech, především díky skvělému brankářskému výkonu Jiří Sedláček (pouhé dvě branky ze 13 pokusů!). Stará garda nájezdy opanovala poměrem 5:2. Úspěšní exekutoři "Staré gardy": Jakub LeitgebLukáš Řízek ŘíhaKryštof KůsJiří Pavlíček a Tomas KubekVelice přijemné odpoledne vyvrcholilo sezením, kde se promítaly památné fotorafie a videa z let, kdy klub vznikal. Fotogalerie z akce ZDE.


V sobotu v městské hale historické utkání k výročí deseti let!

(13. 5. 2016) - Sobota 14. května se ponese ve znamení setkání florbalistů, kteří byli u zrodu našeho klubu. Při příležitosti oslav deseti let klubu se v Městské hale v Dačicích sehraje historické utkání "STARÉ GARDY" proti "mladým puškám". Utkání startuje ve 14:00 tak si přijďte připomenout, jak to tu celé vzniklo! :))

Po skončení utkání může být v případě velkého zájmu uspořádána autogramiáda :))))))

SESTAVA STARÉ GARDY BUDE NÁSLEDUJÍCÍ:
G: Jiří Sedláček
O: Jakub Leitgeb, Jiří Pavlíček, Jan Pecha, Martin Linhart, Tomáš Kubek, Lukáš Říha
Ú: Kryštof Kůs, David Černý, Prokop Ferdan, Tomáš Mátl, David Stránský, Jan Kubek, Michal Janča


Souhrn sedmého ročníku velikonočního florbalového turnaje v Dačicích

(12. 5. 2016) - Říká se, že sedmička je šťastné číslo. V letošním ročníku to jistě potvrdí zástupci minimálně tří týmů, a to konkrétně hráči A.M.C. v mužích, UTD v ženách a Skoromistrů v amatérech. Sedmý ročník ale nebyl jen o těchto týmech, do Dačic jich dorazilo mnohem víc. Pojďme si nyní zrekapitulovat, jak to vlastně celé probíhalo.

Více v článku


Historicky nejlepší umístění mužů, ale i obrovský úspěch starších žáků. Takový byl ročník 2015/16

(12. 5. 2015) - Další florbalová sezona je za námi. A my už můžeme říct, že ji lze považovat za velmi úspěšnou. V letošním ročníku se totiž nebývale dařilo několika našim družstvům, která vybojovala historická umístění ve svých soutěžích. Pojďme si nyní zrekapitulovat, jak se jednotlivým družstvům v průběhu celé sezony dařilo.

Více v článku


  1 / 23   následující stránka
Kontakty

Oddílová karta na stránkách florbalové unie


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


Velikonoční florbalový turnaj


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť / SH Žirovnice, Nová 757 Žirovnice

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 členů(4/2016) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Jihočeská liga mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny příprvek)
_______________________________

KONTAKTY

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: +420 602584581
- Email: gellner.pavel@tiscali.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: +420 728465764
- Email: krystofkus@gmail.com
_______________________________

www.ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist