Dačická senzace se ve středu vypraví do Ostravy ve snaze překazit postupové plány Letce

(13. 3. 2018) - Ve středu čtrnáctého března od 20:00 se rozhodne. Florbalisté Dačického Centropenu si vynutili v sérii s Ostravskou Letkou třetí rozhodující zápas, který se dle pravidel odehraje v domácím prostředí lépe umístěného mužstva po základní části, kterým byla Letka. Pro slezany půjde tak trochu o opakování nešťastné historie. Už v loňské sezoně měli postup na dosah, jejich tehdejší soupeř - Florbal Náchod, si však, podobně jako ten náš, ve druhém utkání s notnou dávkou florbalového štěstí vynutil třetí rozhodující duel. Ten nakonec zvládl lépe právě tým z divize C, když v samostatných nájezdech dokonale překazil Štěpánkovickému celku jinak suverénní sezonu. Nyní se o to samé budou pokoušet naši hráči. Forma Letky je přitom letos evidentně na ještě vyšší úrovni, než v loňském roce, což nejlépe dokumentuje samotný fakt, že tento tým za celou základní část neodešel z žádného zápasu bez bodového zisku. Dokáže ambiciozní Letku družina okolo kapitána Petra Stejskala překvapit i podruhé a vybojuje tak historický postup do druhého kola? Na tuto otázku budeme znát odpoveď už ve středu večer! Už nyní je jisté, že vítěz této napínavé série narazí na florbalisty Hluku, kteří si nebrali příliš servítky s vítězem naší divize Hradcem Králové, když jej dvakrát skolili desetibrankovým přídělem. Série s Hlukem přitom startuje už tento víkend.

Muži A - 1.KOLO PLAY-UP O NÁRODNÍ LIGU:

- st. 14. 3. 20:00 - FBC Letka x TJ Centropen Dačice -:- / SH SOŠ Dopravní Ostrava


První dva zápasy postupujícího neurčily, rozhodne se v Ostravě!

(12. 3. 2018) - Série play-up o Národní ligu mezi Centropenem Dačice a Ostravskou Letkou je po odehrání dvou utkání nerozhodná 1:1. V sobotním zápase na půdě favorita sice náš tým schytal potupnou "desítku", o den později se ale postaral o malý zázrak, když dokázal v dolnocerekevském azylu před téměř stovkou diváků připravit Letce první porážku v normální hrací době v této sezoně vůbec. Bláznivý zápas, ve kterém měli po většinu zápasu více ze hry slezané, rozhodl brankou sedet vteřin před koncem Pavel Stejskal. Náš tým se v rohodující fázi sezony potýká s obrovským množstvím absencí. Především vinnou chřipkové epidemie chybí téměř polovina základní sestavy, z obránců byl na nedělní duel připraven naskočit pouze jediný, sáhnout se tak muselo i do rezervního týmu. O to větší senzací je, že se duel podařilo proti tak silnému soupeři vyhrát. Termín rozhodujícího zápasu je stanoven na středu 14. 3. Snahy o posunutí rozhodujícího zápasu vinou marodky byly vzhledem k tomu, že je hned o následujícím víkendu na programu drohé kolo play-up, zbytečné. Nezbývá tedy, než doufat, že se do středy dají alespoň někteří hráči do pořádku. Náš tým se rozhodně neplánuje vydávat do Ostravy pouze na výlet, ale pro postup udělá vše, co bude v jejich silách!

Více v čláku


Vyrazte s námi na play-up o Národní ligu! Klub na nedělní domácí odvetu organizuje AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD

(7. 3. 2018) - Nadcházející víkend bude historickou událsotí pro náš klub! První tým mužů se po několika letech v divizi dokázal probojovat do bojů o postup o patro výš. V prvním kole play-up o Národní ligu se střetne s týmem FBC Letka z Ostravy. Série, jejíž poražený se s nadějí na postup rovnou rozloučí začíná na hřišti soupeře, tedy v Ostravě už tuto sobotu. O den později se ale přesunuje na Vysočinu, kde se v azylu Cerekevské sportovní haly oba soupeři utkají v odvetě. Nedělní zápas má své úvodní bule stanoveno na 14:30 a vy se na něj můžete vydat s námi! Florbalový oddíl na něj totiž pořádá autobusový zájezd. Sraz a zároveň odjezd je naplánován na 13:15 z HORNÍHO NÁMĚSTÍ v Dačicích, zastavovat se bude také v Telči, konkrétně u Sokolovny ve 13:30. Cena dopravy bude 50 kč na osobu jedoucí z Dačic, 30 kč pro Telčské. Děti do 15 let cestují ZDARMA.
Neváhejte a dorazte vytvořit důstojnou kulisu našemu týmu. Vaše hlasivky můžou hrát rozhodující roli v boji se silným soupeřem!
Pokud bude po obou víkendovích zápasech stav série nerozhodný 1:1, přistoupí se na třetí utkání, které se odehraje opět na palubovce soupeře a to ve středu 14. března.

Muži A - 1.KOLO PLAY-UP O NÁRODNÍ LIGU:

- so. 10. 3. 13:45 - FBC Letka x TJ Centropen Dačice -:- / Sareza Ostrava

- ne. 11. 3. 14:30 - TJ Centropen Dačice x FBC Letka -:- / SH Dolní Cerekev


Áčko zvládlo severskou misi a kvalifikovalo se do bojů o Národní ligu! Baráž startuje už tento víkend!

(6. 3. 2018) - VÝBORNĚ! To, o co se už několik posledních sezon pokouší první tým mužů, se letos konečně podařilo! Jak těžké je prokousat se z divizních vod o patro či patra výš by mohl vyprávět spoustu týmů. Své by k tomu jistě měli co říct například florbalisté Hradce Králové, nebo i Náchoda. První jmenovaný se o to marně pokouší roky (letos bude mít další možnost), druhému se to v loňském roce podařilo a letos Národní ligu vyhrál o jedenáct bodů. Náš tým zvládl udělat první přetěžký krok, totiž umístit se na prvních dvou příčkách našlapané tabulky. Ten druhý, pravděpodobně jěště těžší, má ale právě před sebou. Do následné prolínací soutěže se kvalifikovalo osm týmů ze všech čtyř divizí, zdaleka ne všichni ale proklouznou o patro výš. K tomuto úspěchu je bezpodmínečně potřeba vyhrát první kolo a následně ješte další, buď hned to druhé, případně třetí opravné. A hned v prvním kole právě náš tým narazí na pravděpodobně největšího favorita celé baráže - Ostravskou Letku. Ta vyhrála svou divizi (D) už podruhé za sebou, loni se jí ale prokousat do druhého kola nepodařilo, stopku jí vystavil právě zmiňovaný Náchod, který se tehdy dostal do play-up na poslední chvíli právě na úkor našeho celku. Letos se ale Letka může pyšnit snad ještě povedenější sezonou, ve které neměla konkurenta a neprohrála v normální hrací době jediný zápas(!).

Více v článku


Do akce se chystají oba mužské týmy. Áčko jede na sever bojovat o play-up do Národní ligy

(28. 2. 2018) - Víkend, ve kterém se rozhodne o úspěšnosti právě vrcholící sezony áčka je před námi! Matematika je jednoduchá. Dačicím nezbývá nic jiného, než vybojovat minimálně 4 body. V případě, že získá tři a méně, je velmi pravděpodobné, že je dotírající Litomyšl, popřípadě i Tábor v konečném součtu předstihne. Jednoduchý přitom nebude ani jeden ze dovu následujících zápasů. V sobotu večer se střetneme s lídrem, letošním suverénem z Hradce Králové, který může celou soutěž vyhrát podruhé za sebou. V neděli nás pak v podvečer čeká zápas ve Rtyni v Podkrkonoší. I náš tým se poslední sezony v divizi prezentuje solidními výkony a možnost zahrát si play-up o Národní ligu by určitě bylo jistým oceněním dosavadní slušné práce prvního týmu, ale i celého klubu. Optimista na následující víkend dokonce může nahlížet jako na boj o první místo v tabulce. K tomu by ale náš tým musel vyhrát oba zápasy s tím, že Innebandytos by musel porazit o tři a více branek, popřípadě spoléhat, že náš soupeř ztratí i ve svém nedělním utkání, což se jako příliš pravděpodobné nejeví. Sobota bude hracím dnem také pro rezervu mužů. Ta cestuje do Soběslavi, aby změřila síly s rezervami Písku a Štírů z Českých Budějovic.

Muži A - DIVIZE C:

- so. 3. 3. 18:00 - FbC Innebandytos Hr. Králové x TJ Centropen Dačice -:-

- ne. 4. 3. 16:30 - Orel Rtyně v Podkrkonoší x TJ Centropen Dačice -:-


Muži mají po dalších výhrách play-up na dosah! Ženy se s domácím publikem rozloučily čtyřmi body

(20. 2. 2018) - Devět výher z posledních deseti zápasů. To je důvod, proč se muži stále drží na špici tabulky své Divize. Rozjetou mašinu o víkendu nezastavil Pacov ani Jihlava, ikdyž v případě druhého jmenovaného šlo minimálně o jisté přibrždění. Výhra se nerodila snadno a přišla až v prodloužení. Stoprocentní ale nebyli ani konkurenti našeho týmu. Jak vedoucí Hradec, tak třetí Litomyšl a čtvrtý Tábor ztratili shodně každý po třech bodech. Situace je nyní taková, že k jistotě účasti v nadstavbové části soutěže nám stačí získat z posledních dvou zápasů "pouze" čtyři body. To ovšem rozhodně nebude jednoduchý úkol. Dačice totiž zajíždí i na horkou půdu Hradce Králové. Své poslední domácí představení mají za sebou ženy. V bouřlivé atmosféře dokázaly rozstřílet Písek, poté ale pouze remirovali se Štírkami.

Více v článku


Divize vrcholí! 6 bodů ze zápasů s Pacovem a Jihlavou by muže výrazně přiblížilo play-up. Ženy se představí naposledy doma

(13. 2. 2018) - Už jen čtyři zápasy chybí mužům do konce základní části divize C. Jsou to současně čtyři kroky, které když náš tým zvládne, bude se moci poprat v následném play-up o Národní ligu. To by byl z pohledu mužského áčka doposud největší úspech. Po letech, kdy se v divizi tým Davida Černého pohybuje na předních příčkách tabulky pravidelně, by to byl určitě úspěch zasloužený. Kroky to ovšem nebudou jednoduché. Těmi aktuálními jsou zápasy s Pacovem a Jihlavou. S prvním jmenovaným se utkáme v sobotu od půl čtvrté v Pelhřimově. V minulosti jsme s tímto rivalem sehráli dobré zápasy, nicméně nejednou nás Pacovští o body připravili a určitě se o to budou snažit i tentokrát. Ve druhém zápase tohoto víkendu se střetneme s asi ještě větším rivalem  FBŠ Jihlava. Té se v posledních zápasech daří a už v prvním vzájemném klání nás o body dokázala připravit, půjde tedy o nesmírně těžké utkání. Forma Dačic ale také není k zahození. Z posledních osmi utkání jsme sedmkrát bodovali naplno, což (především po novém roce) nebývalo pravidlem. Zápas se hraje v hale v Dolní Cerekvi a úvodní bule je naplánováno na 14:45.

Pokud nechcete vážit cestu k zápasům áčka mimo Dačice, můžete se florbalem zabavit přímo ve městě. V sobotu se totiž na domácí palubovce v hale SŠTO představí naše ženy. Půjde zároveň o poslední domácí představení žen v této sezoně. Vzhledem k jejich letošní předváděné hře by si vaší hlasitou podporu zasloužily, proto neváhejte a přijďte do haly vytvořit důstojnou kulisu. První utkání naše dívky hrají v 9:00 s Pískem, druhé od 14:15 s Českobudějovickými Štírkami.

Muži A - DIVIZE C:

- so. 17. 2. 15:30 - Pacovští Honzíci x TJ Centropen Dačice -:- / SH Dolní Cerekev

- ne. 18. 2. 14:45 - FBŠ Jihlava x TJ Centropen Dačice -:-  / SH ZŠ Osvobození Pelhřimov

Ženy - 2. LIGA-SK.5: 

- so. 17. 2. 09:00 - TJ Centropen Dačice x FBC Sokol Písek -:- / SŠTO Dačice

- so. 17. 2. 14:15 - FBC Štíři Č. Budějovice x TJ Centropen Dačice -:- / SŠTO Dačice


Áčko se výhrou v Chrudimi vrací na druhou příčku. Stoprocentní bylo i béčko, ženy vezou tři body

(6. 2. 2018) - Zajímavými událostmi nabitý víkend je za námi! Mužům se dařilo, jak áčko, tak béčko bodovalo naplno. Výtězství prvního týmu v Chrudimi bohužel mírně pokazila částečně vykradená šatna. Náladu poté mužstvu Davida Černého vylepšila ztráta Litomyšle ve Vysokém Mýtě, díky které se náš tým opět dostal na "postupové" druhé místo. Už pouze čtyři zápasy zbývají do konce základní části, přičemž má náš tým vše ve svých rukou. Když zvládne bodovat naplno, postpupí do vytouženého boje o Národní ligu. Napolo úspěšné byly ženy v Hluboké nad Vltavou. Po hladké výhře nad Žďárem nad Sázavou ztratily s pozorně bránící Florbalovou Akademií České Budějovice.

Více v článku


Nabitý florbalový víkend! Áčko cestuje do Chrudimi, ženy do Hluboké a béčko pořádá v Žirovnici

(30. 1. 2018) - První únorový víkend roku 2018 bude z florbalového hlediska hodně "našlapaný". Ligové zápasy mají na programu oba mužské celky i ten dívčí, k tomu hrají i dorostenci a mladší žáci. Elitní mužský tým se v sobotu vydá k jedinému utkání na dvouhodinovou cestu do Chrudimi. Tým Pirátů prospal ligový úvod a body začal sbírat až na přelomu roku, i tak mu ale stále patří až desátá příčka. Za zmínku stojí jejich ofenzivní síla, počet vstřelených branek mají totiž chrudimští totožný jako ten náš. Boj o záchranu ale určitě tým okolo Jakuba Kofroně nevzdal, nepůjde tedy o jednoduché utkání. Na nic jiného než tři body ovšem náš tým pomýšlet nemůže. Na vítězství pomýšlí také tým žen. V sobotních utkáních v Hluboké nad Vltavou změří síly s týmem SK Jihlava/Žďár n/S B, respektive FA České Budějovice. Oba týmy se nacházejí v tabulce za tím naším, tudíž by jiné výsledky, než dvě výhry, byly pravděpodobně zklamáním. Zmíníme také program rezervního týmu mužů, který pořádá "domácí" turnaj v Žirovnici, v rámci kterého se utká s Kaplicemi a Cosa Nostrou.

Muži A - DIVIZE C:

- so. 3. 2. 18:00 - Piráti Sokol Chrudim x TJ Centropen Dačice -:-


Rozjetá Litomyšl prokázala v Třešti extrémní produktivitu

(23. 1. 2018) - Florbalisté Litomyšle o víkendu prodloužili svou sérii výher na devět utkání v řadě, přičemž zároveň přeťali dosavadní stoprocentní bilanci Dačic a dostali se tak před náš tým i v průběžné tabulce. Druhý soupeř našeho mužského áčka - Vysoké Mýto dokázal držet vysoké tempo hry polovinu zápasu, pak už na Centropen nestačil a odvezl si z J. Hradce desetibrankový příděl. Černý víkend prožily ženy. Ty z těžkého dvojzápasu nepřivezly z Týna nad Vltavou ani jeden bod a nechaly si tak vedoucí dvojici soutěže Světlou n. Sázavou a Týn n. Vltavou výrazně odskočit.

Více v článku


  1 / 32   následující stránka
Kontakty

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Velikonoční florbalový turnaj


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť /SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 členů(9/2017) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Jihočeská liga mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny příprvek)
_______________________________

KONTAKTY

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: +420 602584581
- Email: gellner.pavel@tiscali.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: +420 728465764
- Email: krystofkus@gmail.com
_______________________________

www.ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist