Začátek února ve znamení domácího představení žen a jednoho zápasu mužů

(29. 1. 2019) - Sobota druhého února přinese velice bohaté florbalové menu. V regionu budeme moci pozorovat hned tři naše celky. Prvním z nich je mužské áčko, které se v "domácím" prostředí v Třešti popere o body s Pacovem. Zápas druhého s šestým začíná netradičně už ve tři hodiny. Pacov má momentálně perfektní formu, vyhrál poslední čtyři utkání a v případě úspěchu s našim týmem se může vyšvihnout už na čtvrtou příčku tabulky, zápas to tedy bude velmi těžký. K téže sobotě směřuje svě soustředění i ženský celek. Představí se totiž v opravdovém domácím prostředí, tedy v hale SŠTO Dačice. Na programu má zápasy se Žďárem (9:00) a Florbalovou Akademií Č. B. (13:30). Budeme Velice rádi, když do sportovní haly dorazíte naše dívky podpořit! V nedaleké Telči se ve stejný den představí naše juniorka. V 10:00 vyzvou silný celek FBŠ Jihlava a po poledni Okříšky-Kněžice!

Muži A - Divize C:

- so. 2. 2. 15:00 - TJ Centropen Dačice x Pacovští Honzíci -:- / SH Třešť


Muži i ženy shodně přivážejí tři body z venku

(22. 1. 2019) - S totožnou bilancí jedné výhry a jedné prohry se o víkendu vracel jak mužský, tak ženský tým z venkovního dvojutkání. Muži si po sobotní vydřené výhře s Letohradem připsali pátou letošní porážku, tentokrát nestačili na Vysoké mýto, které se doma prezentuje velice houževnatým florbalem. Ženy čekal těžký los. Poměřily se s týmy z čela tabulky. Oboum dokázaly zdatně sekundovat. Se suverénem letošní sezony - Pelhřimovam, sice ještě těsně prohráli, druhým štírkám ale uštědřily třetí porážku v sezoně. Pro oba naše dospělé týmy to znamenalo udržení stávajících pozic v vabulce. Muži se stále drží na druhém místě se čtyřbodovým odskokem na třetí Litomyšl. Ženy uhájily třetí příčku před Žďárem nad Sázavou.

Více v článku


Závěrečnou třetinu soutěže odstartují muži na severu. Ženy vyzvou lídra

(15. 1. 2019) - Základní část divize C pomalu ale jistě graduje a stále není vyřešená otázka, kdo se bude moct poprat o postup do vyšší soutěže, tedy Národní ligy. Dle platných propozic pro letošní sezonu se do tzv. "play-up" soutěže kvalifikují vždy první dva týmy ze všech čtyř divizí. První místo v naší divizi C s přehledem kontroluje, stejně jako minulý rok, Hradec Králové s desetibodovým náskokem. O to druhé ale ještě svedou boj týmy na dalších pozicích. Nejlepší pozici pro jeho obhájení má právě náš tým, v klidu jej ale nenechává jak Litomyšl (5 bodů ztráta), tak Všestary a Tábor (7 bodů ztráta). Flintu do žita ale ještě rozhodně nemusí házet ani šestý Pacov. Týmy na dalších místech už mají deficit výraznější. Z jednadvaceti kol zbývá odehrát posledních sedm, bodů je tedy ve hře ještě jednadvacet. První dvě kola muži ukrojí tento víkend, kdy cestují na hřiště soupeřů. V sobotu se o body poperou v Rokytnici v Orlických Horách, kde utkání pořádá Letohrad a v neděli ve Vysokým Mýtě s tamním FTC. Na programu je tento víkend i 2.liga žen, ve které účinkuje náš zástupce. Aktuálně třetí tým tabulky se v Pelhřimově popere se suverénem letošní sezony, domácím Spartakem, respektive druhým týmem tabuky, Štírkami z Českých Budějovic. Los to tedy na udržení třetího místa nebude rozhodně snadný, každopádně je v silách našeho týmu bodovat naplno.

Muži A - Divize C:

- so. 19. 1. 19:00 - FBC Letohrad Orel Orlice x TJ Centropen Dačice -:-

- ne. 20. 1. 16:30 - FTC Vysoké Mýto x TJ Centropen Dačice -:-


Po novém roce pouze tříbodově. Muži trestuhodně ztratily body s Třebíčí, ženy s Pískem

(8. 1. 2019) - Nový rok začal neslavně jak z pohledu mužů, tak z pohledu žen. Muži narazili na houževnatou Třebíč, která jim uštědřila hořkou porážku. Ženy prožily vystřízlivění s Pískem, kterému nečekaně těsně podlehly. Oba týmy naštěstí naplno bodovaly alepsoň ve svých druhých zápasech víkendu. Pouze jeden bod za remízu s Milevskem si pak připsalo béčko mužů. V dalším zápase totiž smolně podlehlo Krumlovu. Na divizní tabulce mužského áčka se to přesto příliš neprojevilo, ztáty zaznamenaly i ostatní týmy.

Více v článku


Náš klub je třetí nejlepší v práci s fanoušky v Jihočeském kraji a Kraji Vysočina

(3. 1. 2019) - Velice dobrou vizitkou se může pochlubit náš klub v práci s fanoušky, respektive sociálními sítěmi. V součtu sledujících na dvou nejvýznaměnších sociálních sítích, tedy Facebooku a Instagramu, se v kraji Vysočina a Jihočeském kraji řadí hned za českobudějovické Štíry a Florbalovou školu Jihlava, tedy na bronzový stupínek. Kompletní pořadí k datu 2. 1. 2019 naleznete ZDE.

  Klub FB   IG   Celkem
1. Štíři Č. Budějovice 2219   1048   3267
2. FbŠ Jihlava 1649   671   2320
3. Centropen Dačice 1003   524   1527
4. SK Jihlava 1114   137   1251
5. FBC Strakonice 775   433   1208

Zpět do reality! Do akce se chystají oba mužské týmy i ženy!

(2. 1. 2019) - Vánoční svátky jsou nenávratně za námi a o slovo se opět hlásí ligové soutěže! Hned první víkend po novém roce se do akce vypraví oba mužské týmy a také tým žen. Elitní tým mužů pořádá "domácí" zápasy, oba odehraje v Třešti. Sobotní match začíná v 19:00 a soupeřem nám bude rezerva Třebíče (10. místo). V neděli šestého se od 17:00 utkáme s SK Jihlava (11. místo), tedy týmem který po bodově nulovém úvodu soutěže v posledních zápasech ke konci roku začal sbírat své první body a odpoutal se od poslední příčky tabulky. Ač tedy papírově půjde o slabší soupeře, o podcenění nemůže být jakákoli řeč už proto, že ze zkušenosti víme, jak náročné zápasy po Vánočních svátcích jsou. Rezerva naší mužské složky se v sobotu vypraví do Žirovnice, kde jej čekají utkání s Milevskem (10. místo) a Č. Krumlovem (3. místo). Nejdelší cestu má před sebou ženský tým, který se vydá do Českých Budějovic k zápasům s Pískem a FA Č. Budějovice.

Muži A - Divize C:

- so. 5. 1. 19:00 - TJ Centropen Dačice x Snipers Třebíč B -:- / SH Třešť

- ne. 6. 1. 17:00 - TJ Centropen Dačice x SK Jihlava -:- / SH Třešť


Dvanáctý ročník Vánočního florbalového turnaje v Dačicích je tu!

(19. 12. 2018) - Jen těžko uvěřitelných jedenáct ročníků jednodenního florbalového turnaje, který neodmyslitelně patří k Vánočním svátkům v Dačicích, už proběhlo. Nyní je před námí dvanáctý! Ten proběhne už tuto sobotu 22. prosince a jako vždy se vtěsná do jediného dne. Pořadatel si připravil novinku v podobě upraveného systému, do kterého díky zkrácení hracího času o minutu na 2 x 7 vměstnal i čvrtfinálové zápasy. Pozitivní změnou tedy je, že letos ze skupin postoupí všechny týmy. O to nabitější program nás čeká! Začíná se už 7:15! Jako vždy bylo možno se přihlásit do dvou kategorií, a to amatérské a mužské. Každá kategorie pojala osm týmů a v každé se utvořily dvě skupiny po čtyřech. Největší zastoupení mají tradičně týmy z blízkého okolí, nechybí ale ani zástupci ze Středních, Východních a Jižních Čech, Vysočiny nebo také Jižní Moravy. Turnaj vyvrcholí po osmé hodině večerní, kdy se odehrají obě finálová utkáni. Více o turnaji se dočtete v patřičné sekci v levém menu.


Na závěr roku vezou muži čtyři body z venku

(18. 12. 2018) - K naprosté spokojenosti dva body scházely, i tak se ale dá závěr kalendářního roku 2018 považovat za zdařilý. Muži dokázali naplno bodovat ve Strakonicích, o den později sehráli vyrovaný duel v rozjetém Táboře, kde vyrovnávali až ke konci zápasu, načež v prodloužení v oslabení padli. Do karet našemu týmu také hrálo nedělní zaváhání konkurenční Litomyšle, která dokonce nezískala ani bod v zápase s Letohradem. Na druhém místě tak máme poměrně luxusní náskok pěti bodů. Jak rychle o něj lze přijít ale moc dobře tým Davida Černého ví, souboje z kraje následujícího roku teprve ukážou, zda se Centropen podruhé v řadě probojuje do Play-up o Národní ligu.

Více v článku


Mužské týmy uzavřou kalendářní rok na jihu Čech

(11. 12. 2018) - Po kratší odmlce, způsobené domácím světovým šampionátem, se o slovo opět hlásí domácí ligové soutěže. Poslední hrací víkend tohoto roku bude ten následující, tedy 15.-16. prosince. Týká se obou mužských týmů a oba se shodně utkají s jihočeskými rivaly. Divizní A-tým cestuje k těžkým zápasům do Strakonic a Tábora v pozici favorita, očekávat se ale dají velice vyrovnané duely. Úkol ale nemůže být jiný než dvě výhry a udržení klíčové druhé příčky. Béčko mužů cestuje v neděli do Milevska, kde se utká s rezervami Písku a Tábora. V případě zisku šesti bodů se přitom dost možná katapultuje ze čtvrté na druhou příčku tabulky.

Muži A - Divize C:

- so. 15. 12. 19:00 - FBC Strakonice P.A. x TJ Centropen Dačice -:- / SH Strakonice

- ne. 16. 12. 17:00 - 1. FbK Tábor x TJ Centropen Dačice -:- / TJ Spartak MAS Sez. Ústí


Náš klub podpoří Radka Zelinku z Kadaně

(8. 12. 2018) - Ve dnech, kdy florbal díky domácímu MS rezonuje celou zemí, se náš klub rozhodl připojit k mnoha dalším a podpořit dobrou věc. O příběhu mladého florbalisty Radka Zelinky z FBC DDM KATI KADAŇ, který po pobodání bojoval o život a nyní ho po amputaci nohy čeká finančně nákladná rekonvalescence asi většina z vás slyšela (pokud snad ne, přikládáme odkaz). Myšlenka pomoci v této nelehké životní situaci, do které se, bohužel, může dostat kdokoli z nás, vznikla v našem ženském týmu a velmi rád se do ní zapojuje celý náš klub.

Jsi-li člen klubu a máš touhu pomoci v životní situaci, která je ještě mnohem těžší, než si kdokoli z nás dokáže představit, libovolné prostředky můžeš předat svému trenérovi, případně odeslat na níže zmíněný účet, který byl speciálně pro tuto příležitost zřízen. Prostředky, předané trenérům, budou před Vánoci odeslány hromadně jménem našeho klubu.

Podpořit ale může pochopitelně kdokoli, nejen klubový příslušníci a to odesláním libovolné částky na následující číslo účtu: 286632969/0300

Předem za každý příspěvek jménem rodiny Radka děkujeme!

#zeliBojuj


  předchozí stránka 2 / 36   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: 728 465 764
- Email: kkus@florbaldacice.cz
další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť / SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 aktivních členů (9/2018) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist