Dačice se utkají s druhým a prvním, přivítají Hradec a Všestary

(23. 10. 2018) - Divize C má po šesti odehraných kolech tři stoprocentní týmy. Hradec Králové, Všestary a Centropen Dačice. Vzhledem k losu sedmého a osmého kola je jisté, že některá ze sérií určitě skončí. Centropen totiž na vlastní půdě právě Hradec a Všestary přivítá. Oba týmy se v tabulce nachází díky lepšímu rozdílu skóre před námi a to především díky perfektní útočné fázi. Zatímco sobotní soupeř - Všestary v dosavadních šesti kolech nastřílely 73 branek, nedělní sok Hradec Králové dokonce 76. Centropen se naopak může tradičně pochlubit slušnou obrannou fází, pouze 24 branek znamená průměr čtyři branky na zápas. Je tak jednoznačně nejlépě bránícím týmem ligy. Dojde tedy k zajímavým konfrontacím nejlepších útoků s nejlepší obranou. Oba zápasy se odehrají v Třešťské sportovní hale!

Muži A - Divize C:

- so. 27. 10. 17:00 - TJ Centropen Dačice x FBC Všestary -:- / SH Třešť

- ne. 28. 10. 14:00 - TJ Centropen Dačice x FbC Hradec Králové -:- / SH Třešť 


Šest zápasů - 18 bodů. Muži stále v divizi neztratili

(16. 10. 2018) - I v minulých sezonách se muži mohli vždy opřít o dobrý start do soutěže. Letos je ale doposud nejlepší v historii. Zatímco předloni přišla první ztráta ve čtvrtém kole a loni až v šestém, letos se podařilo zvládnout stoprocentně všech šest úvodních duelů, přičemž se áčku mohlo přihodit nepříjemné dejavu. Vloni právě v šesém kole narazili náš tým, stejně jako letos, v domácím prostředí na Vysoké Mýto. Zatímco před rokem jsme soupeři nestačily a podlehli 5:9, letos se zápas výsledkově vydařil, ikdyž průběh nebyl rozhodně jednoduchý a tři body to byly nakonec poměrně šťastné. Jednoduchý ale nebyl ani sobotní zápas, kdy se nováček s Letohradu nepříjemně dlouho držel na dostřel. Na to se ale historie ptát nebude a muži si tak vytvořili dostatečné sebevědomí před víkendem podzimu, který je čeká už příští týden. V naší divizi jsou totiž dosud stoprpcentní tři týmy. Mimo Centropen je to i Hradec Králové a Všestary. A právě tyto dva týmy přivítáme na "domácí" půdě 27. a 28. října!

Více v článku


Muže doma prověří Letohrad a Vysoké Mýto

(9. 10. 2018) - Letošní prozatimní poměrně solidní formu mužského divizního celku florbalového Centropenu Dačice se tento víkend chystají pověřit další dva týmy. Tuto sobotu 13. října jím bude nováček z Letohradu, který se v přípravě projevoval velice solidně především v poháru České pojišťovny, kde dokázal mimo jiné sestřelit soupeře z Národní ligy (Jaroměř) poměrem 11:2. V divizi nicméně na body dosáhl prozatím pouze jednou, to když hned v prvním kole vyřídil deseti brankami Havlíčkův Brod. Rozhodně ale jejich dosavadní zápasy pozornost vzbuzují, v žádném borci kolem Jana Skalického výsledkově nepropadli a to mají za sebou utkání se všemi favority soutěže, jako je Hradec, Litomyšl nebo Všestary, jejich bodově vydařenější víkendy tedy určitě teprve přijdou. Druhým víkendovým soupeřem našeho týmu bude v neděli 14. 10. ambiciozní Vysoké Mýto, tedy kat všech aspirantů na postup letošního jara. Mýto má za sebou v aktuální sezoně zatím totožné soupeře jako Letohrad a i výsledkově si vedlo naprosto stejně. Ve všech zápasech drželo se soupeřem krok, ale na body to stačilo pouze proti Brodu, jemuž ale nasázelo solidní debakl. Oba nadcházející soupeři se tedy rozhodně se svými dosavadními třemi body nebudou chtít spokojit a na jihu pro úspěch udělají maximum. My ovšem věříme, že pokud k zápasům přistoupíme zodpovědně a koncentrovaně, je v našich silách prodloužit dosavadní neporazitelnost o dalších 14 dní. Vy toho můžete být svědkem, když dorazíte do haly v Třešti!

Muži A - Divize C:

- so. 13. 10. 17:00 - TJ Centropen Dačice x FBC Letohrad Orel Orlice -:- / SH Třešť

- ne. 14. 10. 14:00 - TJ Centropen Dačice x FTC Vysoké Mýto -:- / SH Třešť


Áčko potvrdilo dobrý vstup do divize, béčko vyšlo naprázdno

(2. 10. 2018) - Tak, jako v letech minulých, i letos se vstup mužskému áčku do divizní sezony daří. Po čtyřech kolech máme na kontě plný počet dvanácti bodů. Ačkoli by to v kterékoli jiné divizi (v rámci českého florbalu) znamenalo první místo, v té naší jsme až třetí. Divize C má totiž více týmů, které dosud neztratily ani bod. Stejně jsou na tom Všestary a Hradec Králové. Oba jmenovaní mají podstatně pozitivnější rozdíl skóre, proto jsou v tabulce před námi. Do průběžné užší špičky musíme určitě zařadit i Litomyšl, která dosud ztratila pouze bod za výhru v prodloužení. Týmy na dalších místech už na nás ztrácí pět a více bodů. V dalších kolech náš tým přivítá už příští týden na svém hřišti nováčka soutěže Letohrad, respektive ambiciozní Vysoké Mýto. Komu se tento víkend příliš nedřilo je naopak mužská rezerva. Z daleké cesty do Strakonic se oslabená sestava vracela bez zisku bodu, stejně jako dorostenci ze Sezimova Ústí.

Více v článku


Muži se pokusí navázat na stoprocentní bilanci. Sezonu načne i dorost

(25. 9. 2018) - Nadcházející prodloužený víkend, poslední zářiový, bude opět ve znamení soutěžních zápasů pro naše oba mužské týmy. Oba se budou snažit zachovat si vítěznou bilanci. Divizní áčko vyráží k prvním venkovním utkáním, ale cesty to nebudou nikterak daleké. V sobotu je čeká cesta do Třebíče, kde se od dvou poměří s rezervou místního Snipers, v neděli se vydají do krajského města Vysočiny k souboji s nováčkem soutěže - místním SK (14:30). To naší mužskou rezervu čeká cestování o poznání náročnější. V neděli brzy ráno vyrazí na daleký západ. Ve sportovní hale ve Strakonicích mají v plánu zabojovat o body s českobudějovickým SKP, respektive místní rezervou Strakonic. Na vstup do sezony 2018/2019 se připravuje náš dorost. Svěřenci Petra Jindry v sobotu absolvují cestu do Sezimova Ústí aby mohli porovnat síly s tradičními rivaly - J. Hradcem a Táborem.

Muži A - Divize C:

- so. 29. 9. 14:00 - Snipers Třebíč B x TJ Centropen Dačice -:- / SH TJ Spartak Třebíč

- ne. 30. 9. 14:30 - SK Jihlava x TJ Centropen Dačice -:- / SH SK Jihlava


Vánoční turnaj letos 22. prosince! Registrace spuštěna

(22. 9. 2018) - Tradiční Vánoční turnaj, kterého letos proběhne už dvanácté pokračování, se uskuteční přesně za tři měsíce, konkrétně v sobotu dvaadvacátého prosince. Tento týden byla spuštěna registrace a opět se potvrzuje, že jde o turnaj velice oblíbený. Zájem nás ohromně těší, za pár dní, co je spuštěna registrace, se nám obě kategorie zcela zaplnily (respektive přeplnily) a registrujeme už i mnoho plateb, z čehož je evidentní, že se týmy o účast nechtějí připravit. I letos se lze přihlásit ve dou kategoriích - muži a amatéři. Mužská katogorie je "open", mohou se do ni tedy hlásit hráči jakékoli úrovně z hlediska příslušnosti na soupiskách v soutěžích florbalové unie. Ta amatérská je omezena na hráče mimo pět nejvyšších mužských soutěží a KB ligu juniorů. Snaha je tedy taková, aby byla kategorie amatérů opravdu pro amatérské, rekreační florbalisty či florbalistky. Absenci ženské katogorie se pořadatel navíc snaží částečně řešit nově přidanou klauzolí v propozicích, kdy čistě ženské týmy, přihlášené do amatérské kategorie, můžou nominovat brankáře z libovolné mužské soutěže. K výrazné změně se po dlouhých letech pořadatel rozhoupal i co se systému postupu ze skupin týče. Nově se přidala osmifinále, ze skupin tedy konečně postupují všichni a to systémem 1A vs. 4B, 2A vs 3B,.. atd. Vzhledem k nárůstu zápasů se ale musel upravit hrací čas. Každý poločas se zkrátil o minutu, nehraje se tedy loňských 2 x 8, nýbrž 2 x 7 minut. Kompletní propozice čtěte zde. Celkově se tedy na turnaji odehraje 40 zápasů (v jedné hale v jden den), bude to tedy jízda! Na náhled rozpisu utkání se můžte podívat už nyní tady. Věříme, že chystané změny oceníte a že z turnaje budete odjíždět s ještě lepším pocitem :o). Těšíme se na vás!


Vstup obou mužských týmů do nové sezony se vydařil na jedničku. Ženy v Pelhřimově propadly

(18. 9. 2018) - Všechny tři dospělé celky florbalových Dačic už mají za sebou dva uvodní duely nové sezony. Ženský tým trenéra Vacušky cestoval do Pelhřimova, kde ale překvapivě na body nedosáhl ani v jednom duelu. To muži vkročili no nového ročníku parádně. Divizní áčko si poradilo se Strakonicemi i Táborem v normální hrací době a šestibodové bylo i béčko, které zvládlo duely s Kaplicemi a Krumlovem.

Více v článku


Termíny tréninků pro následující sezonu

(17. 9. 2018) - Rozpis termínů tréninků včech devíti kategorií klubu pro následující sezonu naleznete v sekco "Pro členy" ve stránce "Tréninky", nebo v jednotlivých sekcích příslušných kategorií.


Všechny tři dospělé týmy tento víkend vstoupí do nové sezony

(11. 9. 2018) - Letos o 14 dní dříve, než bylo zvykem (z důvodu pořádání domácího MS), startuje nová soutěžní sezona 2018/2019. Náš klub do ní vyšle kompletí věkovou strukturu plus jeden dívčí celek, celkově tedy devět družstev. Jako první do obvyklého kolotoče naskočí všechny tři dospělé týmy. Jedná se o první tým mužů hrající divizi, rezervní tým mužů, nastupující tradičně v Jihočeské lize a druholigový ženský tým. Oba mužské celky začnou sezonu na "domácí" půdě. Áčko čeká v sobotu v Třešti souboj se Strakonicemi, tedy týmem, jež do letoška působil v Národní lize. O den později se střetne s dalším jihočeským rivalem - 1. FbK Tábor, tentokrát v hale v Dolní Cerekvi. Rozhodně tedy nepůjde o jednoduchý vstup do sezony, naopak, jmenované týmy budou letos jistě patřit mezi favority celé soutěže. V sobotu to ale v Třešti nebude jen o A-týmu. Před nimi se ve stejné hale představí i náš B-tým. Od 9:00 hostí Spartak Kaplice a od 13:30 Český Krumlov. Sobotní Třešť tedy bude paradoxně patřit výhradně jihočeskému florbalu. Poslední dospělý tým, který tento víkend vkročí do nové sezony, bude ten dívčí. V neděli jej čeká cesta do nedalekého Pelhřimova, kde se bude o body prát s domácím Spartakem a českobudějovickými Štírkami.

Muži A - Divize C:

- so. 15. 9. 17:30 - TJ Centropen Dačice x FbC Strakonice -:- / SH Třešť

- ne. 16. 9. 14:00 - TJ Centropen Dačice x 1. FbK Tábor -:- / SH Dolní Cerekev 


Doveďte své ratolesti na FLORBALOVÝ NÁBOR!

(3. 9. 2018) - Florbalový klub z Dačic zve do svých řad další zájemce o tento populární sport. Jako každý rok, i letos, vyhrazujeme první polovinu září náborům nových členů. Po dobu čtrnácti dnů máte možnost každý pátek odpoledne dorazit se sovu ratolestí do Městské sportovní haly v Dačicích (vedle kuželny) a nechat svého svěřence vyzkoušet si nezávazně náš trénink. Naši trenéři rádi uvítají každého zájemce. Věříme, že i vašeho syna/dceru florbal nadchne a stane se součástí naší rozrůstající-se rodiny :o). S sebou nepotřebujete téměř nic, pouze dobrou náladu a obuv do haly.

- Termíny:
pátek 7. a 14. září

- Místo:
Městská hala Dačice (Sokolská 562, vedle kuželny)

- Časy (dle roku narození):
2012-2010 - 14:00-15:00
2009-2008 - 15:00-16:00
2007-2004 - 16:00-17:00
2003-2000 - 17:00-18:00

(popřípadě kontaktujte trenéry: D. Černý - 773550113, P. Stejskal - 728096386)


  předchozí stránka 2 / 34   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: 728 465 764
- Email: kkus@florbaldacice.cz
další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť / SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 aktivních členů (9/2018) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist