David Černý: Florbal? Nejlepší sport pro Dačice!

(27. 4. 2020) - Nebýt jeho, nejen že by neexistoval tento text, ale dost možná by již neexistoval ani dačický florbalový oddíl. Jenže to jsou kdyby. A na ta se nejen ve florbale nehraje. Nynější lodivod A-týmu byl u toho, když do města kostky cukru florbal přicházel. I díky němu se tu stále drží. A nejen on věří, že ještě hodně dlouho držet bude. V dalším rozhovoru vám nejen své florbalové začátky představí David Černý, někdejší florbalový hejtman Jihočeského kraje.


Blanka Dörrer Proboštová: Jak se z hradecké pozemní hokejistky stala dačická florbalistka aneb Díky manželství na druhém konci republiky

(21. 4. 2020) - Dačický florbalový klub je sice charakterem regionální, svým skrytým půvabem ale láká i lidi z končin více či méně vzdálených. A tak růžový dres oblékali ostravští bratři Obertanovi, jihlavský Kryštof Kůs, či královéhradecká Blanka Dörrer Proboštová. Právě s touto trenérkou, již znají hlavně děti z tréninkové skupiny v Kunžaku a na niž se mohou těšit děvčata v nově se tvořícím družstvu, vznikl další rozhovor. Vysvětlila v něm mimo jiné to, jak se z východočeské metropole dostala až na daleký jih.


AKTUÁLNÍ INFO: Na co se nás ptáte a co teď rezonuje celým florbalovým hnutím

(18. 4. 2020) - Zažíváme období, na které jsme v nedlouhé florbalové historii nikdy nenarazili. Jak nám, tak vám přináší spoustu starostí a otázek, na které často ani sami neznáme odpověď. Protože se množí dotazy z vaší strany na podobné věci, snažili jsme se v tomto článku některé z nich zodpovědět. Jedná se tedy o jakési FAQ v koronavirové situaci.


Martin Hudínek: Dačice jsou mým rodným městem, pro něj teď dělám trenéra

(17. 4. 2020) - Svět je nebo byl plný nerozlučných dvojic, které si lidé spojují už navěky. Voskovce vždy vidíme v kombinaci s Werichem, Pata s Matem, Spejbla s Hurvínkem. A taky Libora s Martinem. I když víte, kdo že je Martin? „Huďa“, dosavadní trenér elévů a od nového ročníku lodivod mladších žáků, byl dalším respondentem v trenérském miniseriálu.

 


Barbora Kratochvílová: Florbalku jsem už věšela na hřebík. Teď je pro mě florbal odreagováním

(9. 4. 2020) - Bez přehánění ji lze označit za anomálii, a to v pozitivním slova smyslu. Vyrůstala v klučičím prostředí, což ji zformovalo do let pozdějších. Namísto typických sportů pro holky si vybrala florbal. U něj také zůstala. A nyní šéfuje partě kluků. Nikoli však přípravce, jak by Dačic neznalý člověk mohl předpokládat. Má pod sebou juniory. Barbora Kratochvílová nyní může zužitkovat svůj „boj o přežití“ v mužském kolektivu. Svou poctivostí by mohla jít příkladem.


Miloš Procházka: Štvou mě trenéři, kteří v mladších žácích hrají na výsledky

(6. 4. 2020) - Z pohledu věku patří v dačickém trenérském kolektivu k tomu nejmladšímu, co nabízí. I tak už ale stihl posbírat řadu hráčských a trenérských zkušeností, které teď sám předává. A to dokonce jako asistent trenéra krajské reprezentace Vysočiny. Ve druhém rozhovoru naší minisérie odpovídal Miloš Procházka, jinak také stabilní člen mužského A-týmu.


Petr Stejskal: Baví mě předávat zkušenosti a pomáhat v rozvoji mladým

(2. 4. 2020) - Ačkoli v uplynulé sezoně ze studijních důvodů pouze vypomáhal jako trenérský asistent, jeho jméno je v Dačicích známým pojmem. Petr Stejskal před odjezdem na Erasmus do Španělska nosil kapitánskou pásku v mužském A-týmu. Přehlédnout ho však nelze ani bez ní. Bývalý lodivod přípravky a současně držitel trenérské licence B je prvním respondentem naší rozhovorové série. Popsal, co ho na trenérském řemesle nejvíc baví a proč se vlastně dal na dráhu florbalisty.


Dačická senzace! Muži přijali nabídku a budou superligoví!

(1. 4. 2020) - Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Když se v úterý večer rozezvučel telefon Davida Černého s neznámým číslem, trenér A-týmu nevěděl, kdo mu volá. Zanedlouho pochopil. Předseda libereckého florbalového klubu nabízel odprodej licence pro nejvyšší mužskou soutěž. Lodivod elitního družstva nabídku přijal. V sezoně 2020/2021 tak budeme poprvé v historii superligoví!


Dačice byly a jsou dobrou základnou. Umožnily nám odejít za velkým florbalem, tvrdí mladé naděje

(24. 3. 2020) - „Velké“ sporty se přou o to, zda je vhodné a odpovídající požadovat za hráče tabulkové výchovné. Hokejové vody rozvířila kauza Petra Šidlíka a jeho „vykoupení se“ z Dukly Jihlava. Florbal k tomuto zatím nepřistoupil. A i kdyby, dačický florbalový klub je v tomto ohledu velmi vstřícný. Vylétnout do světa nebránil ani šestici mladých nadějí. Sedmá do party pak přišla z Telče.


Florbal nám učaroval na škole. V Dačicích jsme doma a máme to tu rádi, říkají tahouni „áčka“

(20. 3. 2020) - Dačické „krajanky“ jsme si vyjmenovali ve čtvrtek. Řada nyní přichází na silnější pohlaví. Také v tomto případě kluky do jiných klubů táhlo vědomí vyšší soutěže a možnost studia. Tentokrát ale zvítězila láska k domovu. Nejen Radovan Kubek a Lukáš Vacuška oblékli dres jiného týmu, aby se nakonec vrátili tam, kde to mají nejradši. Ve druhém článku představíme „krajánky“ v dospělém mužském provedení.


  předchozí stránka 2 / 43   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist