Na závěr roku vezou muži čtyři body z venku

(18. 12. 2018) - K naprosté spokojenosti dva body scházely, i tak se ale dá závěr kalendářního roku 2018 považovat za zdařilý. Muži dokázali naplno bodovat ve Strakonicích, o den později sehráli vyrovaný duel v rozjetém Táboře, kde vyrovnávali až ke konci zápasu, načež v prodloužení v oslabení padli. Do karet našemu týmu také hrálo nedělní zaváhání konkurenční Litomyšle, která dokonce nezískala ani bod v zápase s Letohradem. Na druhém místě tak máme poměrně luxusní náskok pěti bodů. Jak rychle o něj lze přijít ale moc dobře tým Davida Černého ví, souboje z kraje následujícího roku teprve ukážou, zda se Centropen podruhé v řadě probojuje do Play-up o Národní ligu.

Více v článku


Mužské týmy uzavřou kalendářní rok na jihu Čech

(11. 12. 2018) - Po kratší odmlce, způsobené domácím světovým šampionátem, se o slovo opět hlásí domácí ligové soutěže. Poslední hrací víkend tohoto roku bude ten následující, tedy 15.-16. prosince. Týká se obou mužských týmů a oba se shodně utkají s jihočeskými rivaly. Divizní A-tým cestuje k těžkým zápasům do Strakonic a Tábora v pozici favorita, očekávat se ale dají velice vyrovnané duely. Úkol ale nemůže být jiný než dvě výhry a udržení klíčové druhé příčky. Béčko mužů cestuje v neděli do Milevska, kde se utká s rezervami Písku a Tábora. V případě zisku šesti bodů se přitom dost možná katapultuje ze čtvrté na druhou příčku tabulky.

Muži A - Divize C:

- so. 15. 12. 19:00 - FBC Strakonice P.A. x TJ Centropen Dačice -:- / SH Strakonice

- ne. 16. 12. 17:00 - 1. FbK Tábor x TJ Centropen Dačice -:- / TJ Spartak MAS Sez. Ústí


Náš klub podpoří Radka Zelinku z Kadaně

(8. 12. 2018) - Ve dnech, kdy florbal díky domácímu MS rezonuje celou zemí, se náš klub rozhodl připojit k mnoha dalším a podpořit dobrou věc. O příběhu mladého florbalisty Radka Zelinky z FBC DDM KATI KADAŇ, který po pobodání bojoval o život a nyní ho po amputaci nohy čeká finančně nákladná rekonvalescence asi většina z vás slyšela (pokud snad ne, přikládáme odkaz). Myšlenka pomoci v této nelehké životní situaci, do které se, bohužel, může dostat kdokoli z nás, vznikla v našem ženském týmu a velmi rád se do ní zapojuje celý náš klub.

Jsi-li člen klubu a máš touhu pomoci v životní situaci, která je ještě mnohem těžší, než si kdokoli z nás dokáže představit, libovolné prostředky můžeš předat svému trenérovi, případně odeslat na níže zmíněný účet, který byl speciálně pro tuto příležitost zřízen. Prostředky, předané trenérům, budou před Vánoci odeslány hromadně jménem našeho klubu.

Podpořit ale může pochopitelně kdokoli, nejen klubový příslušníci a to odesláním libovolné částky na následující číslo účtu: 286632969/0300

Předem za každý příspěvek jménem rodiny Radka děkujeme!

#zeliBojuj


Vánoční turnaj pro rodiče a děti letos v pátek 14. 12.!

(29. 11. 2018) - Vážení rodiče, dovolujeme si Vás tímto pozvat na letošní Rodinný vánoční turnaj, který se uskuteční v pátek 14. 12. 2018 od 15-18. hodin v Městské sportovní hale v Dačicích. Turnaj je opět určen pro kategorie přípravky a elévů. Oproti minulým ročníkům však bude pouze pro předem přihlášené, ze kterých budou tajným losováním sestavené soutěžní týmy. Vzhledem k potřebné vyrovnanosti sil a plánovanému hernímu systému, je velmi důležité, aby byli u každého dítěte zastoupeni oba rodiče. Registrace mailem na: elevovedacice@seznam.cz Prosíme uvádět jméno dítětě + kategorii, jména rodičů, kteří se zúčastní Kapacita: 30 dětí (celkem z obou kategorií) Startovné: cukroví či jiné pochutiny S sebou sportovní oblečení, obuv do haly a hokejku(případně zapůjčíme).

Těšíme se na Vás! :)


Muži v půlce sezony drží druhou příčku divize C

(27. 11. 2018) - Poslední dva zápasy první poloviny základní části aktuální divizní sezony odehráli o uplynulém víkendu muži Centropenu Dačice. K naprosté spokojenosti chyběl krůček. Po sobotním utrápeném (ale tříbodovém) vítězství v Havlíčkově Brodě muži v neděli ve šlágru kola nestačili na Peaksport Litomyšl, kterému na jeho půdě zaslouženě podlehli 4:10. Soupeř byl hladovější po vítězství a udržel se tak v tabulce na dostřel. Nyní máme na druhé "postupové" příčce rezervu čtyř bodů na třetí tým - právě Peaksport. V případě zvládnutého nedělního zápasu by byl přitom náskok více než luxusní (7 bodů), takto se, i vzhledem k poměrně výrazně negativnímu rozdílo skóre ze vzájemného zápasu, dá očekávat, že boj o čelo tabulky může být ještě velké drama až do posledních kol (v tom předposledním navíc přivítáme Litomyšl na vlastní palubovce). Druhou polovinu sezony "nakousne" tým Davida Černého ještě před Vánoci. Za dva týdny (15. a 16. prosince) cestuje k zápasům do Tábora a Strakonic.

Více v článku


Muži se představí v Brodě a v Litomyšli. Šest bodů by mělo cenu zlata

(20. 11. 2018) - Už jen dva hrací víkendy v tomto roce má na programu první tým mužů. V rámci divize je čekají čtyři venkovní zápasy. Nejprve cestuje tento víkend do H. Brodu a Litomyšle, o čtrnáct dní později je pak čeká cesta do Tábora a Strakonic. Ale zpět k nadcházejícímu víkendu. V sobotu se od 17:00 poměříme s "nováčkem" divize C, Havlíčkovým Brodem. Ten do naší soutěže sestoupil po letech strávených v Národní lize a doposud výkony rozhodně nenadchnul. Prvních šest kol vyšel bodově naprázdno, ještě dramatičtěji vypadalo jejich skóre - 29 vstřelených a 90 obdržených branek. V sedmém a osmém kole už ale draci dokázali zvítězit a odpoutali se tak od dna tabulky. Podcenit tento zkušený tým tedy rozhodně není možné, pokud chce ale náš tým pomýšlet na příčky nejvyšší, nemuže si dávat jiný cíl, než tři body. Z pohledu boje o čelo tabulky bude ale mnohem víc stěžejní soupeř nedělní. Florbalisté Litomyšle se momentálně nacházejí na třetí příčce čtyři body za našim mužstvem, v případě výhry se na nás tedy můžou téměř bodově dotáhnout. Opačný scénář (naše výhra) by naopak znamenala velice důležitý krok co se "postupové matematiky" týče, bavíme-li se pochopitelně o postupu do nadstavbové části soutěže, kam se probojují první dva týmy soutěže. Atraktivní utkání startuje v neděli netradičně až v šest hodin večer.

Muži A - Divize C:

- so. 24. 11. 17:00 - TJ Sokol H.Brod Er. Dragons x TJ Centropen Dačice -:- / SH TJ Jiskra H. Brod

- ne. 25. 11. 18:00 - FBC Peaksport Litomyšl x TJ Centropen Dačice -:- / MSH Litomyšl


Trenér roku v Dačicích! Eisenkolb ukáže, jak vést trénink mládeže

(13. 11. 2018) - Už tento pátek se v dačicích koná mimořádná událost. V prostorách Městské sportovní haly se uskuteční seminář pro trenéry s výjimečnými osobnostmi. Přednášet bude vítěz prestižní ankety Trenér roku Michal Eisenkolb z pražské Sparty a regionální metodik pro Vysočinu a Jižní Čechy Jan Třískala. Celá akce začne v 17:00 tréninkem pro přípravku a elévy, od 18:30 bude navazovat "trénink pro trenéry" a od půl osmé vše zakončí debata s mentory. O seminář byl enormní zájem a už se do něj z kapacítních důbodů nelze přihlásit. Dorazí na něj trenéři z devíti klubů obou regionů. Více o celé akci naleznete na webu florbalové unie, případně na tomto odkazu, kde je také kompletní přehled nahlášených účastníků.


I ze zápasu s Pacovem berou muži plný počet bodů

(13. 11. 2018) - Deváté kolo divize proti sobě svedlo regionální rivaly. Dačice čekala cesta do Pelhřimova a souboj s nepřijemným Pacovem. Ač se hrálo po většinu zápasu poměrně vyrovnané utkání, branky padaly především díky skvěle chytajícímu Vacuškovi hlavně do sítě domácích. Z našeho pohledu byla velmi slabá prostřední část, možná i proto, že jsme se v ní bránily pětiminutovému oslabení, které následovalo po odhalení administrativní chyby. Konečná výhra 9:3 se ale počítá a opět podtrhla skvělou obrannou činost týmu. Hned čtyřmi zásahy zatížl konto Pacovských Holeček, dvě přdal Kůs. Mužstvo trenéra Černého tak stále okupuje druhou příčku tabulky.

Více v článku


Muže čeká jediný zápas, prověří je Pacov. Hrají i junioři

(6. 11. 2018) - Divizní základní část se chýlí ke své polovině a těsně před ní zavítá náš první tým na palubovku mužstva, které je pro letošek geograficky přilehlé k tomu našemu, tedy Pacova. Jak známo, utkání Honzíků se konají v hale Základní školy Osvobození v Pelhřimově, půjde tedy o poměrně důvěrně známé prostředí, s pro nás už tradičním soupeřem. Ten se jako obvykle opírá o silné individuality, ze kterých vyrazně vyčnívá kapitán Matěj Doubek, který obstarává drtivou většinu branek svého týmu. Letos je ale jeho tým doplněn o některá další poměrně zajímavá jména a jako vždy už dokázal (především na domácí půdě) posbírat několik hodně cenných bodů, o což se bude snažit i tentokrát. 
V permanenci ale nebude pouze mužská složka. Cestu do Ledče nad Sázavou má v kalendáři juniorka Petra Stejskala. O body bude  ve druhé lize bojovat mužstvem Havlíčkova Brodu, respektive Světlé nad Sázavou.

Muži A - Divize C:

- so. 10. 11. 18:00 - Pacovští Honzící x TJ Centropen Dačice -:- / SH ZŠ Os. Pelhřimov


První ztráta áčka přišla až v osmém kole s Hradcem Králové

(30. 10. 2018) - Spanilá jízda mužů divizní sezonou 2018/2019 trvala celých sedm úvodních zápasů, tedy přesně třetinu celé základní části soutěže. Nechybělo přitom mnoho a mohlo být ale ještě veseleji. Po sobotním hladkém vítězství proti ofenzivně laděným Všestarům, které jsme dokázali zkrotit a zvítězit zaslouženě 8:2, nám v neděli stopku vystavil v přímém souboji dvou dosud stoprocentních týmů o první místo ambiciozní Hradec Králové. Ani zápas s dosavadním suverénem ale nebyl nehratelný, ba naokak. Dačice na svého soka vlétly se vší vervou a v brzy se ujaly nadějného vedení 3:1. Hradec ale bojoval srdnatě a dokázal nepříznivý stav ještě do konce první třetiny otočit. Druhou a třetí třetinu už se hrál podstatně defenzivnější florbal, opticky na vrch měli ale po většinu času domácí. Přes všechnu snahu a závěrečnou hru bez brankáře se ale vyrovnat nepodařilo a východočeši si tak z Třeště odvezli všechny body a s nimi i první příčku v tabulce soutěže.

Více v článku


  předchozí stránka 2 / 35   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

Admin: Kryštof Kůs
- Tel: 728 465 764
- Email: kkus@florbaldacice.cz
další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť / SH Dolní Cerekev, Dolní Cerekev 238

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 aktivních členů (9/2018) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize C)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist