Hranice ukončili Centropenu sezonu už po dvou zápasech

(12. 3. 2019) - Vrchol sezony mužům dačického Centropenu nevyšel dle představ. Očekávaná série prvního kola play-up o Národní ligu skončila už po dvou zápasech, ač v obou náš tým proti favoritovi z Moravy rozhodně nebyl výrazně horším celkem. Sobotní zápas v Hranicích se lámal ve druhé třetině, ve které náš tým nedokázal zužitkovat vytvořené šance a naopak po chybách dvakrát zbytečně inkasoval. V neděli se hrál ještě vyrovnanější zápas. Ač jsme byly po většinu zápasu aktivnějším celkem a Hranice předčili i statisticky, nepovedené závěrečná desetiminutovka rozhodla o smutném konci sezony po prohře 3:5. Mužstvo Davida Černého si tak prožilo podobnou sezonu jako loni. Po základní části se umístilo opět na druhém místě za Hradcem Králové a totožně neprošlo přes vítěze moravské divize D, kterým byly letos Hranice. Stejně jako v roce minulém se ale sezona rozhodně nedá považovat za nepovedenou, naopak. Zklamání z nepostupu alespoň do vytouženého druhého kola play-up bude v hráčích ale ještě nějakou dobu určitě převládat.

Více v článku


PRVNÍ KOLO PLAY-UP O NÁRODNÍ LIGU JE TU! V sobotu v Hranicích, v neděli v Cerekvi!

(6. 3. 2019) - Rok se s rokem sešel a náš elitní tým mužů se opět kvalifikoval do bojů play-off! Loňské druhé místo za Hradcem Králové jsme obhájili i letos. Tentokrát nám první kolo nadstavbové části přisoudilo pikantního soupeře! Je jím tým, kde nyní působí hráč, který nám v loňském roce do těchto bojů výraznou měrou pomohl - ex-dačický René Mikel! Tím týmem jsou Hranice na Moravě, suverén letošní sezony divize D. Jedná se o velice zkušený, organizovaný a disciplinovaný celek, který se opírá o mnoho individualit, ale současně působí velice kompaktně i jako celek. Po loňském třetím místě za týmy, které letos hrají velice důstojnou roli v Národní lize (Letka a Hluk), si nyní tento tým nepřipouští nic jiného, než postup do vyších pater struktury soutěží Českého florbalu. Na totéž ale pomýšlí i náš tým, který po loňském neúspěchu v play-up rozhodně letos vyvine ještě větší touhu po úspěchu, ač jde do této série jako mírný papírový outsider. Série prvního kola, které se hraje na dvě vítězná utkání, startuje už tuto sobotu na půdě lépe umístěného týmu, tedy Hranic, a to od 16:00. O den pozdějí se oba týmy přesunou k odvetě do azylu Centropenu, kterým bude sportovní hala v Dolní Cerekvi.

NEDĚLNÍ "DOMÁCÍ" ODVETA STARTUJE VE 14:00 A NÁŠ KLUB NA NĚJ
VYPRAVÍ 
AUTOBUSOUVÝ ZÁJEZD PRO FANOUŠKY ZDARMA!

  • DAČICE - 12:50 / HORNÍ NÁMĚSTÍ
  • TELČ - 13:10 / AUTOB. ZAST. HRADECKÁ

Muži A - 1.KOLO PLAY-UP O NL:

- so. 9. 3. 16:00 - FBC Hranice x TJ Centropen Dačice -:- / SC Naparia Hranice n/M

- ne.10. 3. 14:00 - TJ Centropen Dačice x FBC Hranice -:- / SH Dolní Cerekev


Šest bodů na závěr základní části! Muži jdou do play-up po historické sezoně!

(5. 3. 2019) - Dvaapadesát - tolik bodů ještě muži nikdy v rámci divize po základní části nezískali. Letos je to jejich konečný zisk, pouhé čtyři body za téměř celou sezonu "neohrozitelným" Hradcem Králové. Ani v posledních kolech základní části si florbalové mužstvo od Dyje nenechalo pokazit vítěznou sérii, navíc v obou zápasech dohromady inkasovalo pouze čtyři branky, přičemž hned osmnáct vstřelilo. S vizitkou suverénně nejlepší obrany v soutěži, o kterou se bude chtít především opírat, vstupuje do nadstavbové části soutěže. Její úvodní fází je první kolo, ve kterém se střetneme se suverénem divize D - Hranicemi na Moravě. Zpět ale k uplynulému víkendu. Muže prověřila Litomyšl, která se jen vinou pokaženého závěru sezony sama obrala o možnost prát se právě s naším týmem o účast v play-up, a (ještě loni účastník Národní ligy) Havlíčkův Brod. První duel, ve kterém trenéři na obou stranách neměli k dispozici kompletní kádr, byl dlouho vyrovnaný. Větší touhu po vítězství projevil náš tým, když ve třetí třetině rozhodl o zisku tří bodů. Nedělní zápas byl z kategorie těch, které nikoho příliš nebaví, ale i takové se musí odehrát. Odevzdaný Havlíčkův Brod nekladl příliš odpor, Centropen tak přidal na jejích konto hned dvanáct zářezů.

Více v článku


Muži dohrají poslední kola divize. Už příští týden startuje play-up!

(26. 2. 2019) - Poslední dvě kola zbývá odehrát ze základní části Divize C. Ty jsou na programu tento víkend. V sobotu od 17:30 se v Třešti odehraje duel, který měl být vrcholem základní části a měl rozhodnout o druhém postupujícím - Dačice x Litomyšl. Nakonec se ale poměrně nečekaně rozhodlo už před čtrnácti dny tím, že Centropen bodoval v těžkém dvojutkání naplno, kdežto Litomyšl oba zápasy ztratila. Dá se tedy na jednu stranu říci, že v utkání o nic nepůjde. Pro mužstvo Davida Černého to ale může být užitečná příprava na pozdější težké boje s kvalitním soupeřem. Nedělní program obstará zápas Dačic s Havlíčkovým Brodem, který začne v 15:00. Havlíčkův Brod je jednoznačně největším zklamáním uplynulé sezony Divize C. Ač kdekdo od sestoupivšího z Národní ligy čekal snahu o boj o čelo tabulky, opak byl pravdou a draci si připisovali debakl za debaklem. První měření sil s našim týmem ale debaklem neskončilo, Centropen se na palubovce soupeře horko těžko protrápil k výhře, těžko ríct, co se tedy dá čekat od nedělního posledního kola. Oba zápasy se odehrají v Třešti. Hned příští týden ale startuje nejdůležitější část sezony. V sobotu 9. a neděli 10. března je na programu první kolo play-up o Národní ligu. V sobotu se náš tým představí na půdě soupeře, v neděli se pak hraje na našem území. Případný třetí rozhodující zápas se odehraje týden na to na uzemí našeho soupeře. Tím bude jeden z trojice Hranice - Šumperk - Orlová. O tom, kdo to bude, se rozhodne v posledních kolech divize D tento víkend!

Muži A - Divize C:

- so. 2. 3. 17:30 - TJ Centropen Dačice x FBC Peaksport Litomyšl -:-

- ne. 3. 3. 15:00 - TJ Centropen Dačice x TJ Sokol H.B. Er. Dragons -:-


"Supervíkend" katapultoval muže předčasně do play-up o Národní ligu!

(19. 2. 2019) - Po loňské vydařené sezoně, ve které se muži umístili na senzační druhé příčce a následně neúspěšně bojovalali o Národní ligu s ostravskou Letkou (mimochodem aktuálně druhým týmem národní ligy), se letos očekávala podstatně těžší sezona. O to větším úspěchem je, že už tři kola před koncem základní části bylo jisté, že se muži do play-up podívají znovu. Letos jim k tomu výrazně pomohly výsledky ostatních konkurentů, nicméně výkony prvního mužstva lze (až na některé zbytečné ztráty) právem považovat za perfektní, což nejlépe dokumentuje poslední hrací víkend. V něm muži cestovali na sever k zápasům s týmy se suveréně nejlepšími útoky. Jak Všestary, tak již jistého vítěze soutěže Hradec Králové, však dokázali na jejich palubovkách porazit. Všestary poměrem 6:1, Hradec po nervydrásajícím zápase 5:4! Výhra nad druhým jmenovaným je o to cennější, že se jednalo o první porážku dosavadního suveréna soutěže a také proto, že ještě před začátkem utkání bylo díky zaváhání Litomyšle jisté, že už v zápase "o nic nejde" a náš tým má druhou příčku jistou i v případě prohry.

Více v článku


Na programu je předposlední hrací víkend základní části divize

(12. 2. 2019) - Poslední dva venkovní zápasy základní části Divize C mají před sebou muži. V sobotu 16. února cestují na sever, čekají je ofenzivně laděné Všestary. V neděli se pak přesunou v rámci regionu jen o pár kilometrů dál, aby se pokusili porazit dosud neporažený Hradec Králové. Po tomto víkendu už může být teoreticky jasno v otázce obsazení předních příček po základní části. Zatímco vedoucí Hradec už má play-up jisté a k definitivě prvního místa mu stačí uhrát jediný bod, o druhou kvalifikační příčku ještě bude boj, který s největší pravděpodobností stejně nakonec rozhodne až vzájemný zápas Dačic s Litomyšlí v předposledním kole o čtrnáct dní později.

Muži A - Divize C:

- so. 16. 2. 15:00 - FBŠ Všestary x TJ Centropen Dačice -:-

- ne. 17. 2. 16:30 - FBC Hradec Králové x TJ Centropen Dačice -:-


Stoprocentní víkend! Muži i ženy nadělovali

(5. 1. 2019) - Za velice úspěšný lze považovat začátek února, minimálně co se výsledků dospělých kategorií týče. Ženy konečně dokonale využily domácího prostředí a po jistých výkonech dokázaly přehrát jak SK Jihlava/Žďár n/S (8:4), tak FA České Budějovice (7:2). Šest kol před koncem soutěže tak při poměrně solidní formě stále realně živí šanci na druhou příčku. Tu stále v divizi drží mužské áčko. Svou sobotní prověrku v podobě utkání s rozjetým Pacovem zvládlo. Ač byl průěh zápasu poměrně vyrovnaný, ve třetí třetině se štěstí přiklonilo na naší sranu. Velkou zásluhu na důležitém vítězství 7:3 měl produktivní Holeček a perfektně chytající Ferdan. Můžům už do konce základní části soutěže zbývají jen čtyži zápasy, přičemž nad třetí Litomyšlí mají náskok čtyř bodů. Vzájemný zápas je ale ještě čeká.

Více v článku


Začátek února ve znamení domácího představení žen a jednoho zápasu mužů

(29. 1. 2019) - Sobota druhého února přinese velice bohaté florbalové menu. V regionu budeme moci pozorovat hned tři naše celky. Prvním z nich je mužské áčko, které se v "domácím" prostředí v Třešti popere o body s Pacovem. Zápas druhého s šestým začíná netradičně už ve tři hodiny. Pacov má momentálně perfektní formu, vyhrál poslední čtyři utkání a v případě úspěchu s našim týmem se může vyšvihnout už na čtvrtou příčku tabulky, zápas to tedy bude velmi těžký. K téže sobotě směřuje svě soustředění i ženský celek. Představí se totiž v opravdovém domácím prostředí, tedy v hale SŠTO Dačice. Na programu má zápasy se Žďárem (9:00) a Florbalovou Akademií Č. B. (13:30). Budeme Velice rádi, když do sportovní haly dorazíte naše dívky podpořit! V nedaleké Telči se ve stejný den představí naše juniorka. V 10:00 vyzvou silný celek FBŠ Jihlava a po poledni Okříšky-Kněžice!

Muži A - Divize C:

- so. 2. 2. 15:00 - TJ Centropen Dačice x Pacovští Honzíci -:- / SH Třešť


Muži i ženy shodně přivážejí tři body z venku

(22. 1. 2019) - S totožnou bilancí jedné výhry a jedné prohry se o víkendu vracel jak mužský, tak ženský tým z venkovního dvojutkání. Muži si po sobotní vydřené výhře s Letohradem připsali pátou letošní porážku, tentokrát nestačili na Vysoké mýto, které se doma prezentuje velice houževnatým florbalem. Ženy čekal těžký los. Poměřily se s týmy z čela tabulky. Oboum dokázaly zdatně sekundovat. Se suverénem letošní sezony - Pelhřimovam, sice ještě těsně prohráli, druhým štírkám ale uštědřily třetí porážku v sezoně. Pro oba naše dospělé týmy to znamenalo udržení stávajících pozic v vabulce. Muži se stále drží na druhém místě se čtyřbodovým odskokem na třetí Litomyšl. Ženy uhájily třetí příčku před Žďárem nad Sázavou.

Více v článku


Závěrečnou třetinu soutěže odstartují muži na severu. Ženy vyzvou lídra

(15. 1. 2019) - Základní část divize C pomalu ale jistě graduje a stále není vyřešená otázka, kdo se bude moct poprat o postup do vyšší soutěže, tedy Národní ligy. Dle platných propozic pro letošní sezonu se do tzv. "play-up" soutěže kvalifikují vždy první dva týmy ze všech čtyř divizí. První místo v naší divizi C s přehledem kontroluje, stejně jako minulý rok, Hradec Králové s desetibodovým náskokem. O to druhé ale ještě svedou boj týmy na dalších pozicích. Nejlepší pozici pro jeho obhájení má právě náš tým, v klidu jej ale nenechává jak Litomyšl (5 bodů ztráta), tak Všestary a Tábor (7 bodů ztráta). Flintu do žita ale ještě rozhodně nemusí házet ani šestý Pacov. Týmy na dalších místech už mají deficit výraznější. Z jednadvaceti kol zbývá odehrát posledních sedm, bodů je tedy ve hře ještě jednadvacet. První dvě kola muži ukrojí tento víkend, kdy cestují na hřiště soupeřů. V sobotu se o body poperou v Rokytnici v Orlických Horách, kde utkání pořádá Letohrad a v neděli ve Vysokým Mýtě s tamním FTC. Na programu je tento víkend i 2.liga žen, ve které účinkuje náš zástupce. Aktuálně třetí tým tabulky se v Pelhřimově popere se suverénem letošní sezony, domácím Spartakem, respektive druhým týmem tabuky, Štírkami z Českých Budějovic. Los to tedy na udržení třetího místa nebude rozhodně snadný, každopádně je v silách našeho týmu bodovat naplno.

Muži A - Divize C:

- so. 19. 1. 19:00 - FBC Letohrad Orel Orlice x TJ Centropen Dačice -:-

- ne. 20. 1. 16:30 - FTC Vysoké Mýto x TJ Centropen Dačice -:-


  předchozí stránka 2 / 37   následující stránka
Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Fatpipe


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 200 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Jihočeská liga elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

ceskyflorbal.cz/oddil/tj-centropen

TOPlist