Juniorská přehlídka zodpovědnosti slavila úspěch, ženy se trápily na malém prostoru. Žáci se probrali až ve druhém duelu

(9. 3. 2020) - Další zajímavý florbalový víkend je minulostí. Tentokrát přinesl opět řadu nervydrásajících bitev. A také jeden velký návrat. Odepisovaní junioři se dokázali vyhrabat ze dna a nejen výhrou nad prvním týmem soutěže ukázali, že tabulkově patří jinam. Představily se také ženy, které z nádherné Hluboké s podstatně méně nádhernou halou importovaly domů čtyři body. A starší žáci. Ti se tentokrát trápili spíš sami se sebou.

Vánoční juniorská krize spojená s ostudnou prohrou proti Přibyslavi je minulostí. Mladé dačické naděje se dokázaly především psychicky dostat do pohody a opět předvádí, co se od nich očekává. Důkazem vzestupu byl už předchozí turnaj. Tentokrát tato slova potvrdili na „domácí“ akci v Třešti. Zde si dokázali poradit s nepříjemnou Světlou nad Sázavou i dosavadním lídrem tabulky z Havlíčkova Brodu.

„Přestože jsme odjeli v trochu oslabené sestavě a především zadní řady museli vyztužit někteří kmenoví útočníci, podařilo se tenhle hendikep velmi rychle srovnat. Nenechali jsme se tím rozhodit. Proti dobře hrajícímu soupeři jsme předvedli kvalitní a koncentrovaný výkon. Zodpovědnost nás dovedla k bodům,“ komentovala první duel s Brodem trenérka Barbora Kratochvílová.

Světlá měla být papírově slabším soupeřem. Ani zde se ale výhra nerodila snadno. „Nevyšel nám vstup do zápasu. I když jsme vedli, podepisovala se na nás únava z prvního duelu a nebylo to celkově ono. Naštěstí ale soupeř našich chyb nedokázal využít. A pak už jsme hře dominovali my. To vše v kombinaci se skvěle chytajícím gólmanem znamenalo návrat herní pohoda. Za to jsem ráda asi nejvíc,“ dodala ke druhému utkání trenérka.

Ta v neděli převlékla trenérskou mikinu za hráčský trikot. A podílela se na čtyřbodovém zisku z Hluboké nad Vltavou. „Hrát na malém hřišti proti soupeřům vyznávajících hodně defenzivní styl není nikdy nic příjemného. V obou zápasech jsme byli lepším týmem. Proti Soběslavi jsme dokázali proměňovat šance a byla z toho vcelku jasná výhra. Ve druhém utkání jsme se proti oslabenému soupeři nedokázali dostat do obvyklého tempa. Ačkoliv jsme si zápas dobře rozehráli, naše bohorovnost a navrátivší se neschopnost prosadit se z velkých šancí nás stála body,“ trochu hořce, avšak s úsměvem na tváři komentoval trenér Lukáš Vacuška.

Dačické „kopretinky“, které byly na Mezinárodní den žen svými trenéry obdarovány květinami, se tak definitivně připravily o možnost získat letos cenný ligový kov. A na ten nedosáhnou ani starší žáci. I když u nich to rozhodně není o výsledcích. Tentokrát se účastnili třetího koše. A namísto očekávané dominance to bylo chvílemi spíš trápení.

„Na první zápas chci já i moji kolegové hodně rychle zapomenout. S Blatnou jsme předvedli ostudný výkon, který ale házíme za hlavu a nebudeme se v něm zbytečně patlat. Tam bylo totiž špatně snad úplně vše z naší strany. Pak jsme klukům vysvětlili, že takhle se za Cenťáček rozhodně nebojuje. V tu chvíli se v nich probudila hrdost a od druhého zápasu už to bylo úplně o něčem jiném. Navíc v kombinaci s faktem, že jsme s kolegy úplně přeházeli sestavu. Všichni krom gólmana si vyměnili posty. A najednou to začalo fungovat,“ popisoval asistent trenéra žáků Radek Kubeš.

Jeho svěřence už nyní bude čekat jen jediná akce. 22. března se v domácím prostředí v loučení se SŠTO představí v rámci „prostřední“ nadstavby.

Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist