Komentář šéftrenéra: Unikátní rok je u konce aneb bez haly se nepohneme dál

(27. 12. 2019) - Rok s číselným označením 2019 se pomalu chýlí ke konci. Do jisté míry byl turbulentním i pro dačický florbalový klub. Prožil si mnohá svá „poprvé“ a na další trpělivě čeká. Tím největším by bylo představení se ve vlastní a regulérní sportovní hale. Na to to minimálně v dohledné době tak úplně nevypadá. Netřeba ale propadat skepsi. Snad se blýská na lepší časy.

Více v článku

Dačice jakožto malé město musí činit malé krůčky k tomu, aby se posouvaly kupředu. Nejinak tomu je v případě florbalového klubu. Každou zdánlivou drobnost, kterou by jinde možná považovali za samozřejmost, je proto třeba hodnotit s ohledem na lokální okolnosti. Mezi tyto zdánlivé drobnosti by mohlo patřit například historické přihlášení všech družstev v rámci chlapecké složky. Tento fakt totiž otevřel cestu k prvnímu zaměstnanci klubu. A dalším novým obzorům.

Ne, vše zdaleka není růžové a čeká nás ještě spousta tvrdé práce. Ale protože se nám i díky vám daří klub postupně stabilizovat, dostavují se i první výsledky. Z dorostenců, kteří byli loni za otloukánky, už je plnohodnotný účastník ligové soutěže. Junioři ze stejné pozice poskočili na zcela opačný pól tabulky a bojují o prvenství. Žáci či elévové se statečně perou s těmi nejlepšími na Vysočině i jihu Čech. A přípravka už má dokonce dvě přihlášená družstva. V minulosti nemyslitelné.

Trošku menší radost nám tentokrát dělá elitní mužský tým. Možná však po dvou účastech v play-up bylo třeba dostat trochu přes „čumák“ a spadnout zpět na zem. To ženy i díky skvělému skautingu trenéra okupují druhé místo tabulky a jsou žádanou destinací pro hráčky z okolí.

To hlavní, co nás ale aktuálně brzdí, jsou prostory. Touha po rozjetí dívčí složky je brzděna nedostatkem tréninkových ploch. Domácí utkání všech kategorií starších než žákovských už budou brzy jen ve vyhnanství. A tak by se to pozitivní, co se letos podařilo, mohlo utopit v nepodpoře městské samosprávy. My všichni ale věříme, že celkový progres klubu vnímají i její představitelé. A nejhezčí dárek k patnáctinám, které budeme letos slavit, by měl kontury sportovní haly. Nebo minimálně razítka posvěcujícího její vybudování. Když už budeme mít „občanku“, měli bychom mít i vlastní zázemí.

Děkuji všem trenérům-manažerům, hráčům, ale především rodičům, kteří své děti podporují v tom, že se florbalu mohou věnovat. I díky nim tak například na začátku nového roku pojedeme na turnaj do Prahy. Konečně! Po dlouhé době! Zachovejte nám důvěru i v roce 2020 a věřte, že děláme maximum pro to, abychom se posunuli ještě dál. Pokud nám navíc pomůžete tím, že budete o potřebě vybudování nových prostorů hovořit s lidmi v okolí, možná se opravdu dočkáme a jednou společně přestřihneme pásku. Florbal v Dačicích by si to určitě zasloužil!

Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist