Mládežnický víkend ukázal mnohé. Dorostence trápí koncentrace, přípravkářů bylo v Kněžicích plno

(1. 3. 2020) - Čtyři mládežnické akce uplynulého víkendu jsou minulostí. Každá byla něčím specifická, všechny ale pojilo jedno – čeká nás ještě spousta tvrdé práce. Dorostenci se v Telči opět trochu prali s přístupem, mladší žáci s únavou a nemocemi, a přípravka především s faktem, že je ze všech nejmenší. Důležitá ale byla radost ze hry – a tu měli všichni zúčastnění.

Výkony jako na houpačce předvádí v letošní sezoně dorostenecký tým, jehož kostru tvoří i řada starších žáků. To se potvrdilo i tentokrát v Telči. Z výsledkového, a ne tak důležitého pohledu mladé naděje jednou prohrály a jednou vyhrály. Důležitější ale bylo to, jak se kluci prezentovali.

„Opakujeme to neustále dokola nejen hráčům, zmíním to i tady. Pro nás v těchto kategoriích nejsou důležité výsledky. Ani já, ani moji kolegové neřešíme, kolik utkání skončí, protože to není hlavním měřítkem. Zajímá nás, jak hráči k zápasům přistupují. A v tomhle mám určité výhrady. Se silným a opravdu skvěle hrajícím Havlíčkovým Brodem jsme drželi krok jen ve druhé třetině, kdy kluci dělali to, co dělat měli. Sami musí pochopit, že bez pohybu a důrazu to nepůjde,“ hořekoval trenér dorostu Petr Jindra.

Jeho tým v prvním duelu podlehl Havlíčkovu Brodu. Pak sice porazil benjamínky Žďáru nad Sázavou, rozhodně ale není důvod k oslavám. „V tomto případě kluci chvílemi předváděli bohorovnost. Mysleli si, že se to uhraje samo. No samozřejmě neuhraje. Primárně teď tedy do konce sezony budeme mít dva cíle – pokračovat v nácviku přihraj a běž, což je alfa a omega úplně všeho, co chceme praktikovat. A pak bude přetěžkým úkolem kluky dostat do stavu, kdy pro ně bude ligové utkání automaticky signálem k maximální koncentraci. Jenže ta se odvíjí už od tréninku. Tam na ni tedy budeme tlačit,“ dodával Jindra.

Nebyli to ale jen dorostenci, kdo se o tomto víkendu prezentoval. Sobotní pětkové představení a nedělní trojkové mají za sebou i mladší žáci. Také k jejich výkonům přidal komentář trenér – v tomto případě Miloš Procházka. „Prázdniny, zima, nemoci. Tyto faktory zapříčinily menší počet hráčů na posledních dvou turnajích. To mě trochu mrzí, ale o to víc zkušeností zúčastnění získali. Prezentovali jsme se týmovou hrou a bojovností. Každý na hřišti nechal vše, o to mi jde primárně. Nicméně máme před sebou hodně práce. Zejména některé individuální dovedností mi při zápasech chybí, na ně se nyní zaměříme. Dojmy jsou ale vesměs pozitivní. Jak říkala s oblibou moje babička – s chutí do toho a půl je hotovo,“ komentoval Procházka.

Florbalovou neděli pak zakončila přípravka. Obě družstva sehrála mimořádně místo čtyř hned šest duelů. „Chtěl bych moc poděkovat rodičům našich dětí. V první řadě je radost vidět, kolik jich s námi jezdí a kolik se o své děti reálně zajímá. V dnešní době to není úplně obvyklé. Že věci fungují, dokazoval i počet hráčů, kterým jsme se v Kněžicích prezentovali. Bylo nás všude plno. Zároveň bych v návaznosti na divoké výsledky dodal, že mě těší, že rodiče věří naší cestě a nejsou zkroušení, když jejich děti dostanou od soupeřů nálož. Nejen že máme suverénně nejmladší děti. Ale hlavně máme skvělou partu a širokou základnu, což je ideální stav do budoucna. S tím souvisí fakt, že se postupně dostaví i herní úspěchy a posuny,“ ohlížel se za odehraným víkendem Jindra.

Dorostence letos čekají ještě dva turnaje, totéž mladší žáky v trojkovém provedení. Pětkoví „mlži“ si zahrají ještě jednou, stejně jako přípravka – ta zakončí svou letošní premiérovou sezonu v tomto složení v Telči.

Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist