Muži z horké východočeské půdy importovali dva body. Žáci si turnajovou premiéru užili

(8. 1. 2020) - Další nabitý florbalový víkend je za námi. Muži sice promrhali vedení, nakonec ale duel zvrátili ve svůj prospěch a odjížděli v dobrém rozpoložení. Žáci sbírali zkušenosti na mezinárodním turnaji v Praze. Junioři odjížděli s ambicemi, nakonec ale brali pouze bod. A mužská rezerva si zahrála pouhých 24 minut

Více v článku

Po několika letech, kdy se dačičtí florbalisté největším mezinárodním turnajům z různých objektivních důvodů vyhýbali, letos opět přišel čas na návrat na scénu. Volba padla na nový turnaj Prague Floorball Cup, jenž se koná netradičně na přelomu roku a konkuruje tak slavnější švédské a pro Čechy poměrně drahé Gothii. Ani pražské akci ale kouzlo rozhodně nechybělo.

„Turnaj jsme si jeli hlavně užít. Protože jsme měli mix starších a mladších žáků, museli jsme přihlásit kategorii B05 pro patnáctileté, což leckdy přinášelo až komický pohled na naše malé kluky ve srovnání s těmi od soupeřů, jež byli o dvě hlavy větší. Rozhodně jsme se ale neztratili a nabrali jsme spoustu zkušeností. To je ve florbalovém rozvoji našich hráčů doslova k nezaplacení,“ vysvětloval hlavní trenér Miloš Procházka.

Jeho družina se postupně utkala s Hattrickem Brno, pražským mixem Floorball Team Group, slovenským Snipers Bratislava a v play-off pak s Akademikem Cheb. Bodovat kluci sice nedokázali, celkový dojem z turnaje to ale určitě nekazí. Krom nabraných zkušeností si přivezli i zážitky a dojmy z hlavního města. Bonbónkem za snahu pak byla společná akce na lasergame. „Už plánujeme, kam vyrazíme v létě,“ dodával s úsměvem trenér.

S podobným výrazem odjížděli také muži. Ti sice v Litomyšli vedli už o tři branky, což nakonec neudrželi, konečná výhra 6:5 po nájezdech v tomto vyhroceném derby ale má svou vysokou hodnotu. „Věděli jsme, s jak kvalitním soupeřem hrajeme. Litomyšl je třetí, aktuálně na postupové příčce. Někdo by mohl říct, že jsme ztratili v konečném účtování bod. Já říkám, že dva velmi cenné vezeme domů. Jsem pyšný na to, jak to kluci odmakali,“ hodnotil trenér David Černý. I díky této výhře tak stále jeho svěřenci živí teoretickou naději na opakování postupu do play-up.

Naopak zklamaní odjížděli z krásné haly ve Světlé nad Sázavou junioři. Chtěli šest bodů a atak první pozice. Vrací se pouze s jedním. „První utkání se hrálo ve vysokém tempu. Oba týmy hrály dobře, konečná remíza je asi zasloužená, odpovídá průběhu. Ve druhém utkání nám nechyběla vůle a bojovnost, ale sráželo nás množství nepřesností. Těch bylo až příliš, což v konečném účtování znamenalo těsnou prohru. Nedá se nic dělat, čeká nás spousta tvrdé práce. Jedeme dál,“ popsala lodivodka Barbora Kratochvílová.

V akci se předvedla také další družstva. Mladší žáci vyrazili v okleštěné sestavě na výlet do Bystřice nad Pernštejnem, elévové rozdávali radost na domácí půdě. A muži B si zahráli jen 24 minut. Pak totiž s ohledem na podmínky v hale rozhodčí označili povrch za nezpůsobilý a z bezpečnostních důvodů utkání ukončili. V tomto případě lze říct jen to, že zdraví je vždy na prvním místě!

Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist