První volný víkend v sezoně vyplní ostravský Champions Cup. Co bude dál?

(10. 1. 2020) - Kolotoč florbalových soutěží zrychluje, aby mohl v závěru utlumit svou činnost a letošní ročník definitivně poslat do historie. Ještě než ale nasadí zběsilé novoroční tempo, musí se nadechnout. Vytoužená týdenní pauza je tu, během ní bude minimálně z dačického pohledu na palubovkách klid. Co bude dál? Kolik utkání nás letos ještě čeká?

Více v článku

Víkend 11. a 12. ledna je vyhrazen pro ostravský Champions cup. Turnaj, na němž se představí nejlepší celky z Česka, Švédska, Finska a Švýcarska, se koná v ostravské RT Torax aréně, pro neznalé na zimním stadionu hokejistů prvoligové Poruby. A své zastoupení v moravskoslezské metropoli budou mít i Dačice. Ne že by snad některý z hráčů či trenérů vstoupil na palubovku. Ale celá akce je spojena s mezinárodní trenérskou konferencí. Monstrózní akce se zúčastní trenéři z celého Česka. Dačice bude zastupovat šéftrenér Petr Jindra a také hráč a zastupující trenér B-týmu, nyní v rekonvalescenci, Pavel Chromý.

„Tyto akce jsou vždy příjemným zpestřením. Máte možnost na nich slyšet názory velkých florbalových osobností. Navíc mají speciální kouzlo. Takové množství trenérů vzděláníchtivých trenérů na jednom místě je inspirující a motivující pro další práci,“ vysvětloval Jindra.

Pro ostatní končí florbalový víkend hned v jeho počátku, čili pátečními tréninky. Co je ale čeká ve zbytku sezony? Muži A sice stále ještě teoreticky hrají o třetí postupové místo do play-up, už to ale nemají ve vlastních rukou. Ani výhry ve zbývajících pěti duelech by jim nemusely zajistit vytouženou nadstavbu. Navíc s ohledem na letošní formu a kvalitu soupeřů lze jen těžko předpokládat plný bodový zisk. Áčko si totiž zahraje na půdě první Mohelnice, doma s druhým Brnem, v Pelhřimově s Pacovem, doma se třetí Litomyšlí a bonbónek přijde na řadu v posledním kole – Dačice cestují na atraktivní derby do Jihlavy proti SK.

Muži B jsou v polovině. Postupové příčky jsou jim na hony vzdáleny, stejně jako ty sestupové. Na konci lze očekávat ještě lepší výsledky, neboť se jako reálná jeví výpomoc „áčkařů“. Junioři jsou aktuálně třetí a zdá se, že svou titulovou naději si prohráli ve Světlé. Jejich sezona nicméně končí až v dubnu, což jim dává k dispozici ještě dostatek zápasů a možností vyhrát a vyhrát se.

Dorostenecká „překlenovací“ sezona je taktéž v polovině. Velkým pozitivem je hojná účast starších žáků a zlepšení herní i výsledkové ve srovnání s loňskem. Partu kolem kapitána Štibicha pak čeká i rozlučkový duel s dačickou „Pragovkou“. Ten bude na pořadu dne v dubnu. Pak už se žádné domácí zápasy na této hale hrát nebudou.

Starší žáci po vybojování druhého koše tuto skupinu hrají bez výkyvů. Otázkou je, jak se nyní vypořádají s avizovaným ostrašením vybraných tahounů. I zde je primární jejich individuální rozvoj, ne výsledky. Zbylé chlapecké kategorie se baví florbalem a neustále navyšují své počty i um, což je velmi pozitivní.

Historickou sezonu prožívají také ženy. Byť nakonec na vytoužené první místo s velkou pravděpodobností nedosáhnou, i tak lze tvrdit, že mají být na co pyšné.

Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist