Smolný víkend mužského „áčka“. Rezerva tentokrát bodovala naplno

(17. 12. 2019) - Kdyby „urvali“ vytoužených šest bodů, byli opět na dostřel postupovým pozicím. Jenže na kdyby se nehraje. Muži ztratili výborně rozehraný zápas s Vysokým Mýtem, následně přišli o bod v Chrudimi a dál tak na své soupeře jen dotírají zespodu. To jejich „béčkoví“ kolegové tentokrát váleli a na domácí půdě v Třešti pro sebe uzurpovali plný počet bodů. S šesti „kousky“ na kontě domů odjížděli také junioři.

Více v článku

Florbalem nabitý víkend je minulostí. V akci se představila hned pětice dačických družstev. Největší pozornost byla pochopitelně upínána k elitnímu mužskému týmu. Ten vedl v sobotním domácím utkání v Dolní Cerekvi nad soupeřem z Vysokého Mýta už o čtyři branky. Nakonec ale nebral ani bod.

„Utkání nám prohrály dva faktory. Zaprvé fyzická kondice, neboť jsme v klíčové třetí fázi nedokázali se soupeřem hrajícím na tři pětice držet krok. A zadruhé nedůraz ve vlastním brankovišti, po kterém jsme dostali tři branky. Velmi smolná prohra, která bolí. Moc bolí,“ komentoval trenér A-týmu David Černý.

V neděli už bylo trochu veseleji. I když se zdálo, že se bude opakovat scénář ze soboty. Jen s vedením o dvě branky. „V Chrudimi jsme byli lepší ve většině ohledů. Jen jsme neproměňovali svoje šance. Naštěstí tentokrát zvítězilo srdíčko a bojovnost, protože bylo vidět, jak moc tu výhru chceme. I tak to ale samozřejmě bereme jako ztracený bod, protože jsme ještě minutu před koncem vedli,“ dodal Černý.

Mužské rezervě se dařilo o poznání víc. I se dvěma posilami z A-týmu dokázala nejprve přehrát Vodňany, následně i Frymburk. „Proti těmto soupeřům se hrálo těžko, protože chtěli hlavně bránit. Když dobýváte branku, je to jako dobývání hradu. Snažíte se, bušíte do něj. A dokud nezlomíte odpor obránců, je to pro vás těžká dřina. Ta se ale naštěstí vyplatila,“ uvedl hrající trenér Černý.

Šest bodů brali tentokrát i junioři. Poradili si s Třebíčí a Žďárem nad Sázavou. Důležitý duel s konkurentem v boji o prvenství z Jihlavy ale prohráli. A tak se jejich ztráta na prvního prakticky nezmenšila.

V Třebíči se představili elévové, kteří se florbalem bavili a užívali si ho. A také starší žáci. Ti cestovali do dalekého Milevska v rámci Jihočeské ligy, respektive jejího druhého koše. Právě výhra nad domácím Došwichem zajistila Dačickým záchranu druhého koše, neboť Písku i Kaplici podlehli. Je to ale jasný signál k tomu, že do dalších turnajů bude třeba hodně zabrat.

Kontakty

TJ Centropen Dačice
sportovní klub

_______________________________

Předseda: Pavel Gellner
- Tel: 602 584 581
- Email: pgellner@florbaldacice.cz

další kontakty
_______________________________

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Město Dačice podporuje florbalový oddíl


Společnost SALMING je partnerem klubu


Velikonoční florbalový turnaj


TJ Centropen Dačice na Facebooku !!!


TJ Centropen Dačice na Instagramu !!!


TJ Centropen Dačice na Rajčeti !!!


Oddílová karta na stránkách florbalové unie


_______________________________

- Popis
Florbalový klub z osmitisícového jihočeského městečka

- Název Oddílu
TJ CENTROPEN DAČICE

- Oficiální web
www.florbaldacice.cz

- Oficiální FB stránka
www.facebook.com/florbaldacice

- Oficiální instagram
@florbaldacice

- Fotografie na Rajče.cz
www.florbal-dacice.rajce.idnes.cz/

- Domácí hala
SH Třešť, Josefa Hory 1050 Třešť

- Rok založení klubu
2005
_______________________________

Družstvo TJ CENTROPEN DAČICE registruje cca 170 aktivních členů (9/2019) a provozuje tyto věkové kategorie:

- muži A
(Divize D)

- muži B
(Jihočeská liga mužů)

- ženy
(2. liga žen - skupina 5)

- junioři
(2. liga juniorů - skupina 5, Vysočina)

- dorost
(2. liga dorostenců - skupina 5, Vysočina)

- starší žáci
(Jihočeská liga starších žáků)

- mladší žáci
(Liga Vysočiny mladších žáků + Přebor Vysočiny mladších žáků)

- elévové
(Liga Vysočiny elévů)

- přípravka
(Liga Vysočiny přípravek)
_______________________________

TOPlist