Loading color scheme

Mužské derby dopadlo neslavně. Dorostence i v osmi lidech zdobila aktivita

Druhý soutěžní víkend je za námi, emoce ochladly, a tak přichází čas na rekapitulaci. Muži odjeli do Litomyšle s cílem navázat na domácí výhru proti Letohradu a zopakovat jarní úspěch. Utkání se jim ale hrubě nevydařilo a domů odjížděli otrávení a bez bodů. Výrazně lepší nálada panovala v dorosteneckém táboře. Trenéra svěřenci potěšili hlavně svou aktivitou.

Zraky všech dačických florbalových fanoušků se v sobotu upínaly k litomyšlské sportovní hale. Právě tam totiž k „derby“ s tradičním divizním rivalem odcestoval elitní tým. Jenže tentokrát se na plné čáře radovali domácí. „Zápas se vyvíjel přesně podle našich očekávání. Soupeř nás vysoko napadal, s čímž jsme počítali. Jenže jsme si s tím tentokrát nedokázali absolutně poradit. Když už jsme se dostali do zakončení, netrefili jsme bránu. Takže zasloužená prohra,“ smutně glosoval bitvu na východě Čech trenér David Černý.

To jeho kolega od dorostu Miloš Procházka měl při pohledu na výsledek očividně lepší pozici pro hodnocení. Ani on ale kritikou nešetřil. Také letos totiž platí, že dorosteneckým cílem není primárně sbírání bodů, ale plnění pokynů. A to se dařilo vinou mnoha okolností jen částečně.

„Do Třebíče jsme jeli ukázat, co jsme za poslední tři měsíce zvládli natrénovat. Bohužel velká marodka nakonec zapříčinila, že jsme museli trošku zaimprovizovat a do zápasu jsme šli pouze v osmi lidech do pole. Nicméně musím dodat, že kluci se prali statečně a nechali v úvodních dvou zápasech sezony úplně všechno, a to je pro mě nejdůležitější,“ začal své hodnocení nástupce Petra Jindry ve funkci u dorostu.

Přestože ze všech plánovaných cílů v rámci turnaje se podařilo splnit jen část, svůj účel duely rozhodně splnily. „Utkání ukázala, co nám jde a na čem je naopak třeba ještě pracovat. Kam se posouvat. Celkově bych ale rád kluky pochválil. Někteří za sebou měli i zápasy z kvalifikace na juniorskou KB ligu a předvést takový aktivní výkon muselo být opravdu náročné,“ doplnil lodivod druhé nejstarší mládežnické kategorie.

Na závěr zmínil i to, co je pro spoustu lidí primárním hodnotícím kritériem. „Navázali jsme na odmakanou přípravu a přidaná hodnota v podobě šesti bodů do tabulky je jen příjemným doplňkem a psychickým povzbuzením. Samozřejmě máme z výher radost, ale mnohem důležitější pro nás bude herní progres, protože o ten jde v dorostu nejvíc,“ zakončil.