Loading color scheme

14 dní pod taktovkou mládežníků. Sousedé si to s námi rozdají v Korona-Jacik výzvě

Sousedské vztahy se musí udržovat. A když navíc již dlouho tvrdíme, jak nám záleží na zkvalitnění našeho Regionu, proč k tomu nepřispět vlastním dílem? Od pondělí 11. ledna tedy vyzýváme na souboj sousedy z Telče a Jindřichova Hradce. Úkol bude jednoduchý – zapojit do hry co nejvíce dětí či mládežníků z přihlášených kategorií. Co budou dělat? Jacikův test.

Celomotorický nebo také Jacikův test je úžasným ukazatelem fyzické kondice. A také způsobem, jak ji zvýšit. Že se nejedná o žádný náš výmysl, ale odborně uznávané cvičení, dokazuje i fakt, že jej v rámci přijímacího řízení využívají instituce jako Policie České republiky nebo Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Proč jsme se rozhodli právě pro tento cvik? Důvodů je hned několik. Nepotřebujete k němu žádné vybavení. Lze ho provádět kdykoli a kdekoli. Zabere jen několik málo minut. Není problém ho dělat každý den. A především nám krásně ukáže, jak na tom naši hráči jsou. Sami pak, pokud budou cvičit zodpovědně každý den, na sobě zpozorují progres.

Pravidla celé akce budou jednoduchá. Do hry je zapojeno celkem dvanáct družstev (dvě z Telče, pět z Dačic a pět z Jindřichova Hradce). Z nich jsou udělané dvě skupiny po šesti. Hraje každý s každým (tedy celkem pět kol ve skupině). A následně se bude pokračovat „pavoukovým“ systémem. Dva nejhorší týmy si to rozdají proti sobě o konečné umístění. První až čtvrtý pak budou hrát křížem o postup do semifinále, respektive finále.

Do hry jsou přihlášeni všichni aktivní členové přihlášených družstev od elévů až po juniory (platí pro Dačice a J. Hradec, Telč má jen dva týmy). Každý hráč má za úkol denně splnit určitou počitatelnou hodnotu (viz tabulka níže) v určitém limitu (liší se dle kategorií). Toto pak následně dle domluvy odešel trenérovi své kategorie (forma je na osobním zvážení). Trenér pak vypočítá procentuální účast daný den. Ta pak bude značit soutěžní skóre pro daný den. To se srovná se soupeřem. A na základě toho se přičtou body do tabulky.

„V tomto případě platí víc než kdy jindy, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Budeme samozřejmě rádi, pokud se děti budou snažit dělat co nejvíc „jaciků“, ale není to úplně cílem. Chceme hlavně rozhýbat mládež, která je po delší pauze ztuhlá a asi i tak trochu odvykla pohybu. Věříme, že si každý vyhradí pár minut denně na splnění úkolu a že svému týmu a klubu pomůže,“ vysvětloval šéftrenér Petr Jindra.

Harmonogram akce:

  • 1. kolo 11. 1.
  • 2. kolo 12. 1.
  • 3. kolo 13. 1.
  • 4. kolo 14. 1.
  • 5. kolo 15. 1.
  • 1. kolo play-off 18. 1.
  • 2. kolo play-off 20. 1.
  • 3. kolo play-off (finále a duely o umístění) 22. 1.

 

Kategorie, hodnoty a časy:

elévové (r. narození 2011 a 2010) – uznatelná hodnota: 15

mladší žáci (r. narození 2009 a 2008) – uznatelná hodnota: 18

starší žáci (r. narození 2007 a 2006) – uznatelná hodnota: 44

dorostenci (r. narození 2005 a 2004) – uznatelná hodnota: 52

junioři (r. narození 2003 a 2002) – uznatelná hodnota: 56

 

Jak počítat:

KAŽDÁ ZMĚNA POLOHY! (nepočítá se jen úvodní stoj) Čili jeden bod za klik, jeden bod za stoj, jeden bod za leh a jeden bod za stoj. A takto pořád dokola. Výsledné číslo je pak součtem jednotlivých bodů na konci limitu. Uznatelné hodnoty pro započtení bodů viz výše.

 

Bodové ohodnocení a příklad:

Za výhru jsou uděleny dva body do tabulky, za remízu jeden, za prohru žádný. Níže modelová situace.

Dačice elévové – 30 aktivních členů družstva (kteří běžně trénují či hrají ligovou soutěž) – do akce se 12. 1. zapojí 15 hráčů, kteří splní požadované minimum (15 „jaciků“)

–> tedy 15 × 0 (0 %) + 15 x 1 (100 %) = 15

 

Plný stav je 30, účastníků 15, celkem tedy Dačice elévové mají 12. 1. soutěžní hodnotu 50 %

V tentýž den se zapojí z 20 nahlášených hráčů týmu Telč mladší žáci celkem 11 hráčů, kteří splní minimální limit „jaciků“ 18. Telč mladší žáci tak 12. 1. do soutěže posílají 11 × 100 / 20, což činí 55 %.

Dne 12. 1. si tak Telč mladší žáci do tabulky připisují 2 body za výhru. Dačice elévové nemají tento den žádný bod.

 

 Správné provedení cviku naleznete na TOMTO ODKAZU - https://youtu.be/mQv1jqjLP-g