Loading color scheme

1998

Historie florbalu v Dačicích se začala psát v roce 1998. V Česku byl tento nově a rychle se rozvíjející sport teprve sedm let. Právě uvedený letopočet se stal jedním z klíčových milníků. V tomto roce se totiž v Praze uskutečnilo historicky první mistrovství světa mužů na české půdě. Mezitím ale zhruba 160 kilometrů jihovýchodním směrem od metropole republiky malí kluci na základní škole poznávali, jak může být sport s děrovaným míčkem zábavný. Byť na pochopitelně naprosto amatérské úrovni.

Partičku spolužáků ze ZŠ Dačice z ulice Komenského vedl jako trenér Miloš Krejcar, bývalý hokejista a muž původem z Brna. Právě on také v moravské metropoli zařídil první florbalové vybavení. Veškerá tehdejší činnost se odehrávala na místě nynější nové městské sportovní haly, tehdy ještě ve starším provedení s na dnešní poměry naprosto nevyhovujícím povrchem. S postupujícím časem a odchodem několika opor do nedaleké Jemnice se zdálo, že florbal v Dačicích zanikne. To však nechtěli dopustit Michal Janča a David Černý. Dva zakladatelé nové éry dačického florbalu.

2005

První soutěžní družstvo bylo přihlášeno do struktury tehdejší České florbalové unie v roce 2005, což je oficiálně rok založení florbalového klubu, jenž se vyvinul z tehdejšího kroužku. Dalším klíčovým rokem byl ten s označením 2011.

2011

Mužům se poprvé v historii podařilo probojovat do celostátní soutěže, tehdejší 2. ligy mužů, divize III. Následně došlo ke změně soutěžní struktury a ze 2. ligy byla vyčleněna nově vzniklá Národní liga a Divize. Z celostátní ligy Černého parta nikdy zpět do regionu nesestoupila.

2018 - 2019

Právě dvakrát po sobě vybojované divizní druhé místo ve skupině 3 umožnilo mužům zahrát si o třetí nejvyšší soutěž, tedy Národní ligu. A to v letech 2018 a 2019. Jak ostravská Letka, tak Hranice však byly nad síly florbalistů v růžovém. Ročník 2018/2019 byl prvním v historii, kdy Dačice přihlásily kompletní chlapeckou strukturu, tedy všechna družstva od mužů až po přípravku.

2020

O rok později do klubu nastoupil první profesionální šéftrenér. To vše při neustále se zvyšujícím počtu členů a přihlášených týmů. Aktuálně jich je 11, což z Dačic dělá jeden z největších klubů celého regionu V. Nyní chce klub rozvíjet také ženskou složku.