Loading color scheme

Oficiálně byl založen při příležitosti 15. narozenin klubu 6. září 2020. Sdružuje osobnosti historie Florbalu Dačice, které se významnou měrou přičinily o založení či fungování klubu. Noví členové jsou vybíráni na základě návrhu hráčů či trenérů. To podléhá schválení výkonným výborem. Přičemž maximální počet nových členů pro jedno období jsou čtyři. Rozšiřování Klubu osobností je možné maximálně jednou za tři roky.

Lenka Záblacká

Do klubu nastoupila se začátkem nové éry. Tehdy ještě jako maminka florbalisty Ondřeje Záblackého. Ten sice skončil, nová klubová pokladní však u florbalu zůstala. Nejen že srovnala do latě klubové finance, ale nastolila řád a funkční systém, díky kterému byla evidence přehledná. Dlouhou dobu fungovala také jako členka výkonného výboru a jako ženský faktor v jinak ryze mužském prostředí.

David Černý

Zakladatel florbalového klubu a také muž mnoha funkcí. V minulosti hejtman florbalového Jihočeského kraje, trenér jihočeského regionálního výběru. Dále také člen výkonného výboru klubu, dlouholetý trenér A-týmu, sekretář a hráč. Ale především duše klubu a ten, s nímž si dačický florbal nedačičtí lidé spojují nejvíc.

Michal Janča

Druhý ze zakladatelů. Muž, kterému v Dačicích přezdívají Džejár, spolu s Davidem Černým stál u zrodu nové éry. V minulosti působil taktéž jako trenér mládežnických výběrů, stejně tak se věnoval dětem v našem klubu. Právě on přinesl ze svého působení v Jihlavě know-how o tom, jak fungují soutěže organizované tehdejší Českou florbalovou unií a jak povýšit kroužek na sportovní klub.

Pavel Gellner

Většího a urputnějšího bojovníka za novou sportovní halu nenajdete. Muž, který do klubu přišel spolu se svým synem Pavlem Gellnerem, podobně jako Lenka Záblacká. A stejně tak v něm setrvává i ve chvíli, kdy syn již prakticky florbal nehraje. Velkou přidanou hodnotou jsou jeho životní a pracovní zkušenosti, jimiž pomáhá držet ambiciózní mládí v rozumných mezích.