Loading color scheme

Neligové turnaje - historie

Nejen díky výchově mládeže a mužskému týmu v celostátních soutěžích je známý dačický florbalový klub. Své jméno si ve florbalových kruzích udělal i díky třem turnajům, jež město kostky cukru proslavily daleko za regionálními hranicemi. Každý z turnajů má svou specifickou historii a cílovou skupinu. Všechny se ale staly pravidelnou tradicí.

logo_2019_ČERNÁ.jpg

Nejstarším z turnajů je ten vánoční pro dospělé.

Jeho historie se nepřetržitě píše již od roku 2007. Po celou dobu existence se koná, jak jeho název napovídá, v období kolem Vánoc. A protože se tyto svátky prezentují jako čas klidu a pohody, nejinak tomu je i na této akci. I když i zde občas emoce prýští. :-) Tento turnaj je vždy pouze jednodenní a jeho významnou součástí je společenské posezení ve vstupních prostorách haly. Sportování je tak trochu záminkou k povídání si s kamarády a bilancování uplynulého kalendářního roku.

Logo_Dačice_Open_NEW_bílá_malé.png

O něco mladší je turnaj velikonoční  (od r. 2021 nově Dačice Open).

Jeho historie se píše od roku 2010 a ve srovnání s ryze kamarádským vánočním turnajem se zde klade vyšší důraz na výkon. V průběhu let několikrát změnil svůj formát, délku trvání i počty účastníků. V posledních letech se ustálil na 12 mužských a 6 ženských týmech. V novodobé historii trvá tři dny a může se pochlubit zajímavými účastníky. Krom hostů ze Slovenska přivítal v minulosti například superligové borce z Liberce včetně reprezentanta Radka Valeše, rožnovskou partu s dalším hráčem národního týmu Josefem Rýparem, brněnské Bulldogs opírající se o Jiřího Bauera, Davida Coufala, či aktuálně českolipského snajpra Radka Krajcigra, nebo chodovského Tomáše Sýkoru. Od roku 2021 se turnaj nově přejmenoval na Dačice Open.

 

Třetím do party je turnaj rodinný. Ten je pořádaný od roku 2011 a dochází v jeho rámci ke každoročním úpravám. Primárně je určen pro rodiče a děti z kategorie přípravky, elévů a mladších žáků. Jeho cílem je umožnění rodinného hraní v rámci jednoho týmu, umožnění rodičům vyzkoušet si sport, kterému se věnují jejich ratolesti, a vzájemné poznání jednotlivých rodin dětí tohoto věku. Zcela zde mizí výkonnostní či výsledkové ambice. Největší výhrou je úsměv na rtech přítomných účastníků.

 summer logo

Nejmladším "bráškou" je Summer open air Dačice. Florbalový klub z Dačic ho pořádá od "kovidového" roku 2021 na nově otevřeném dačickém kluzišti. Hraje se osvědčeným modelem 4+1, a to pod otevřeným nebem. První ročník byl pro ryze mužské týmy. Od roku 2022 plánujeme zařazení samostatné ženské kategorie.