Loading color scheme

Áčko: Divizní novinka a přání neopakovat nepovedený start z loňska

Mysleli znovu na top trojku a postupové boje. Nepovedený start sezony je však „odstřelil“ do jiných pater tabulky. Muži A, výkladní skříň dačického klubu, nebudou na sezonu 2021/2022 vzpomínat zrovna s láskou. Přinesla jim ale mnoho zajímavých poznatků, zkušenost z jiné divizní skupiny a také zapracování několika juniorů.

Jako by snad covid rozboural zažité soutěžní florbalové pořádky. Pohled na divizní tabulky po úvodních řekněme pěti kolech nabízel vskutku nevídaný pohled. Družstva, jež hrála o sezonu dříve o postup do Národní ligy, se krčila ve středu či na dně tabulek. Ať už to byl Děčín, Hradec Králové či právě Dačice, shodně jim nevyšel sezonní vstup. Zatímco ale například Východočeši dokázali vybojovat vytoužený postup, Dačice už se mezi elitu probojovat nedokázaly.

„Tato sezóna byla pro nás trochu neznámou, jelikož jsme přecházeli z jedné divize do druhé. Zároveň se nám lehce měnilo mužstvo. Chtěli jsme co nejvíce zapojovat juniory. Sezonní cíl byl ale stanoven stejně jako v předchozích letech – top trojka a boj o postup,“ vysvětloval trenér David Černý.

Vracel se také k naprosto zpackanému vstupu do soutěžního ročníku. „Nevím, zda výše jmenované faktory, anebo také skutečnost, že se vinou covidu jeden rok nehrálo, způsobily to, že náš start do sezóny byl nejhorší za hodně dlouhou dobu. Prohráli jsme sedm z osmi prvních utkání. Ale hlavní je, že jsme se dokázali zvednout,“ doplňoval.

Říká se, že na všem zlém je něco dobré. A platilo to i v tomto případě. „Po takovém startu bylo jasné, že na sezonní cíl nedosáhneme. Nicméně jsme sezónu nechtěli zabalit a v druhé polovině jsme odehráli velmi povedená utkání i s týmy z přední části tabulky. A to i přesto, že jsme se za celou sezónu nesešli ve stejném složení na dvou po sobě jdoucích zápasech, což bylo opět ovlivněno covidovými onemocněními či karanténami,“ připomněl, že ani tento ročník nebyl co se podmínek týče zcela férový.

Vymlouvat se a brečet ale nechtěl. Naopak si pochvaloval, že se podařila i pozitiva. „Podařilo se nám zapojit některé juniory, čehož si opravdu cením. Ukázali, že mají svou kvalitu a mohou do budoucna táhnout elitní tým. Už teď tedy vyhlížíme novou sezonu. A protože nás znovu čekají jiní soupeři, bude to opět velká neznámá. Přeju si jen, abychom zvládli úvod ročníku a aby se neopakoval výsledkový propadák z loňského sezonního startu,“ zakončil lodivod.

Divizní sezona startuje 10. září.