Loading color scheme

„Áčko“ doma bez bodů, dařilo se ženám a juniorům. Dorost bojoval do poslední vteřiny

Pětice dačických družstev o uplynulém víkendu bojovala o ligové body s různým úspěchem. Mladší žáci si konečně zahráli v trochu vyšším počtu. Vyhrát dokázali junioři i ženy. Dorostenci se v Kutné Hoře v rámci dohrávky prali jako lvi, ani to ale nakonec na body nestačilo. A muži tentokrát ve velmi poslepované sestavě nedokázali vybojovat ani bod.

Domácí dvojzápas mužů mohl definitivně rozhodnout o jejich záchraně v soutěži, navíc je přiblížit ke kýžené šesté pozici. Ani jedno z toho se ale nestalo. „Sestavu na oba dny jsme lepili jak deset let staré holínky. Za největší úspěch celého víkendu považuji, že jsme obě utkání vůbec nějak odehráli. Víc bych v tom asi nehledal,“ okomentoval stručně trenér A-týmu David Černý. Jeho svěřenci nejprve po výkonu plném individuálních chyb podlehli Milevsku. V neděli pak do posledních chvil bojovali s Pískem, který je stále ve hře o play-up. Marně.

Ženám se z výsledkového pohledu v dohrávce v Jindřichově Hradci dařilo podstatně lépe. „Jeli jsme pro výhru, máme ji, takže s výsledkem jsme spokojení. Herně to místy nebylo ono, především co se obranné hry týká. V důležitých okamžicích nás ale podržela gólmanka. My jsme si následně vybudovali náskok, možná proto výsledek vypadá tak jednoznačně,“ komentoval trenér žen Lukáš Vacuška.

Junioři pořádali domácí turnaj v Třešti. Bohužel kvůli absenci hráčů FBŠ Jihlava sehráli jen jeden duel. Se Žďárem si dokázali poradit a tabulkově se na něj dotáhli.

Pěkný duel sehráli i dorostenci. I oni tedy vinou karantén horko těžko poslepovali sestavu. Nakonec však pěknou bitvu ve středočeské Zruči nad Sázavou, kde pořádala Kutná Hora, prohráli jen o jediný gól. „Zápas byl pro nás velmi náročný kvůli oslabené sestavě vinou karantén. To bylo patrné hned od úvodních minut. Ale i s těmito okolnostmi se kluci dokázali nějak poprat. Za nepříznivého stavu se namotivovali, nevzdali to a ještě zápas zdramatizovali. Nejen za to jim patří obrovský dík,“ uvedl zastupující trenér Radek Kubeš.

V Třebíči se pak představili mladší žáci. Základní herní činnosti jednotlivce trénovali dohromady s našimi žákyněmi. Turnaj si užili a již se těší na další sezonní pokračování. Snad už vždy jen v počtu minimálně 10+1.