Loading color scheme

„Áčko“ se protrápilo k výhře a stoupá tabulkou. Strži předvedli parádní výkon ve druhém koši

Opravdu příjemný víkend z výsledkového i herního pohledu mají za sebou dačičtí florbalisté. Předposlední zápasová akce v kalendářním roce 2021 přinesla hlavně důležitou, byť lehce utrápenou výhru divizního „áčka“. Dařilo se také starším žákům, kteří se oproti začátku sezony výrazně zvedli. Skvěle se prezentovaly i žákyně v Jihlavě. Do hry se dostaly také další kategorie.

Nepovedený úvod soutěžního ročníku je zapomenut. Ještě před ligovou polovinou se svěřencům Davida Černého podařilo zvrátit vývoj do pozitivna. Paradoxně v souvislosti s odkladem utkání kvůli pozitivnímu nálezu covidu-19. Od té doby totiž jeho družina funguje jako skvěle seřízený stroj. I když i ten má občas slabší chvilku. Jako Dačičtí v duelu s předposledním Pacovem.

„Výkon našich borců nebyl úplně optimální. Nicméně tři body se počítají. Soupeř přišel s defenzivní taktikou a naše útočná hra kulantně řečeno nebyla ideální. Na každý pád bych našel v naší hře i pozitivní prvky, na kterých lze stavět. O Vánocích si odpočineme, potrénujeme a v novém roce se budeme těšit na další zápasy,“ zhodnotil regionální bitvu trenér A-týmu. Aktuálně patří Dačicím již devátá příčka, přičemž na šesté Rokycany ztrácí pouhé tři body a k dobru mají i další vzájemný zápas.

Junioři letos trochu doplácí na preferenci jiných kategorií. Elitní dorostenecká soutěž a divize mužů připravují svěřence Pavla Stejskala o energii i personálie. Do Třebíče však kluci odjeli ve velmi slušné sestavě. Ani to bohužel opět nestačilo na Okříšky. Výhru proti Telči lze považovat spíše za splnění role favorita a s ohledem na aktuální sezonní vývoj snad i za povinnost.

To starší žáci v Netolicích zářili. Poprvé se dokázali prokousat do druhého koše. A hráli opravdu s chutí. Z výsledkového pohledu se sice vrátili jen s jednou výhrou a tudíž i návratem zpět do třetího koše, ale to nemůže přebít celkový herní dojem. „Musím kluky pochválit za parádní nasazení. Sehráli jsme super zápasy se silnými soupeři, nejvíc si vážím duelu s nejlepším týmem Štírů, kdy jsme byli soupeři z krajského města a největšího klubu celého Regionu V více než vyrovnaným oponentem. Při troše štěstí jsme mohli i vyhrát a vybojovat historický první koš. Dodám jen, že věřím, že podobné nasazení a chuť do hry uvidím i v dalších zápasech. Na tohle byla radost koukat,“ rozplýval se trenér Radek Kubeš.

Rezervní mužský tým se představil na zasněžených žďárských Bouchalkách. Ve dvou velevyrovnaných bitvách nejprve o jeden gól vyhrál v derby s Telčí, aby následně o jeden gól prohrál. A tak si udržuje svou pozici v lepším středu tabulky Ligy Vysočiny. Jak ale bylo opakovaně avizováno, cílem B-týmu je primárně zapojení "mladých pušek" z řad juniorů do dospělého florbalu. Výsledky jsou zde ve srovnání s "áčkem" víceméně podružné.

Ženy se po famózním domácím turnaji trápí a znovu prohrály, tentokrát v dalekém Písku. Naopak elévové se zvedají. Domácí turnaj si vysloveně užili a i trenéři ocenili jejich velký progres od začátku sezony. U nejmenších kategorií je radost sledovat, jak se desítky či stovky odtrénovaných hodin projevují v samotné hře.

Výše uvedené tvrzení rozhodně platí i o žákyních. Ty začaly doma jako nováček a absolutní otloukánek. Během tří měsíců se ale natolik posunuly, že dokážou hrát vyrovnaně i například se silným Pelhřimovem. Novou krev do žil jim vlil i brankostroj, který spustily v Jihlavě. K tomu, aby dokázaly své nadšení a snažení přetavit ve výhru, ještě sice něco schází. Pokud však budou holky pokračovat v dosavadním přístupu a spolupráci, ruku v ruce s herním posunem přijde i ten výsledkový, po němž samy tolik touží, i když v této kategorii rozhodně není žádným měřítkem. Jenže… Vyhrávat chceme přece všichni. 😊

 

Výsledkový servis 11. a 12. 12.

Muži A - Pacov https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-303066.htm

Muži B - Telč https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-306745.htm / Žďár n/S C https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-306842.htm

Ženy - Písek https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-306655.htm

Junioři - Okříšky https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-306442.htm / Telč https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-306291.htm

Strži - Netolice https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-306924.htm / Meťák ČB https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-306964.htm / Štíři ČB zelení https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-305723.htm