Loading color scheme

AKTUÁLNÍ INFO: Na co se nás ptáte a co teď rezonuje celým florbalovým hnutím

Zažíváme období, na které jsme v nedlouhé florbalové historii nikdy nenarazili. Jak nám, tak vám přináší spoustu starostí a otázek, na které často ani sami neznáme odpověď. Protože se množí dotazy z vaší strany na podobné věci, snažili jsme se v tomto článku některé z nich zodpovědět. Jedná se tedy o jakési FAQ v koronavirové situaci.

1) Superfinále florbalu 2020. Pojede se? Nebo se nepojede?

Jelikož byla Českým florbalem předčasně ukončena sezona, neuskuteční se ani plánovaný výjezd na Superfinále 2020. Akce se totiž nekoná. Všem účastníkům plánovaného zájezdu měla být vrácena uhrazená částka za akci. Pokud tomu tak není, kontaktujte prosím Petra Jindru, aby s vámi situaci dořešil.

2) Jak to bude s tréninky?

S ohledem na stále trvající nouzový stav jsou uzavřena veškerá vnitřní sportoviště. A to až do odvolání. S jistotou tedy můžeme říct, že do haly už v průběhu tohoto jara nepůjdeme. Minimálně dětské tréninky v hale se tak budou konat nejdříve až v září. Jak to bude s kategoriemi dorostenců a starších, to bude záležet na vývoji situace. Pokud jde o venkovní tréninky, tam by mohla být situace schůdnější. Zatím ale toto možné není. Musíme tedy čekat na nařízení vlády.

3) Nisa Open v Liberci. Pojede se? Nepojede se?

Původní červnový termín zřejmě nebude možné dodržet. S velkou pravděpodobností se tedy turnaj přesune. Sami organizátoři zatím neřekli, na kdy by to případně bylo. Bude pak teda na našem a hlavně vašem zvážení, zda požádáme o navrácení financí za startovné a vrátíme vám zaslané zálohy. Anebo zda odjedeme v náhradním termínu.

4) Na léto jste plánovali kemp a soustředění. Uskuteční se tyto akce?

Kemp byl plánovaný na první týden v červenci. To tedy zřejmě také bude znamenat, že v tomto termínu nebude možné akci uskutečnit. Všechny přihlášené účastníky následně oslovíme s žádostí o možný přesun akce. Zatím ale nechceme dělat ukvapené závěry. Je možné, že nakonec akce v termínu proběhne. Soustředění jsou plánovaná na srpen. Tam už by snad vše mělo proběhnout dle původního plánu.

5) Jak to bude s novou sezonou?

Aktuálně plánujeme přihlášení družstev. Očekáváme, že už by se vše mělo vrátit do starých kolejí. Určitě budeme přihlašovat plnou strukturu a družstvo žen. O tom, které kategorie budou mít kolik družstev a jakou soutěž budou hrát, jednáme.

6) Budou hrát nově založená děvčata ligovou soutěž?

Bohužel toto nebude možné. Aktuální situace nám nedovoluje poskládat tým, který by mohl hrát ligovou soutěž. Určitě ale platí, že nově založená kategorie bude trénovat samostatně. V případě zájmu pak budou moct děvčata hrát utkání za chlapecké týmy. K otázce přihlášení soutěže se vrátíme příští rok, když už bude koncept dívčího florbalu naplno rozjetý.

7) Uskuteční se oslava 15 let klubu?

Určitě ano! Ovšem ne v plánovaném termínu. 1. května to nebude možné. Aktuálně čekáme na vládní vyjádření. Vše ale budeme směřovat na začátek září.

8) Uskuteční se velikonoční turnaj?

Ano! I zde čekáme na vyjádření vlády. Chtěli bychom najít vhodný termín v průběhu července nebo srpna. O přesném datu vás bude informovat hlavní organizátor akce Kryštof Kůs prostřednictvím turnajového webu vtdacice.cz.

9) Ještě jsem si nevyzvedl(a) vybavení Salming za 150 korun. Kdy tak mohu učinit? A co mám dělat s růžovým dresem a kraťasy?

Jelikož se jedná o ryze zápasové vybavení, aktuálně stejně nemá využití. Proto prosím počkejte, až nouzový stav skončí. Potřeba bude nejdříve na letní turnaje, případně až na novou sezonu. Pokud jde o původní vybavení, tak růžový dres si můžete dočasně ponechat (máme vedenou evidenci), bude stále sloužit jako zápasový. Kraťasy jsou vaše ve chvíli, kdy si za 150 korun zakoupíte Salming vybavení (kraťasy+stulpny). Ty růžovo-černé pak smíte používat na trénink či libovolnou aktivitu. Ty nové POUZE NA ZÁPASY.

10) Objednal jsem si černý klubový dres. Co mám udělat, abych jej dostal?

Nejprve je třeba uhradit částku 500 korun na klubový účet. Následně vyčkejte. Výroba dresů trvá za běžných okolností dva měsíce. Vše směřujeme k tomu, aby nejpozději na novou sezonu byly připravené a rozdané svým majitelům.

11) Nenašel jsem svůj dotaz mezi zmiňovanými. Na koho se mám obrátit?

Kontaktní osobou jsou pro vás primárně vždy trenéři vaší kategorie v sezoně 2019/2020. Případně můžete využít Petra Jindra na e-mailu pjindra@florbaldacice.cz.