Loading color scheme

Aktuální situace v otázkách aneb co vás nyní nejvíc zajímá

Vážení rodiče a hráči, poslední dobou se množí dotazy na podobná témata. Tento článek by měl zodpovědět ty nejčastěji se opakující. Protože se řada z nich týká celého klubu, není tento článek zaměřen jen na vybrané kategorie, ale týká se veškerého klubového dění.

1) Jak to bude s tréninky do konce června?

Halové tréninky mládeže skončily 5. června. Tento týden se ještě přípravka a elévové sejdou v pátek od 15.30 do 16.30 na duhovém hřišti u ZŠ Boženy Němcové – jedná se o venkovní trénink. Pro starší žáky (a mladší, kteří s nimi letos hráli) si připravili trenéři kategorie páteční zakončení. 12. června si od 16 do 18 hodin půjdou zahrát do městské haly florbal. Následně se přesunou do katolického domu, kde budou mít program až do 20. hodiny.

Dorostenci a starší kategorie již budou trénovat pouze venku, a to na základě individuální domluvy s trenéry. Nové dívčí družstvo končí svůj „pilotní projekt“ na akci Branou Podyjí 13. června.

2) Co bude následovat v létě?

Letos nás čeká nejnabitější léto v klubové historii. Od 20. do 25. července pojedou do Světlé nad Sázavou na první soustředění mladší a starší žáci. Od 1. do 7. srpna se v Třešti uskuteční letní kemp pro přípravku, elévy a vybrané žáky. Od 15. do 19. srpna je připraveno soustředění pro dorostence a juniory. Navazovat na něj bude od 20. do 23. srpna turnaj Nisa open. Mezitím se ještě uskuteční odložený „velikonoční“ turnaj pro dospělé, a to v termínu 14. až 16. srpna.

Soustředění je připraveno také pro ženy, i když spíše formou teambuildingu. Muži se znovu vrací také do poháru Českého florbalu, a to o víkendu 22. a 23. srpna. Týden nato, konkrétně 28. srpna, se uskuteční předváděcí den Salming. Tentýž den večer začne soustředění pro muže, které skončí až v neděli. A prázdniny zakončí junioři účastí na Moravian cupu v Olomouci (4. až 6. září), respektive klubová oslava patnáctých narozenin (6. září).

3) Jaké kategorie jsou přihlášeny do nové sezony?

Již tradičně máme kompletní chlapeckou strukturu. Přípravku začínáme s jedním družstvem a v návaznosti na úspěch podzimního náboru plánujeme ještě dodatečné přihlášení druhého týmu. Tým nese označení tučňáci. Stejné označení mají i elévové. Těch bude letos mnoho, novinkou proto bude druhé družstvo nazvané aligátoři.

Mladší žáci se „smrskli“ jen na jeden tým, který bude hrát pětkovou soutěž. Naopak starší žáci budou mít hned dvě družstva, a to s označením dle barev dresů pink a black. Dorostenci s žádostí o nejvyšší dorosteneckou ligu neuspěli, a tak budou hrát znovu jen ligu regionální. Stejně tak junioři.

Také v mužích k žádným změnám nedošlo, a tak do bojů nastoupí A a B-tým. Ženy stejně jako loni mají jen jeden tým. Celkem tedy dačický dres obléknou hráči v 11 družstvech.

4) Kdy zase začneme trénovat v hale?

Pokud se již nezhorší koronavirová situace, pak bychom měli začít přibližně v pátek 11. září. O tom vás ještě budeme informovat. Předcházet tomu budou i nábory dětí do nejmenších kategorií.

5) Dojde k nějakým trenérským změnám? Kdo povede kategorii mého dítěte?

Ano, dojde. Beze změn zůstávají seniorské týmy a junioři. Dorostencům bude nově šéfovat Miloš Procházka. Starší žáci, protože mají nově dvě družstva, pojedou na turnaj vždy jen s jedním trenérem. S jedním družstvem bude jezdit Radek Kubeš, s druhým Šimon Krechler, čerství držitelé licence C. K mladším žákům se posune dvojice Libor Tůma a Martin Hudínek, kterou doplní asistent Libor Budíček. Elévy povede Vladimír Finda spolu s Petrem Jindrou. A klubový šéftrenér pak bude mít na povel především přípravku. Novinkou je dívčí družstvo. To bude nesoutěžní a povede ho Blanka Dörrer.

6) Kde budeme na podzim hrát zápasy a kde budeme trénovat?

I zde už začíná být jasněji. Přípravka až starší žáci bude moct hrát v dačické městské hale. Dorostenci, junioři a ženy budou mít jako domácí třešťskou sportovní halu. Mužské týmy se pak představí doma v Dolní Cerekvi. A to vše z důvodů nevyhovujících rozměrů v Dačicích.

O místech, kde bude možné trénovat, intenzivně jednáme. Krom městské haly to bude stále SŠTO Dačice, v řešení je i ZŠ Boženy Němcové.

7) Jak to vypadá aktuálně s výstavbou/přestavbou sportovní haly v Dačicích?

Častá otázka, kterou navíc ovlivňuje řada komunikačních šumů. Momentální situace je taková, že město Dačice a Jihočeský kraj mají podepsanou dohodu o spolupráci při přestavbě tělocvičny u SŠTO v Dačicích. To znamená, že nyní oba subjekty budou vyčkávat na vypsání dotačních programů, které by měly tvořit hlavní část investiční akce. Bez tohoto kroku se situace nepohne dál. Projekt je posvěcen také vedením SŠTO, které s přestavbou počítá.

Aktuálně již tedy prakticky padají úvahy o úplně nové hale. Veškeré snažení kompetentních orgánů směřuje k přestavbě SŠTO, která by následně měla splňovat požadavky kategorie II dle klasifikace Českého florbalu. To v praxi znamená, že by v ní mohly hrát všechny týmy, a to až do úrovně 1. ligy mužů. Jedinou ligou, jejíž požadavky by hala nesplňovala, je Superliga mužů. Vše ostatní by bylo vyhovující.

Nedokážeme říct žádné konkrétní datum dalšího kroku, neboť koronavirus naboural původní plány. Velkou roli zde může sehrát i nově vznikající Národní sportovní agentura, v jejímž čele stojí Milan Hnilička. Bližší informace bychom měli vědět v průběhu podzimu. Minimálně v nejbližší době (horizont dvou až tří měsíců) tak výrazný posun vpřed neočekávejme.

8) Řešíme přihlášku pro nováčka či zdravotní prohlídku (povinná pro KAŽDÉHO člena)

Každý člen našeho klubu MUSÍ být řádně registrovaný v Českém florbalu. Případní nováčci vytisknou tento formulář a s vyplněnou úvodní částí jej předají trenérovi své kategorie.

Stejně tak KAŽDÝ člen klubu musí mít na začátku sezony PLATNOU zdravotní prohlídku. Bez ní nebude zařazen na soupisku. V případě vstupní prohlídky je třeba mít výsledek EKG vyšetření (u dětí provádí jen sportovní lékaři, případně nemocnice v Jihlavě či Jindřichově Hradci), dále pak potvrzení tohoto formuláře od praktického lékaře.

Náhradou může být přímo prohlídka u sportovního lékaře. V tom případě již není třeba chodit za praktikem. V Jihlavě provádí Jiří Bachr, v J. Hradci Daniel Dražan. Letos platí NULOVÁ tolerance. Kdo nebude mít absolvovanou prohlídku, ten nebude zařazen na soupisku a tudíž nebude moct nastoupit k utkání ani trénovat.

9) Chtěl bych využít slevu na Salming. Co s tím?

Zájemci o vybavení si mohou vybrat buď na https://www.salmingstore.cz/ a objednat vybavení prostřednictvím šéftrenéra klubu. Anebo stačí počkat na 28. srpna na předváděcí akci Salming v městské hale. Na textil máme vybavení 40 procent, na další vybavení dle velikosti objednávky a aktuální domluvy.

10) Dítě roste a florbalka je mu malá. Bylo by možné ji nějak prodat?

Ano. A nejen florbalku. V září chceme uspořádat „burzu vybavení“. Tam budete moct donést sportovní oblečení či vybavení, ze kterého děti vyrostly. A odprodat to menším a mladším kolegům. Přesný termín ještě sdělíme.