Loading color scheme

„Béčko“ mužů vstoupí do Ligy Vysočiny. Starší žáci budou doma napravovat reputaci

Hned čtveřice družstev chlapeckého pohlaví nastoupí o nadcházejícím víkendu na florbalových palubovkách. Poprvé v sezoně se představí mužská rezerva, kterou čeká po loňské měsíční anabázi obnovená premiéra v Kraji Vysočina. Hned dva týmy budou napravovat svou reputaci. Muži A zkusí zlomit mizernou sérii v Týně nad Vltavou. Starší žáci zabojují o druhý koš doma. V akci budou také druholigoví junioři.

Znovu a lépe. Zhruba v takovém duchu by se mohl nést nadcházející florbalový víkend. Když loni koronavirová pandemie uzavřela amatérské soutěže včetně mužské Ligy Vysočiny, dačická rezerva měla na svém kontě ze čtyř duelů pouhé tři body. Rok se s rokem sešel a mužské „béčko“ pojede znovu severním směrem. Tentokrát směr severovýchod, hrát bude v nové hale v české Mekce biatlonu – v Novém Městě na Moravě. A přeje si dopadnout lépe než při loňské premiéře.

„Chceme se letos chytit hned na začátku. Přibyslavi máme z loňska co vracet. Rezerva SK Jihlava je pro nás velkou neznámou, duely proti Jihlavě jsou ale vždycky s puncem derby a pro nás velmi atraktivní. I tenhle zápas tak budeme chtít zvládnout,“ komentoval novopečený trenér rezervy Ondřej Bílý.

Napravovat dojem budou i starší žáci. Těm se premiéra v Jihočeské lize absolutně nevyvedla. Nyní budou chtít doma reputaci zlepšit. „Od minulého turnaje jsme udělali spoustu práce a následující turnaj nám může ukázat, jestli práce byla úspěšná a zda jsme se posunuli o kus dál. Přesvědčit se o tom můžou lidi sami. Ať se přijdou do městské haly v Dačicích kouknout, rádi tam všechny uvidíme,“ zval trenér Radek Kubeš. Jeho družina bude hostit krom FA České Budějovice také modrý tým budějovických Štírů a a bílou družinu Milevska.

Možná klíčový sezonní duel čeká muže A. Ti se po nepovedém sezonním startu a čtyřech porážkách z pěti duelů mohou konečně chytit. Cestují do Týna nad Vltavou, kde v domácím vyhnanství pořádá duely regionální rival z Kaplice. Ten má navíc na svém kontě o tři body víc, takže ho mohou Černého svěřenci dohnat.

Do akce nastoupí též junioři. Ti v Pelhřimově poměří síly s Okříškami a Přibyslaví. I tyto duely budou zrcadlem fungování party nového trenéra Pavla Stejskala.