Loading color scheme

„Béčko“ ztratilo vyhraný zápas a pak těsně ovládlo derby. Zahráli si i mlži a přípravka

Pouze tři dačická družstva se s blížícím koncem sezony představila na florbalových kolbištích. Výsledkově nás zajímali pouze muži, konkrétně tedy rezervní tým. U žáků a přípravky sledujeme jiné než výsledkové cíle. Nakonec lze tedy víkend z čistě bodového pohledu hodnotit jako polovičně úspěšný. Největším pozitivem bylo určitě „zmrtvýchvstání“ v derby s Telčí. Prohra se Žďárem však s ohledem na okolnosti zabolela.

Abychom víkendový souhrn trochu ozvláštnili, výjimečně začneme dětskými kategoriemi. Přípravka si jela užít turnaj do Přibyslavi. Což se povedlo i díky zákuskům, které naši malí reprezentanti obdrželi. Snad jedinou kaňkou na jinak moc hezkém dnu byl fakt, že skóre na časomíře tradičně rozptylovalo pozornost většiny přítomných. To je i jeden z důvodů, proč my skóre vypínáme. A jen se potvrdilo, že tak budeme činit i nadále.

Mladší žáky čekal tentokrát krátký výlet. Do sousední Telče se znovu vydali posíleni o naše aktivní děvčata, která krom své žákovské kategorie a střídavého hostování ve Světlé vypomáhají i klukům v mladších žácích. Což jim nadmíru svědčí, protože jejich herní progres od začátku sezony je opravdu znatelný. Holky pomohly i tentokrát. „V prvních dvou zápasech jsem rozhodně s týmovým výkonem spokojen nebyl. Byli jsme statičtí, bez pohybu, bez nasazení. Ve třetím utkání se to zlomilo, dostali jsme do hry emoce a začalo to vypadat mnohem lépe. Opravdu kvalitní byl z naší strany výkon až v posledním utkání," komentoval poslední sezonní představení „mlžů“ trenér Libor Tůma. 

Asi největší pozornost byla po sezonním konci „áčka“ a volném víkendu žen směřována k mužské rezervě. Ta se představila v malé telčské hale. Kde si zahrála derby s domácími a opětovně také s „céčkem“ Žďáru nad Sázavou. Z pohledu psychiky a sebedůvěry nám pomohlo alespoň závěrečné vybičování se k heroickému výkonu v bitvě s Telčí.

„Zápas se Žďárem se vyvíjel slibně. Ještě tři minuty před koncem jsme vedli o dvě branky. Pak na nás asi dopadla tíha toho, že bychom mohli vyhrát, a po našich chybách jsme obdrželi tři rychlé góly. Soupeři se podařilo zápas otočit ve svůj prospěch. Ve druhém zápase jsme „zkusili opačnou taktiku“. Ještě tři minuty před koncem prohrávali o dvě branky. Po chybách a vyloučení soupeře se výsledek podařilo otočit. V obou zápasech nás trápila produktivita a špatné přesilovky. Z deseti početních výhod jsme dali jen jeden gól. Pozitivní ale bylo, že jsme my naopak nebyli vyloučeni ani jednou,“ shrnul zastupující trenér rezervy mužů Tomáš Píza.

Pro mladší žáky toto byly poslední duely sezony. Přípravku čeká ještě jeden turnaj. A mužská rezerva si zahraje do posledního sezonního hvizdu dvakrát. 

 

VÝSLEDKOVÝ SOUHRN VÍKENDU 19. A 20. BŘEZNA

Muži B – Liga Vysočiny mužů - Hippos Žďár n/S C 7:8 ONLAJN, Florbal Telč 6:5 ONLAJN