Loading color scheme

Celostátní družstva a přípravka v akci. Takový je předposlední lednový víkend

Pouze trojice družstev, a to jen v neděli, se představí na florbalových kolbištích o víkendu 22. a 23. ledna. Mužské a karanténami značně oslabené „áčko“ jede na půdu českobudějovických Štírů. Dorostenci hrají doma, ovšem kvůli zdravotním komplikacím Kutné Hory jen k jednomu duelu. A přípravka se bude bavit florbalem v Jihlavě.

Největší pozornost fanoušků se tradičně upíná k elitnímu družstvu. To jede na půdu rezervy českobudějovických Štírů, se kterou si Černého parta doma dokázala poradit. „Se Štíry to bude jistě zajímavý zápas, ostatně jako vždycky. Bohužel ale karanténní okolnosti a nemoci nám trochu pokrátily soupisku. Uvidíme, v jakém složení se představí soupeř, naše sestava totiž bude mít do plného stavu hodně daleko,“ vysvětloval před zápasem trenér David Černý.

Dorostenci měli původně poměřit síly s Kutnou Horou a taktéž Štíry z Budějovic. Jenže zdravotní důvody nedovolily přijet Kutné Hoře. A tak se hraje jen jeden duel. „Naše celosezonní cíle se nemění. Chceme být zápas od zápasu lepší. Se Štíry už jsme letos odehráli několik vyrovnaných utkání, nejinak tomu, alespoň v to věřím, bude i tentokrát,“ uvedl trenér Miloš Procházka.

V akci se představí také přípravka. Ta jede do Jihlavy trénovat kličky. I naši nejmenší jsou ale v takovém početním stavu, že si jedou turnaj opravdu jen užít a zahrát si.