Loading color scheme

Celostátní víkend na jihu Čech. Muži jedou na derby do J. Hradce, dorost míří do Milevska

Velmi specifické označení nese nadcházející florbalový víkend. V rámci něj se totiž nepředstaví žádné z dačických regionálních družstev. Hrát budou jen týmy, jež mají tu čest nastupovat v celostátních soutěžích. Leč v rámci nich nebudou muset opustit hranice Jihočeského kraje. Muži jedou bojovat o divizní body do Jindřichova Hradce. Dorostenci se vrací do druhého koše na půdě Milevska.

Pouze tři ligové duely, v nichž bude v zápisu svítit označení „TJ Centropen Dačice“, jsou na programu o víkendu 4. a 5. prosince. Jako první se do divizních bojů vydají muži. Původně měli cestovat do Žirovnice, nakonec se však uvolnila hala v Jindřichově Hradci, a tak se s borci z města vyhlášeného tuzemáku utkají na jejich domovské půdě. Duel s puncem derby startuje v sobotu v 16 hodin.

„Motivace k tomuto duelu je jasná. V první řadě chceme odčinit domácí prohru. Zároveň hodláme navázat na zlepšené výkony z uplynulých dvou týdnů. Ačkoli do utkání jako mírný tabulkový favorit vstupují domácí, my věříme, že v derby žádné papírové předpoklady neplatí. A že si do Dačic přivezeme další tři body do tabulky,“ uvedl trenér mužů David Černý.

O den později se podobným směrem, jen o velký kus dál, vydají dorostenci. Ti se dokázali vrátit do druhého výkonnostního koše. A tak je čekají jiní soupeři než minule. „Čeká nás velice zajímavý dvojboj. S Třebíčí už jsme si letos dokázali poradit, čili chceme dokázat, že to nebyla jednorázová náhoda. Havlíčkův Brod jsme naopak porazit nedokázali. A tak máme o motivaci postaráno. Jsme si vědomi kvalit soupeřů, především Brod dokázal hrát vyrovnané zápasy i s top týmy jako je Tatran či Sparta. My se ale neustále posouváme, trénink od tréninku jsme lepší. A tak věřím, že soupeře z Vysočiny minimálně potrápíme,“ doufal trenér dorostenců Miloš Procházka.

Jeho svěřenci se v milevské hale představí v neděli v 10.30 a 15.00.