Loading color scheme

Čtvrtý ročník kempu je minulostí. Tentokrát Vysočina vyzvala Jihočeský kraj

Bez přehánění již můžeme hovořit o tradici. Florbalový kemp pro děti z přípravky až mladších žáků se letos uskutečnil již počtvrté. Přestože měl podtext „punkový“, a to kvůli odlišným podmínkám oproti minulosti, i tak z něj odjížděly šťastné dětské tváře. Tedy byl znovu splněn jeho primární cíl.

Koronavirová pandemie letos pořádně zatopila nejedné sportovní organizaci. Námi původně avizovaný termín nakonec po domluvě s rodiči přihlášených účastníků bylo nutné posunout. Srpnová náhrada pak logicky přinesla nižší počet účastníků. „Bohužel s novým termínem ne všichni počítali a nemohli se ho zúčastnit. Původně zajímavý počet přihlášek se tak smrskl. Reálně jsme řešili, zda vůbec akci pořádat. Nakonec jsme se ale rozhodli, že kvůli těm srdcařům, kteří chtějí jet za každých okolností, do toho půjdeme. A bylo to dobré řešení,“ popisoval šéftrenér klubu Petr Jindra.

Na kempu se tradičně hráči zlepšovali v různých dovednostech. A to nejen sportovních. Krom atletiky, gymnastiky, míčových či kolektivních her to byly také vědomostní disciplíny. „Zakládáme si na tom, že florbalisté jsou inteligentní lidé. I proto jsme považovali toto za nezbytnou součást letního kempu. Kluci byli zprvu překvapení, později ale pochopili smysl tohoto a i tato část se jim zalíbila,“ doplňoval Jindra.

Mírným zklamáním tak byla jen poněkud slabší účast rodičů na páteční rozlučkové akci. Tu ale lze přičíst především faktu, že šlo o pracovní den. „Bohužel zde jsme trochu narazili na skutečnost, že nebylo na kdy jindy turnaj posunout s ohledem na termín, zároveň jsme ale věděli, že pátek může být problematický z pohledu pracovní doby rodičů. To se také potvrdilo. Chybami se však člověk učí. Teď už víme, že do příště musíme model upravit, aby se mohlo zúčastnit více rodičů,“ zakončil šéftrenér.

Výsledný dojem však byl rozhodně pozitivní. A to nejen mezi hráči, ale i trenéry. „Přestože jsme tu byli poprvé, rozhodně jsme si kemp užili. I my se pořád učíme, takže nás tenhle týden zase posunul dál,“ shodlo se duo trenérů Šimon Krechler a Radek Kubeš, jimž pomáhala táborská asistentka Tereza Loudínová.

Tradicí posledních let se stává kempové téma. V roce 2020 to byla přeshraniční spolupráce, a to z krajského pohledu. Vzájemně tak soupeřili kluci bojující za Kraj Vysočina a Jihočeský kraj. Tedy dvě oblasti, které spolu v rámci Regionu V spolupracují a které se nás úzce dotýkají. Ačkoli Dačice katastrálně spadají pod Jihočeský kraj, soutěže hrají od letoška výhradně na Vysočině. A zápal dětí do her jen potvrdil, že se jim dočasně upravená identita rozhodně zamlouvala. Přestože se soustavně ptaly, kdo že vede a kdo že celokempovou hru vyhrál, na výsledku v tomhle případě vlastně vůbec nesejde. Vyhrála totiž odvaha, bojovnost a chuť do hry. To je nejvíc!

Pro příští sezonu bude termín kempu dopředu stanoven. Vrátí se také na původně plánovaný červenec. O konání pátého ročníku vás budeme v dohledné době informovat.