Loading color scheme

APRÍL: Dačice centrem neolympijského sportu! Florbal se konečně dočká nového zázemí

Fantastická zpráva dnes, tedy 1. dubna, v ranních hodinách přišla na messenger, jediný oficiální pracovní kanál přesluhujícího manažera Petra Jindry. Ozval se šéf Státní pohybové společnosti s informací, že těch jedenáct let kverulantství mělo smysl. Česko hledalo tak dlouho centrum neolympijského sportu, až ho našlo. Pomyslný špendlík byl zapíchnut do dačické kostky cukru.

Konečně! Tak dlouho se chodilo se džbánem pro vodu, až přijela cisterna. Tak nějak by se dalo parafrázovat známé rčení. Proč? Dlouhých jedenáct let jsme usilovali o to, aby v Dačicích vyrostla hala s rozměry hrací plochy 40×20 metrů a hledištěm pro 200 diváků. Jenže teď nás čeká něco úplně jiného. A mnohem lepšího. Něco, co budou závidět dokonce i v Telči, Okříškách a Kněžicích. 

„S blížícími se Světovými hrami ve Spojených státech jsme usoudili, že je třeba vybudovat centrum, kde by se naši neolympijští sportovci mohli připravovat na své vrcholné výkony. Olympionici mají Nymburk. Jenže právě třeba florbal na seznamu olympijských sportů není. Ale zato je pořádně hlasitý. A tak jsme dali hlavy dohromady a řekli si, že existuje jen jediná cesta, jak jeho hlas utišit, a to sice vybudování něčeho, co všechny křiklouny nechá v němém úžasu. Namísto sportovní haly tak v Dačicích vznikne centrum, které nemají ani v Praze,“ komentoval plán vlivný politik, jehož identitu redakce zná, ale nemůže ji prozradit. „Ještě byste mi řekli, že si snad před volbami přihřívám polívčičku a budu slibovat něco, co není reálné. Kdepak!“ dodal.

Centrum musí odpovídat požadavkům 21. století. Krom tolik potřebné sauny budou součástí všechna nezbytná sportoviště jako bazén, hala či tartanové hřiště, to vše navíc naddimenzované, aby ti křiklouni náhodou nechtěli někdy něco většího, když už na to ty unijní peníze získáme. Jako bonus pak nebude chybět ani speciální místnost pro „socky“, čímž samozřejmě máme na mysli sociální sítě. Právě zde budou vznikat ta nejlepší instastorýčka a podkásty na jůtub. Není totiž důležité, jak kdo hraje, ale jak při tom vypadá na internetu.

„Jsme nadšeni, že se několikaletá snaha o vybudování adekvátního sportoviště podařila. Jak je vidět, přichází nový manažer do klubu a najednou to jde. To je signál k tomu, že spálená tráva po jeho předchůdci v dohledné době zase zezelená a nebe zmodrá. Máme se na co těšit,“ dodal člen vedení klubu Radomír K.

Jen projekt přišel ministerstvo na 500 milionů korun. Samotná stavba by pak měla spolknout dohromady šest miliard korun. Protože takový projekt vyžaduje i kvalitní dopravní spojení, což vlakový spoj s názvem předBarokem úplně nenabízí, součástí plánů je i vybudování nové dálnice. Konkrétně právě u Dačic se mají propojit dálnice z Brna do Vídně s tou z Českých Budějovic do Lince. A tak se město dočká také vytouženého obchvatu. Prostě se máme všichni na co těšit.