Loading color scheme

Dačice mají novou letní tradici. Pod širým nebem „vylouskaly“ zlato Pološílené veverky

Uchytí se myšlenka turnaje pod širým nebem? Anebo půjde jen o jednorázový experiment? Po druhém srpnovém víkendu už je odpověď jasná. Dačice mají novou letní tradici. Summer open air se nesl v duchu pohodové atmosféry a opravdu vysokých teplot. Nakonec jej ale všichni přežili ve zdraví. V samotném závěru se pak nejvíc mohly radovat Pološílené veverky. Ve finále přehrály dačicko-pelhřimovský mix.

Vánoční i dříve velikonoční turnaj, nyní Dačice open, se staly v průběhu let doslova legendárními. Účastníci se rádi a pravidelně vracejí. Teď k nim přibyl ještě třetí turnaj. Summer open air měl být pohodovým vyplněním prázdninového víkendu. Předpoklady se naplnily.

„Myšlenka na uspořádání letního turnaje v mé hlavě zrála delší dobu. Většinou ale padla na dvou základních bodech. Tím prvním byl termín, jelikož se nám nedařilo vymyslet takový, který by vyhovoval většině. Buď se totiž konaly jiné a větší turnaje. Anebo byl problém s prostory. Letos se obojí podařilo vyřešit, takže dostal první ročník Summer open air pomyslnou zelenou,“ komentoval hlavní organizátor akce Kryštof Kůs.

Spektrum účastníků bylo napoprvé poměrně široké. Do městečka na pomezí Jihočeského kraje a Vysočiny se sjely celky nejen lokální, ale i například východočeské či východomoravské. „Těší mě, že jsou naše turnaje atraktivní i pro družstva mimo náš florbalový region. Jsme rádi, že se jim u nás líbí. A doufám, že se k nám v příštím roce zase vrátí,“ doplnil Kůs.

Přestože chyběly stálice, mezi něž patří například domácí Vidláci, nekvalitou turnaj rozhodně netrpěl. Mix hráčů z Náchoda, Rtyně v Podkrkonoší či Vysokého Mýta parádně prověřil domácí borce. Všem ale nakonec vypálily pomyslný rybník Pološílené veverky. Jihlavská parta sice skončila v základní skupině až třetí, ale parádní nedělní jízdou si dokráčela až pro zlaté medaile.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat všem za účast a za to, že turnaj proběhl v klidu. Nedošlo k žádným významným excesům, což považuji za důležité. Myslím si, že máme za rok na co navazovat,“ zakončil hodnocení organizátor Kůs.

Dačický florbal se tak může pyšnit novou tradicí. V příštím roce se budou konat hned tři turnaje pro dospělé. A letní akce se dočkají i ženy, protože se Summer open air rozšíří právě o ženskou kategorii. Bude tak ještě větší a snad ještě lepší.