Loading color scheme

Dačická senzace! Muži přijali nabídku a budou superligoví!

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Když se v úterý večer rozezvučel telefon Davida Černého s neznámým číslem, trenér A-týmu nevěděl, kdo mu volá. Zanedlouho pochopil. Předseda libereckého florbalového klubu nabízel odprodej licence pro nejvyšší mužskou soutěž. Lodivod elitního družstva nabídku přijal. V sezoně 2020/2021 tak budeme poprvé v historii superligoví!

Přepište dějiny! Tuto hlášku mají čeští sportovní fanoušci spojenou s finálovým duelem v olympijském Naganu. Bez přehánění by se ale dala použít také pro supernovinu dačického florbalu. Po dvou neúspěšných pokusech A-týmu o postup do Národní ligy sportovní cestou to tentokrát vyšlo. Ovšem ne s Národní ligou, ale rovnou s mužskou Superligou!

„V Liberci působím už dlouhá léta. Ale jde to s námi z kopce. Přece jen je Ještěd dost vysoký. Po letošní sezoně jsme si vyhodnotili, že je Superliga pro náš klub natolik nákladná, že už ji nemůžeme hrát. A rozhodli jsme se licenci prodat. Šéf klubu s námi komunikoval a ptal se, koho doporučujeme. Samozřejmě padala jména ambiciozních týmů jako jsou Karlovy Vary či Kladno. Ale já měl jasno, koho doporučím,“ vysvětloval Prokop Ferdan, odchovanec dačického florbalu, nyní manažer libereckého klubu.

Ve hře prý byla i nabídka z Litomyšle. Nakonec ale celek ze severu Čech upřednostnil oslovení Dačic. „Chtěl jsem ostatním dokázat, že jsem nezapomněl, kde mě naučili držet florbalku. I když byla nabídka Litomyšle atraktivní, Dačice jsou prostě Dačice,“ dodal Ferdan.

Pak už to bylo ráz na ráz. Liberecký šéf zavolal v úterý večer Davidovi Černému. A ten prakticky neváhal. „Nejprve jsem myslel, že si ze mě někdo dělá legraci. Ale po odkazu na Prokopa Ferdana jsem pochopil. Rozmýšlel jsem se přesně 32 sekund, měřil jsem si to na stopkách. Pak jsem řekl ano. Je to pro mě splněný sen. Ani nevíte, jakou mám radost. Konečně budeme moct hráčům nabídnout smlouvy. V nedalekém okolí tak budeme už druzí, kdo to takhle má,“ jásal Černý.

Odkup licence samozřejmě nebyl zdarma. Částka se pohybuje v řádech milionů, přesné číslo ale nikdo z vedení sdělit nechtěl. Jako důležitá otázka se jeví také místo, kde budou Dačice nejvyšší soutěž hrát. „Zkoušeli jsme kontaktovat vedení Českého florbalu, zda by nám umožnilo hrát alespoň jeden duel v „Pragovce“. Jenže si ťukali na hlavu, jestli jsme normální. K tomu dodali, že v té hale už nemohou hrát ani dorostenci. A tak jsme obepsali kluby z okolí. Vypadá to tedy, že každé naše domácí utkání bude výjezdní. Ale my už jsme si tak nějak zvykli, že si doma jen tak nezahrajeme,“ připojil Černý.

Letní příprava mužů začne v květnu. Účastnit by se jí měly i nové plánované posily. O tom, kdo má nakročeno k tomu oblékat růžový dres, budeme informovat v nejbližší době.