Loading color scheme

David Černý: Florbal? Nejlepší sport pro Dačice!

Nebýt jeho, nejen že by neexistoval tento text, ale dost možná by již neexistoval ani dačický florbalový oddíl. Jenže to jsou kdyby. A na ta se nejen ve florbale nehraje. Nynější lodivod A-týmu byl u toho, když do města kostky cukru florbal přicházel. I díky němu se tu stále drží. A nejen on věří, že ještě hodně dlouho držet bude. V dalším rozhovoru vám nejen své florbalové začátky představí David Černý, někdejší florbalový hejtman Jihočeského kraje.

Jak ses dostal k florbalu a proč sis vybral právě tento sport?

K florbalu jsem se dostal poprvé v sedmé třídě při tělocviku. Jelikož to mě a některé spolužáky opravdu bavilo, poradil nám učitel tělesné výchovy, abychom si založili kroužek. Připadalo nám to jako dobrý nápad, a tak jsme tenhle nápad zrealizovali. Následně jsme ušli dlouhou cestu od trnitých začátků ve staré městské hale do dnešních dnů. Nutno dodat, že mě to baví stále.

Co tě vedlo k tomu hrát právě za Dačice?

Pocházím odtud, chodil jsem zde na základní a střední školu, mám to tu rád. A hlavně – florbal je nejlepším sportem pro tohle město!

Co tě na práci trenéra, které se mimochodem věnuješ nejdéle ze všech klubových lodivodů, nejvíc baví?

Jednoznačně mám rád sledování rozvoje hráčů, na kterém se mohu podílet. A to nejen z pohledu herního, ale i osobnostního. Sport obecně lidi formuje. Bývají houževnatější, odolnější a nesrazí je v životě první prohra. I to považuji za velmi důležité.

A co tě naopak štve?

Faleš a nepřímé jednání. Máš problém? Pojď ho řešit. Nepotřebuji se to pak dozvědět oklikou, častokrát ještě hodně pozměněné.

Vzkázal bys něco na závěr čtenářům?

Florbal dělám hodně let. V Dačicích jsem od začátku. A jsem hrdý na to, kam se to od dob zmiňovaného kroužku posunulo. Děkuji za to všem trenérům a lidem, co se na tom podíleli! Bez vás by to nebylo. Díky!