Loading color scheme

Devět z devíti! Rezerva mužů v Písku zářila, odnesl to i lídr soutěže

Tak takhle by to šlo! Přesně tuto větu si mohli říct po úspěšném výjezdu hráči mužské rezervy. Posíleni o řadu divizí ostřílených borců dokázali vyhrát jak derby s rezervou Jindřichova Hradce, tak nad dvěma prvními týmy tabulky. Z náročného a dalekého výjezdu tedy brali devět bodů. O poznání méně se dařilo juniorům, jimž srazil vaz kolaps ve třetí třetině proti Přibyslavi. Starší žáci udrželi druhý koš. A florbalem se bavili i elévové.

Parádní neděli si užili hráči rezervního mužského týmu. Přestože je čekal výlet do dalekého Písku, což nebývá zpravidla nejoblíbenější výjezdová lokalita, cesta domů byla víc než veselá. Černého parta totiž dokázala vyhrát všechny tři své zápasy. Tentokrát totiž los vyšel tak, že se namísto standardních dvou zápasů hrály hned tři.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům za to, jak k zápasům přistoupili. Ve všech třech případech jsme totiž byli lepším týmem po většinu průběhu utkání. I když jsme měli velmi silné soupeře, kluci nechali na hřišti maximum a dokázali jsme je přehrát,“ pochvaloval si trenér David Černý. „Béčková“ kostra odcestovala posílena o několik hráčů, kteří pravidelně hrají za A-tým divizi. Hra se díky tomu posunula na vyšší úroveň. Odnesla to jak rezerva Jindřichova Hradce, se kterou měly Dačice nevyřízené účty z minula, tak lídři tabulky – první a domácí Písek a také druhý Tábor.

„I tyto celky byly posíleny o hráče A-týmu. O to víc nás tedy tyto výhry těší. Pomohou nám teď především psychicky,“ dodal Černý. Jeho svěřencům schází do konce sezony odehrát sedm duelů. Aktuálně se ale vrátili do bojů o první dvě místa. Přestože ztrácí šest, respektive sedm bodů, s oběma lídry se ještě utkají.

O poznání smutnější byli v sobotu junioři. Ačkoli odcestovali prakticky v kompletním složení, bodovat nedokázali. V prvním duelu podlehli v derby Okříškám, jejichž dres obléká i řada hráčů ze silné pelhřimovské dorostenecké generace, která Pionýrské skupině aktuálně pomáhá v první dorostenecké lize. Za průšvih však lze považovat především prohru s poslední Přibyslaví, která hrála s šesti borci v poli. „Psychický kolaps. Co víc k tomu říct,“ smutně shrnul třetí třetinu Jan Morávek, jeden z přímých účastníků sobotních bitev.

V neděli se představili také starší žáci. Ti nakonec těsně udrželi druhý koš, když přetlačili Rytíře z Českého Krumlova, podlehli budějovickému Meťáku a Táboru. A florbalovou radost rozdávali také elévové.