Loading color scheme

Do bojů vstupuje čtveřice družstev. Ženy se chystají na výzvu šampionů

Poslední říjnový víkend je tu. A s ním i další florbalové duely našich družstev. Tentokrát se představí ryze neelitní kategorie. Ženy pořádají na „domácí“ půdě v Třešti. Muži B se vydají přes kopeček do Telče. Jen o kousek dál, tedy do Třebíče, poputují mladší žáci. A druhý turnaj čeká i na přípravku, která se vydá na hranice Vysočiny do Pacova.

Mužskému A-týmu se zatím podle představ nedaří, to ale nelze říct o jeho kolezích a kolegyních z rezervy, potažmo ženského týmu. Mužské „béčko“ se po úvodním bodovém úspěchu v Novém Městě na Moravě přehoupne „přes kopeček“ do sousední Telče. Tam vyzve domácí výběr a nevyzpytatelnou Salamandru.

Ženy jsou na tom aktuálně ještě lépe. Ze čtyř druholigových duelů vyhrály hned třikrát. A tak jim patří průběžná třetí příčka za dosud neporaženou dvojicí z Pelhřimova, respektive Světlé nad Sázavou. No a kde jinde si to s favoritkami rozdat než na domácí půdě. I když v případě Třeště o tomto spojení můžeme zdárně polemizovat. Proti děvčatům z města rekordů a kuriozit se Vacuškovým svěřenkyním dlouhodobě nedaří. Špatnou vzájemnou bilanci by rádi napravily právě tuto sobotu. Velmi cenné by byly i body proti druhé Světlé.

Hned čtyři zápasy sehrají svěřenci trenérů Tůmy a Hudínka v Třebíči. Mladší žáci se chystají na Havlíčkův Brod, Okříšky-Rudíkov, Telč a domácí Třebíč. „Minule nám to doma úplně nevyšlo. Takže určitě máme co vylepšovat. Po týdnu nucené pauzy kvůli koronavirové karanténě to sice jistě nebude žádný med, ale my jedeme s týmem bojovat a předvádět atraktivní a aktivní florbal,“ uvedl trenér žáků Martin Hudínek.

Výlet do Pacova je připraven pro ty nejmenší, tedy pro přípravku. „I nás se dotkla týdenní pauza. Ale věřím, že dvouměsíční intenzivní trénink práce s holí a kliček se projeví. Kluci i holky už se na zápas těší. Do Pacova se pojedeme bavit florbalem a užívat si každé střídání,“ popisoval trenér přípravky Petr Jindra.

Elitní družstva se tentokrát do hry nedostanou. Muži A i dorostenci mají aktuálně pauzu.