Loading color scheme

Do haly naposledy ve čtvrtek. Pak vyzveme okolní sportovce na venkovní či pokojové souboje

Alespoň malá radost z otevření vnitřních sportovišť (byť s velmi pochybným nařízením ohledně používání roušek) je už zase pryč. V pátek Česko přejde ze 3. zpět do 4. stupně systému PES. A tím pádem skončí i naše provizorní vnitřní aktivity. Rozhodně ale nehodláme lenivět. Klub si pro své členy připravil speciální výzvy. Tentokrát je ale okořenil pozvánkou družstev z blízkého okolí.

 Vždycky může být hůř, praví staré známé přísloví. A i když se to spoustě lidí v dnešní době nezdá (především tedy lidem z gastro prostředí, kteří jsou aktuální na hranici přežití v rámci svých živností), je tomu tak. Ani sportovci nemají na růžích ustláno. Poslední soutěžní utkání hrála některá družstva v říjnu. Od té doby nic. Nedá se však nic dělat, je třeba nařízení respektovat a s osudem bojovat.

„Jarní klubová výzva se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Bohužel ta podzimní už méně, proto jsme ji ukončili předčasně. Ale my se rozhodně nevzdáváme. Naopak jsme se snažili vymyslet ještě atraktivnější model, který nám pomůže rozhýbat děti, s nimiž se někteří trenéři už dva měsíce nemohli vidět naživo,“ vysvětloval šéftrenér klubu Petr Jindra.

Výzvy pojedou od pondělí paralelně dvě. První ponese název O zimního krále Dačic a bude to výzva běžecká. O co v ní půjde? Florbalisté, kteří do hry pošlou "áčko" i "béčko", vyzvali fotbalisty. A věří, že se třeba podaří zlanařit ještě nějaký další dačický kolektiv. Cílem bude každý den uběhnout ve stanoveném minimálním čase alespoň tři kilometry a doložit tuto skutečnost trenérovi. Ten pak vypočítá procento účasti, s nímž dané družstvo bude ten daný den soupeřit s ostatními. Výsledek je pak jednoduchý – nejpoctivější kolektiv ten den získá body. Králem bude ten, kdo na konci výzvy bude mít na svém kontě nejvíc. Bonusovou disciplínou pak budou Dačičtí maratonci. „Zde se uplatní snaživci, kteří si oproti ostatním v tréninku přidávají. Klidně tak mohou vyhrát i ti, kdož jsou na začátku podceňovaní,“ doplnil šéftrenér klubu.

Druhá výzva se bude týkat mládeže. Konkrétně elévů až juniorů. O co v ní půjde? Jelikož rodiče své ratolesti s ohledem na počasí nechtějí pouštět ven, budou si moct svou malou povinnost splnit doma. Princip bude podobný jako u běhu, jen místo běhání budou děti dělat dvouminutový celomotorický test, známý také jako test Jacikův. „Zde bude soutěžní systém složitější. Budou proti sobě bojovat jednotlivá družstva rozdělené do dvou skupin. Z nich se následně postoupí do play-off. Podrobná pravidla vysvětlíme později. Ani zde ale nejde primárně o to udělat co nejvíc, nýbrž cvičit smysluplně a pravidelně,“ zakončil Jindra.

Obě výzvy startují v pondělí 21. prosince. Ta mužská skončí 3. ledna. Ta dětská pak v přesně poslední den kalendářního roku 2020.