Loading color scheme

„Dokrokováno jest!“ Přichází čas virtuálního florbalu, vítěze ocení florbalový hejtman

Nekonečná. Zhruba tak se nám všem jeví nucená pauza, kterou kvůli koronavirové pandemii trpíme. A protože to dle aktuálních čísel nakažených nevypadá ani na dle původních scénářů nejzazší, tedy únorový rozjezd soutěží, chceme udržet aktivitu členů alespoň virtuální formou. Jihočeský florbalový region se rozhodl napodobit loňské virtuální úspěšné play-off elitních soutěží. Teď si to spolu rozdají celky z regionu rybníků a pohádek.

Když Český florbal v říjnu prezentoval možné scénáře pokračování sezony, snad každý člen komunity se upínal k již prvnímu, tedy prosincovému termínu. Jak bláhoví jsme tehdy byli. V té době naprosto vzdálená únorová varianta se jevila jako absolutně krajní a nepotřebné řešení. Vida. Je únor a co bychom dali za to, aby se alespoň tahle „okleštěná“ varianta mohla realizovat. Bohužel nemůže.

Snažíme se, seč nám síly stačí, aby naši členové nezanevřeli na svůj sport a klub. I když je všem jasné, že tak dlouhá pauza je prostě ubíjející. To se ukázalo na postupně uvadajícím počtu účastníků krokové výzvy. Z původně nadějeně vypadající akce s charitativním přesahem se stala soutěž pár srdcařů. O to důležitější je zmínit jejich jména. Suverénní první místo obsadil člen B-týmu mužů Tomáš Píza, který nevynechal jediný den. Klobouk dolů! Druhá příčka patřila člence dívčího družstva Veronice Nováčkové. A třetí místo obsadila její trenérka Blanka Dörrer.

Leden je minulostí, stejně tak kroková akce. Nyní je čas virtuální hry. Ačkoli ve skutečnosti hrajeme soutěže vysočinské, katastrálně jsou Dačice v Jihočeském kraji. I proto jsme dostali nabídku na účast. V čem bude spočívat? Úkolem každého klubu bude v daný soutěžní den nasbírat co nejvíc internetových hlasů pro svůj tým. Teď nebojujete jen za svou kategorii, ale za celý Florbal Dačice.

Náš klub byl nalosován do skupiny B. V ní postupně vyzveme Strakonice, Písek, českobudějovický Meťák a Tábor. Na titul mohou pomýšlet jen dva nejlepší týmy z každé skupiny, nečeká nás tedy nic jednoduchého. Ostatní si spolu zahrají o konečné umístění. „Věřím, že nejen naši svěřenci ze starších žáků dokážou sehnat dostatečné množství hlasů. Každý duel je důležitý a už Jacik výzva ukázala, že když chceme, dokážeme se hodně namotivovat. Věřím, že uspějeme a probojujeme se do top 4,“ uvedl trenér stříbrného týmu z Jacik výzvy Šimon Krechler.

Hrát se bude vždy v úterý a ve čtvrtek. Princip hry je jednoduchý – stačí rozkliknout daný odkaz pro konkrétní duel a hlasovat pro náš tým. Z jedné IP adresy lze udělit pouze jeden hlas. První duely startují již 4. února. Aktuální informace naleznete na facebookovém profilu Jihočeská virtuální florbalová liga - https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%A1-virtu%C3%A1ln%C3%AD-florbalov%C3%A1-liga-106461861445057 a samozřejmě na klubovém Facebooku a Instagramu.

Nejúspěšnější týmy budou oceněny regionálním Českým florbalem. Záštitu nad akcí převzal jihočeský florbalový hejtman Lukáš Dolejš.