Loading color scheme

Dorost čeká historické plejof, ženy vyzvou postupového rivala. Elévové hrají v Dačicích

Pětice dačických družstev se po týdenní pauze vrací na florbalová kolbiště. Dorostence čeká historicky první plejof, v Praze vyzvou mládežníky superligových Černých Andělů, tedy Black Angels. Ženy pokračují ve svém tažení směr 1. liga, další krok k ní chtějí udělat „doma“ v třešťské sportovní hale. Zahrají si taky junioři, starší žáci a elévové. Ti se představí na domácí palubovce.

Celostátní soutěže finišují s ohledem na blížící se Superfinále florbalu doslova raketovým tempem. Elitní mužská družina dokázala udržet divizní příslušnost a brzy začne přípravu na již dvanáctou sezonu v celostátních soutěžích v řadě. Nyní už má ale dohráno. Dalším týmem, který se brzy dočká sezonního konce, budou dorostenci. Zdánlivě nezvratný osud chtějí zvrátit o nadcházejícím víkendu. V cestě jim však stojí „supersoupeř“. Následovníci superligových Black Angels.

„Se soupeřem jako je Black Angels kluby naší velikosti nehrají každý den. Tím spíš v lize, ne na turnaji či v rámci přátelského utkání. Proto věřím, že to pro kluky bude dostatečná motivace a přistoupí k tomu s respektem. Každopádně si jedeme užít poslední zápas sezóny a bavit se florbalem," komentoval nadcházející duely trenér dorostenců Miloš Procházka.

Nebudou to však jen Procházkovi svěřenci, kdo vyrazí do bojů. Ty čekají, byť zatím stále v regionálních strukturách, také na Vacuškovu dívčí partu. Ta může učinit výrazný krok směrem k vytoužené první lize. Na „domácí“ třešťské půdě totiž ženy vyzvou nevyzpytatelnou Světlou nad Sázavou. A hlavně druhý tým tabulky a největšího soupeře v boji o postup – Spartak Pelhřimov. „Čekají nás dva těžké zápasy. Jak Světlou, tak Pelhřimov jsme sice letos dokázali porazit, ale na to se tento víkend nikdo ptát nebude. Očekávám dva těžké a vyrovnané zápasy, ve kterých ale chceme uspět. Ve hře je opravdu hodně... A samozřejmě se moc těšíme!" vzkazoval lodivod žen Lukáš Vacuška.

Do krajského města Vysočiny se vydají junioři, kteří před sebou mají soupeře z opačných pólů tabulky. Nejprve je prověří první Havlíčkův Brod. A následně poslední Florbal Telč. „Sobotní turnaj bude z našeho pohledu opravdu specifický. S Brodem jsme letos jeden zápas prohráli, nyní ale bude hodně záležet na tom, s jakou sestavou na nás soupeř vyrukuje. Nicméně věřím, že se podaří zúročit zkušenosti některých borců z divizního „áčka“ a odehrajeme minimálně vyrovnanou partii. S Telčí už jsme si dokázali poradit. Možná hlavně její tabulkové postavení a nula na bodovém účtu svádí k podcenění. K tomu ale z naší strany nesmí dojít. Druhý duel tak bude hlavně o tom, jak se nastavíme v hlavách. A věřím, že sousedy přehrajeme svou kvalitou,“ komentoval blížící se bitvy trenér Pavel Stejskal.

Návrat do druhého koše, ale také s ním spojený výlet do předalekých Strakonic je výzvou pro starší žáky. Ti jedou do západního koutu Jihočeského kraje aplikovat další úroveň tréninkových dovedností a principů přihraj a běž, na něž se zaměřují. Posledním do zápasové party jsou pak elévové. Ti se již postupně snaží zapracovávat do procesu „dojezdové“ děti z přípravky. Čemuž by mohlo nahrávat i domácí prostředí. Jak tučňáci, tak aligátoři chtějí bavit přítomné diváky aktivní hrou, kličkami a radostí ze hry.

 

PROGRAM NA VÍKEND 12. a 13. BŘEZNA

Dorostenci - 1. liga dorostenců, SH Kbely Praha - 13. 3., 10.00 Black Angels 1. utkání, 12.30 2. utkání

Junioři - 2. liga juniorů, skupina Vysočina, SH SK Jihlava - 12. 3., 10. 30 H. Brod, 15.00 Florbal Telč

Ženy - 2. liga žen, skupina V, SH Třešť - 12. 3., 9.00 Sklo Bohemia Světlá n/S, 14.00 Spartak Pelhřimov

Starší žáci - Jihočeská liga starších žáků, 2. koš, SH Strakonice - 13. 3., 9.50 Slovan JH ONLAJN, 11.00 Štíři ČB žlutí ONLAJN, 13.50 Strakonice

Elévové - Liga Vysočiny elévů, 13. 3. MSH Dačice, 9 až 12 hodin