Loading color scheme

Dorostenci historicky poprvé v nejvyšší soutěži. Ligová premiéra čeká na žákyně

Další přelomové kroky našeho klubu jsou tu. Ačkoli byla uplynulá kovidová (ne)sezona pro mnohé spíše utrpením, podařilo se nám udělat spoustu práce. A i díky tomu, že se následně vrátila většina našich členů, máme možnost dalšího rozvoje. V příští sezoně dojde ke změnám v trenérských týmech. Ty největší změny budou ale na poli ryze herním. Starší žáci se vrací k jedinému družstvu. Ligovou premiéru v dresu Dačic si zahrají žákyně. A velké poprvé čeká na dorostence. Ti si jako první v dačické historii zahrají nejvyšší mládežnickou soutěž.

Loni to nevyšlo, letos už konečně ano. Dlouholetou práci našeho klubu se podařilo zúročit a jedním z přelomových kroků pro náš rozvoj bylo přihlášení nejvyšší dorostenecké soutěže. Vloni nám koeficient vystavil stopku, tentokrát už jsme ale ve vybrané společnosti. „Mám obrovskou radost z toho, že to vyšlo. Věřím, že tahle motivace vlije klukům i nám trenérům novou krev do žil a že se máme na co těšit. Jsme si vědomi toho, že je před námi spousta tvrdé práce. S tím jsme do toho ale šli,“ komentoval trenér dorostenců Miloš Procházka.

Někteří naši hráči si tuto soutěž v minulosti už zahráli, vždy to ale bylo v barvých jiných klubů. Teď poprvé to bude v „cenťáckém“. Jedná se navíc o úplně první moment, kdy nastoupíme v nejvyšší celostátní soutěži. Předchozí celostátní anabáze mládežníků už je pěkně vousatá. To se psal rok 2008 a tehdejší junioři postoupili do 2. ligy juniorů.

Nebudou to ale jen dorostenci, koho čeká premiéra v růžovo-černém. Po zralé úvaze budou hrát v barvách klubu z města kostky cukru také děvčata, a to sice starší a mladší žákyně, tedy holky ročníků narození 2007 až 2010. Pro jejich starší kolegyně budeme vyjednávat možnost hostování v jiném klubu. „Dva roky mluvíme o založení dívčí složky. I přes složitou kovidovou dobu se nám podařilo dát dohromady zdravé jádro děvčat. To teď ale potřebujeme rozšířit, což bude jeden z úkolů pro holky. Věřím, že se i tahle akce uchytí a že v horizontu tří čtyř let vybudujeme kompletní složku i pro děvčata,“ doplnil Petr Jindra, který bude mít žákovské družstvo na starost.

Pomyslná „škatulata“ se budou hýbat také na trenérských postech. U elitních dospělých týmů se nic měnit nebude, mužské „béčko“ nově povede jako trenér Ondřej Bílý. Junioři budou po odcházející Barče Kratochvílové peskováni Pavlem Stejskalem a Kryštofem Kůsem. Dorostenci se změny nedočkají, starší žáci jen v podobě toho, že jim odchází Šimon Krechler k elévům, Radek Kubeš zůstává. U mladších žáků ke změnám nedojde, tam zůstává duo Hudínek a Tůma. Od elévů byl odvolán Petr Jindra, jehož nahradí Šimon Krechler. Šéftrenér pak zůstává u přípravky a nově povede místo Blanky Dörrer žákyně, a to spolu s Radkem Kubešem. V tomto případě však jde o dočasné řešení na zhruba polovinu sezony.