Loading color scheme

Dorostenci poprvé tříbodoví. Muži se snaží o další aktivní zapojení juniorů

Postupnými krůčky kupředu. Tímto se řídí nejen naši dorostenci, ale také starší žáci. První jmenovaní se v listopadu konečně dočkali tříbodové výhry. Druzí sice výsledkově nezářili, ale plnili stanovené pokyny a trenéra tak potěšili. A drobné cíle mají i muži. V průběhu zpackané sezony mění své původní cíle a chválí si čím dál větší zapojení juniorů. V akci se představili také elévové.

Velkou radost nejen fanouškům a činovníkům klubu udělali na dalším prvoligovém turnaji dorostenci. V listopadu se jim podařilo konečně naplno bodovat. Po remíze s jihlavským SK tentokrát dokázali zvítězit v Třebíči proti domácím florbalistům. A připsali si tak historicky první výhru v nejvyšší soutěži. Na tu sice už nedokázali navázat a proti Žďáru ve vyrovnaném utkání těsně prohráli, i tak ale mohou být určitě spokojeni. Zaútočili totiž mimo jiné na postup do druhého koše.

Pozitivní nálada, byť by to tak při pohledu na nepodařené výsledky nemuselo vypadat, panuje i v táboře starších žáků. „Krom jedné 13minutovky s J. Hradcem, která se nám vůbec nepovedla, musím sobotní zápasy hodnotit kladně. Byli jsme herně zase o kus lepší. Největší radost mám z toho, že se věci z tréninku postupně přenášejí do zápasů. Už s kluky netrpělivě vyhlížíme další zápas, kde očekáváme další herní zlepšení a parádní zápasy,“ komentoval víkendové vystoupení svých „oveček“ trenér Radek Kubeš.

Černou sérii bohužel opět natáhli muži. Elitní klubová parta tentokrát prohrála v Milevsku. Na půdě letitého mládežnického konkurenta se tak prolomení mizérie nepodařilo. „Navzdory výsledku nebyl celkový výkon tak špatný. Bohužel jsme se nevyvarovali pasážím, kdy nám soupeř zkrátka dá tři branky během několika minut. Pozitivní je zapracování juniorů, a soustředění na začátku zápasu,“ hledal pozitiva lodivod „áčka“ David Černý.

Do akce se dostali také elévové. V Jihlavě se bavili florbalem a stejně jako na dalších turnajích trénovali přechody jeden proti jednomu, čili v dětské řeči „kličky“.