Loading color scheme

Dorostenci řešili herní progres. Elévové doma trénovali kličky

Další florbalový víkend, který lze bez okolků nazvat karanténním, je za námi. Duel mužů s Českými Budějovicemi se kvůli epidemii kovidu nehrál, v akci se tak představilo jen duo elévové a dorostenci. Zatímco první jmenovaní rozdávali florbalovou radost na domácí palubovce, elitní mládežnické družstvo odjelo do metropole Vysočiny, kde vyzvalo stejné soupeře jako posledně.

Že nebude nejvyšší dorostenecká soutěž procházkou růžovým sadem, o tom se naši kluci přesvědčili už v minulých duelech. Jak jsme ale opakovaně avizovali, a zdůrazňujeme to i nyní, v mládeži pro nás nejsou prioritní výsledky, nýbrž herní rozvoj. A tak ačkoli to výsledkově tentokrát úplně nedopadlo, není třeba věšet hlavu.

„Snažíme se dělat postupné kroky, které vychází z ročního tréninkového cyklu. To je to „ertécéčko“, jak se na to někteří ptají. Tentokrát se nám dařilo zapracovávat další prvky. Že to nepůjde mávnutím kouzelného proutku, to jsme věděli. Možná je to celé ještě těžší, než jsme si chtěli připustit. O to víc se teď ale musíme snažit. Vše to bude o tom, jak kluci budou přistupovat k docházce a jak se s tím poperou. V prvním zápase proti Budějovicím jsem byl s tím spokojen. Proti Jihlavě už není moc co hodnotit, tam se prostě nepovedlo asi nic. To holt musíme hodit za hlavu,“ uvedl zaskakující trenér Radek Kubeš.

Elévové se představili na domácí půdě v městské hale v Dačicích. „U nás je to vcelku jednoduché. I my hodláme stavět na informacích z „ertécé“. A protože naší prioritou jsou přechody v soubojích 1-1, trénujeme, jak se říká do zblbnutí, kličky. Kluci to vědí a zkouší. Zatím ne s tak velkým úspěchem, jak by asi sami chtěli, ale už jsou vidět znatelné pokroky. Bude to chtít notnou dávku trpělivosti a odhodlání. A pak věřím, že se začne vše převracet v náš prospěch,“ vysvětloval lodivod elévů Šimon Krechler.

Uplynulý víkend měl i další dvě důležité premiéry. V dorosteneckém dresu se poprvé představil Václav Hadrava, který k nám přišel na hostování z Telče. A znovuobnovenou premiéru na lavičce elévů si odbyl Vladimír Finda, který tak tvoří trenérský tandem se Šimonem Krechlerem. Věříme, že nejen on bude zástupcem rodičů mezi našimi trenéry.