Loading color scheme

Dorostenci s juniory ladili formu na sezonu. Muži střelecky selhali a prohráli bitvu u Hradce

Hned dvě významné akce se uskutečnily během uplynulého víkendu. V pátek a sobotu se elitní mládežnické kategorie připravovaly v domácím prostředí na nový soutěžní ročník. V neděli pak skupina zájemců sledovala zlaté tažení českých juniorů na brněnském mistrovství světa. Souběžně s tím bojovali muži o postup do dalšího kola Poháru Českého florbalu. Bohužel však v Předměřicích nad Labem doplatili na střeleckou nemohoucnost. Bitva u Hradce je připravila o postupové naděje.

Přestože jedno soustředění už dorostenecko-juniorská parta absolvovala, s ohledem na jeho termínové umístění v červenci bylo vhodné ještě dopnit na závěr prázdnin ladění formy a taktických prvků. Právě k tomu posloužilo minisoustředění, které lze označit za menší teambuilding.

„Primárním cílem akce mělo být stmelení party a ladění takticko-herních prvků. Obojí si myslím, že se podařilo velmi dobře. Jelikož nám do karet hrálo souběžně se hrající mistrovství juniorů, mohli jsme týmově fandit našim kolegům z národního týmu u sklenky vychlazené kofoly. A zároveň jsme absolvovali dostatek tréninků pro to, abychom vyladili to, čím se chceme prezentovat v sezoně,“ pochvaloval si trenér dorostenců Miloš Procházka.

V pátek si mládežníci tréninkový den zpestřili i přátelským duelem proti mužskému A-týmu. „Zaprvé chceme, aby se hráči v klubu znali a nebáli se navzájem pozdravit se či spolupracovat. A zadruhé jsme chtěli po parádní Nise udržet úroveň, která kluky posouvá dál. To zápasy proti mužům splňují. A doufám, že ještě další v sezoně přidáme,“ doplnil Procházka.

V neděli se skupina zájemců vydala do Brna fandit později zlatým juniorům. A muži vyrazili do Předměřic nad Labem, kde v rámci druhého kola vyzvali staré známé Všestary. „Vůbec nám nevyšel začátek zápasu. Když už jsme prohrávali 1:4, konečně se zvedli herně i psychicky a začali jsme dotahovat, troufám si tvrdit, že jsme byli ve všem lepší. Jenže nás zrazovala koncovka. Výsledný poměr střel hovoří za vše. Soupeř byl nesmírně houževnatý a bojovný, a tak si obětavostí dokráčel pro postup dál. Nezbývá než mu pogratulovat a popřát hodně štěstí v dalších nejen pohárových bojích,“ komentoval předměřický boj zaskakující trenér Petr Jindra.

Junioři si na svou premiéru ještě počkají. Dorostence a muže čeká už za čtrnáct dní, kdy startuje nový soutěžní ročník. Všichni doufáme, že už snad v normálním „nekovidovém“ režimu.