Loading color scheme

Dospěláci v akci. „Áčko“ jede na západ, ženy bojovat o udržení první příčky

Ryze dospělé kategorie se představí o nadcházejícím víkendu na florbalových kolbištích. A-tým již čekají pouze dvě ligová utkání. Předposlední z nich je na programu v sobotu, kdy se Černého ovečky představí na půdě plzeňských Goril. Rezerva mužů vyráží v neděli do Žďáru nad Sázavou. A perná sobota je připravena pro ženy. Ty budou hájit první místo v nové táborské sportovní hale.

Síly jsou zregenerované, šrámy ze soubojů v minulém týdnu zahojené. A liga by pro muže mohla být zase čistá a voňavá. O nadcházejícím víkendu cestují podruhé za čtrnáct dní na divoký západ. Tentokrát na sportovní hale Západočeské univerzity poměří síly s Gorilami, s nimiž na domácí palubovce těsně o gól prohráli.

„Pohled na tabulku hovoří jasně. Soupeř hraje o postupové příčky a doma potřebuje naplno bodovat. My mu ale v žádném případě nedáme body lacino. Postupně se nám vrátili nemocní nebo karanténami omezení hráči, a tak očekáváme tvrdou bitvu o každý míček. Když už jedeme takovou dálku, určitě plánujeme odjíždět s plným bodovým ziskem,“ komentoval trenér A-týmu David Černý.

Zatímco mužům tentokrát už vlastně jde jen o čest a slávu, protože jsou zachránění a postupové příčky jsou jim na míle vzdáleny, ženy svou historickou sezonu chtějí dotáhnout do úspěšného konce. „Těšíme se na novou sportovní halu v Táboře, stejně jako na tři duely, které nás čekají. Turnaj bude fyzicky hodně náročný, taková porce minut nebývá zvykem. Podmínky ale budou pro nás i Tábor, s nímž se utkáme hned dvakrát, stejné. Když už jsme to letos tak pěkně rozehráli, chceme v tom pokračovat. Táborské tažení bude jedním z mezikroků,“ uvedl lodivod žen Lukáš Vacuška.

Třetím a posledním družstvem, které o víkendu 19. a 20. února nastoupí na florbalová kolbiště, budou muži B. Ti se střetnou s B a C týmem Žďáru nad Sázavou. Aby byla situace co nejpikantnější, stane se tak právě ve Žďáru. „Dlouhodobě avizujeme, že chceme dávat šanci mladým klukům, aby se zapojili do mužského procesu. Teď přichází ta pravá chvíle, kdy mohou dostat příležitost a proti Žďáru se vytáhnout,“ lanařil trenér „béčka“ Ondřej Bílý.

Mládežnická družstva mají v tomto týdnu pauzu.

PROGRAM NA VÍKEND 19. a 20. ÚNORA

Muži A – Divize C – 19. 2., SH ZČU Plzeň – 19.00 Gorily Plzeň - https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-315277.htm

Ženy – 2. liga žen, skupina V – 19. 2., SH Stadionu Míru Tábor – 10.30 FA České Budějovice https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-315612.htm, 14.00 FBK Tábor, 17.00 FBK Tábor https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-299020.htm

Muži B – Liga Vysočiny mužů – 20. 2., SH Na Bouchalkách Žďár n/S – 9.00 Hippos Žďár n/S B https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-315521.htm, 12.00 Hippos Žďár n/S C https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-315523.htm