Loading color scheme

Druhý nábor, ligový začátek i tréninky v běžném režimu. Sezona se naplno rozjíždí

Počáteční peripetie i oslava patnácti let jsou za námi. I přes zhoršující se epidemiologickou situaci spojenou s covidem-19 zatím žádná omezení neplánujeme. V pátek se uskuteční druhý florbalový nábor. O víkendu startuje mužům soutěžní ročník. A od pondělí pak klub přechází na běžný tréninkový režim.

Začátky sezony jsou každoročně náročné pro všechny členy klubu. Nejinak tomu bylo v letošní sezoně. Neustále se zvyšující počty hráčů a tréninkových hodin nás již bohužel donutily k tréninkovým výjezdům za Dačice. „Mám velkou radost z toho, že se nám podařilo rozjet dívčí družstvo. Bohužel ale pochopitelně další tým navýšil tréninkové potřeby. A logicky tak ubral volné místo někomu jinému. I proto jsme tak dorostence a juniory vyslali jednou týdně do velké haly v Třešti. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál,“ komentoval šéftrenér klubu Petr Jindra.

Ten také spolu s kolegy povede páteční druhý nábor nováčků. Ten začíná pro kluky v 16.30 a potrvá hodinu. Od 17.30 pak mají svůj trénink děvčata. „Prosím jen všechny přítomné, aby respektovali časové rozdělení. Aby nás pak na jednom tréninku nebylo moc a na druhém málo,“ dodal.

V sobotu startuje divizní ligový kolotoč. První kolo se pochopitelně týká i mužů, kteří doma v Dolní Cerekvi vyzvou Letohrad. „Čeká nás nelehký start soutěže. Ale všichni víme, že v divizi už na snadného soupeře nenarazíte. V Letohradě jsme na jaře prohráli, takže máme soupeři co vracet. S Východočechy to byla vždy velmi vyrovnaná utkání. Totéž očekáváme i tentokrát. Rozhodně ale chceme soutěžní ročník rozjet vítězně!“ vzkazoval trenér A-týmu David Černý.

V neděli se pak představí jako hráč v dresu B-týmu. Ten míří jako nováček Ligy Vysočiny do Nového Veselí u Žďáru nad Sázavou. „Vůbec nevíme, co od soutěže očekávat. Do letošního roku jsme hráli na jihu Čech, takže mohu říct jen to, že jedeme bojovat a předvést co nejlepší výkon. Snad bude odměnou za něj šest bodů,“ doplnil Černý.

Již od pondělí pak klub přechází na běžný tréninkový režim. Na nových klubových webových stránkách najdou rodiče přehledně informace o tom, v kolik hodin a kde jejich ratolesti trénují. Čtěte pozorně, od loňské sezony došlo k určitým změnám!

 

Program na víkend 12. a 13. září 2020

Muži A - DIVIZE - 12. září 2020, SH Dolní Cerekev - 18.00, FBC Letohrad OREL ORLICE

Muži B - LIGA VYSOČINY MUŽŮ - 13. září, SH Nové Veselí - 9.30 Sklo Bohemia Světlá n/S, 12.30 FBC Salamandra Apoly