Loading color scheme

Dva dny plné florbalu. Do akce jde hned šest kategorií, včetně obou elitních.

Florbalem až po strop nabitý víkend čeká dačické florbalisty a jejich příznivce. Náš klub bude mít o víkendu ve hře hned šest želízek v ohni. Na hřiště poprvé vyběhnou naši elévové, na které postupně navážou starší žáci, dorostenky, junioři, ženy i muži. Všechny týmy mají jeden společný cíl, a sice pobavit sebe i přítomné diváky dobrým florbalem a v případě elitních kategorií přidat jako bonus nějaké ty bodíky do tabulky.

V sobotu dopoledne vyrazí na své mise elévové, kteří zamíří do Moravských Budějovic, a starší žáci, jež míří k našim blízkým sousedům do Telče. Oba dačické vyslance čeká hned několik zápasů, předvším elévové si florbalu užijí spoustu, když si zahrají hned čtyři zápasy proti Havlíčkovu Brodu a JeMoBu. Věříme, že se jim jejich první turnaj bude líbit a všichni se budou domů vracet s širokým úsměvem na tváři a radostí v očích. Starší žáky pak čekají tři utkání v Telči, proti domácím, Jihlavě a Kněžicím a trenér Radek Kubeš předpokládá a také doufá, že se jeho svěřenci pořádně zapotí: Máme před sebou o dost těžší soupeře, než tomu bylo čtrnáct dní zpátky. O víkendu se nám tedy ukáže, jestli jsme schopni předvádět skvělý výkon i pod větším tlakem. Naštěstí pojedeme na zápasy ve svou kompletních pětkách, i díky zapojení holek, takže bychom mohli vydržet všechny zápasy ve vysoké aktivitě."

Rovněž v neděli se představí dvě dačické mládežnické kategorie, konkrétně dorostenky na domácím turnaji a junioři, kteří za svými soupeři vyrazí do Pelhřimova. "Zápasy proti Světlé nad Sázavou a Pelhřimovu budou vše jenom ne snadné. Pro náš tým složený převážně z žákyň to ale může být jen přínosné a jsem sám zvědavý na progres ve hře, jaký nám holky od svého posledního vystoupení ukážou." těší se na další zápasy s dorostenkami jejich trenér Lukáš Vacuška se svými kolegy. Juniory čekají v pelhřimovské hale souboje se soupeři, kteří na posledním turnaji shodně jeden zápas vyhráli a jeden prohráli a jsou tak po úvodním kole v tabulce těsně nad našimi kluky. Lze tedy čekat vyrovnané duely a budeme držet palce, aby oba měly šťastný konec pro růžovočerné barvy.

Kromě mládeže čekají o víkendu florbalová představení i oba elitní celky, přičemž naše prvoligové ženy se dvakrát představí na "domácí" palubovce v Dolní Cerekvi. V sobotu od 18:00 přivítají tým SK Jihlava a v neděli od 14:00 pak Hradec Králové. "Na zápasy se těšíme a naším cílem je samozřejmě zisk 6 bodů, ačkoliv víme, že to nebude nic lehkého." zůstává nohama na zemi lodivod dačických florbalistek, Lukáš Vacuška, a dodává: "Očekávám, že obě utkání budou velmi bojovná a vyrovnaná. Bude to ale především o nás, jak budeme organizovaní v obraně a jak se nám bude dařit v útoku, protože právě produktivita nás zatím docela trápí. Věřím ale, že tohle prokletí o víkendu zlomíme a potěšíme diváky spoustou gólů a dvěma výhrami. Tak doufám, že jich do Cerekve dorazí dost, budeme jejich podporu potřebovat."

DIvizní tým mužů se na svůj čtvrtý letošní zápas chystá v neděli a bojovat o další body do tabulky vyrazí do krajských Českých Budějovic. "V neděli jedeme do Českých Budějovic, které umí být nevyzpytatelné, navíc v domácím prostředí jsou silnější a jistě budou chtít odčinit debakl, který jim uštědřil Jindřichův Hradec. Určitě to bude zajímavý zápas, kde bychom se opět chtěli prezentovat sebevědomým a útočným florbalem." říká o nadcházející bitvě s rezervou Štírů dačický trenér David Černý.

Držme tedy všichni palce a věřme, že víkend nám přinese spoustu krásných florbalových zážitků a radosti. Fanděte doma u onlinu a v lepším případě doražte přímo do sportovních hal, některé opravdu nejsou daleko a našim hráčům a hráčkám tím neskutečně pomůžete.

SOUHRNNÝ HARMONOGRAM VÍKENDU:

sobota, 1.10.2022

Liga Vysočiny elévů (Moravské Budějovice)

9:15 TJ Sokol H. Brod - TJ Centropen Dačice tučňáci

10:00 TJ Centropen Dačice tučňáci - TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons

10:45 SK JeMoBuTJ Centropen Dačice tučňáci

11:15 TJ Centropen Dačice tučňáci - SK JeMoBu bílí

Liga starších žáků (Telč)

9:50 TJ Centropen Dačice - Florbal Telč

11:00 TJ Centropen Dačice - SK Jihlava ježci

10:45 KC Kněžice-Okříšky - TJ Centropen Dačice

1. liga žen (Dolní Cerekev)

18:00 TJ Centropen Dačice - EAV SK Jihlava

neděle, 18.9.2022

1. liga dorostenek (Třešť)

9:00 Sklo Bohemia Světlá n/S. -  TJ Centropen Dačice

12:30 FbC Písek - Spartak Pelhřimov

2. liga juniorů (Pelhřimov)

10:30 Hippos Žďár n/S. - TJ Centropen Dačice

14:00 TJ Centropen Dačice - Spartak Pelhřimov

1. liga žen (Dolní Cerekev)

14:00 TJ Centropen Dačice - IBK Hradec Králové

Divize - skupina B (České Budějovice)

15:15 FBC Štíři Č. Budějovice B - TJ Centropen Dačice