Loading color scheme

Dvojí mužská porce a snaha žen o udržení čela. Supervíkend je tady

Hned šestice dačických družstev se o tomto víkendu představí na florbalových palubovkách. Mimořádně dvakrát elitní mužský tým, „doma“ v Třešti rezerva. K trojici mládežníků se přidají i ženy, jež se budou v Jihlavě snažit udržet tabulkové vedení.

Navázat na procitnutí z Budějovic. Takový cíl mají dačičtí muži, kteří se po sérii bídy konečně probudili a na českobudějovické Lokomotivě dokázali naplno bodovat. Nyní je čeká dvojí domácí výzva. Nejprve v dohrávce „kovidového“ duelu vyzvou rezervu českobudějovických Štírů. A pak se utkají s favoritem favoritů, aktuálním lídrem tabulky z Plzně. V případě dvojího úspěchu by se svěřenci trenéra Černého mohli posunout dokonce o dvě tabulkové příčky výš. Hned by se jim pak snáz dýchalo.

O tom, jaké to je atakovat čelo, vědí své i naši regionální zástupci z řad dospělých. Mužům B patří ve vyrovnané vysočinské lize čtvrté místo, ovšem s pouze čtyřmi odehranými duely oproti šesti, které odehrál lídr ze Žďáru. Mohou se mu tak v případě úspěchu proti rezervě jihlavského SK a Salamandře Krucemburk přiblížit na dostřel.

Ještě lépe jsou na tom ženy. Ty minule senzačně porazily své největší sokyně a vedou 2. ligu žen. K jihlavskému turnaji, kde vyzvou jen českobudějovickou akademii, tak vstoupí v roli velkých favoritek. Leč s vědomím, že právě FA není úplně nejoblíbenějším soupeřem. O to větší motivací bude tento duel zvládnout.

V akci se představí i mládežnické týmy. Junioři pořádají doma v Třešti a chtějí se probrat z podzimní letargie, do níž pomalu upadli. Elévy letos trochu trápí marodka. A tak se budou snažit i s pomocí dětí z přípravky ubojovat, co se dá, na turnaji v sousední Telči. A starší žáci vyráží opět na třetí koš v Jihočeském kraji. „Jak už je teď obvyklé, odjíždíme v oslabené sestavě, neboť nám kluky trochu pokosily nemoci a kovidová karanténa. Ale nedá se nic dělat, na našich cílech se vůbec nic nemění. Líbí se mi ten neustálý tréninkový progres kluků. Věřím, že se znovu podaří aplikovat žádoucí prvky do zápasu. A uvidíme, co z toho vyplyne,“ komentoval trenér žáků Radek Kubeš.

Supervíkend začíná již v devět hodin v sobotu. Držte našim týmům palce.