Loading color scheme

Elitní týmy bohužel na domácí půdě fanouškům radost z vítězství nedopřály

Hned na první sobotu nového roku si dačičtí florbalisté připravili pro svoje členy a příznivce speciální událost. Díky příznivému losu se v jeden den na "domácí" palubovce v Dolní Cerekvi představily oba elitní týmy dospělých. Na zápas bylo možné vyrazit společně s hráči a hráčkami objednaným autobusem. Několik z Vás tuto možnost rádo využilo, další desítky pak dorazily po své ose, ať už na oba nebo na jeden z možných zápasů. Návštěva byla tedy více než slušná, v obou utkáních se přiblížila padesátce fandů. Na hřišti se však bohužel tolik nedařilo.

Nejprve se divákům představily ženy, které v rámci jejich premiérové sezóny v 1. lize žen přivítaly Rtyni v Podkrkonoší. Na první zápas s tímto soupeřem, kdy dačické holky daleko na severu vyhrály 8:5, se navázat nepodařilo. Vyrovnané utkání, které však nebylo dvakrát pohledné, začalo pro dačické ženy nabírat negatovní směr v první polovině druhé třetiny, když hostující tým vedl v jednu chvíli už o tři góly. Jakoby však z domácích hráček čtvrtým rtyňským úderem spadla deka, dokázaly během pár minut vstřelit dvě branky a do konce třetiny si vytvořily ještě dostatek šancí, ze kterých se dalo vyrovnat. Bohužel se nestalo a dvakrát bohužel se ve třetí třetině nepovedlo navázat na povedený závěr druhé hrací části. O svém vítězsví pak Rtyně definitivně rozhodla díky využité přesilovce a po výsledku 4:6 si z Doní Cerekve odvezla všechny tři body. Mezi diváky tohoto utkání byl přítomen i starosta města Dačice, pan Miloš Novák, který se rád zhostil i předávání cen pro nejlepší hráčky utkání, za což mu rovněž patří díky.

Po ženách ke svému utkání divize nastoupili muži. Ty čekalo derby s Jindřichovým Hradcem. Hradec na utkání dorazil zhruba s desetičlenným fanklubem vyzbrojeným bubnem, takže pomyslný boj se odehrával i v hledišti. Dačičtí kluci do utkání vstoupili velmi dobře, když po první třetině vedli o dvě branky. Slibně rozjeté utkání si však naši borci pokazili v periodě druhé, kterou o tři branky prohráli a do závěrečného dějství tak vstupovali v lepším rozpoložení hosté z okresního města. Závěr utkání přinesl přetahovanou o každý metr, Dačicím s edíky Gellnerovi povedlo vyrovnat, ale Hradec následně potrestal některá zaváhání a odskočil na dvě branky. To s eukázalo jako klíčové, neboť při závěrečné hře bez brankáře stihl Kubek pouze snížit. Utkání, které se hrálo na poměry divize v nadprůměrném tempu a doprovázea ho řada soubojů a šancí, tak nakonec skončilo vítězstvím Jindřichova Hradce. Šanci na reparát budou mít dačičtí florbalisté již tuto neděli, kdy se vydají na hřiště silných a sebevědomých Strakonic. Tak držte palce u online.

Výsledkově se tento speciální den tedy nevyvedl podle představ, ale náš florbalový klub by rád poděkoval všem příznivcům, kteří vážili cestu do Dolní Cerekve a podporovali oba naše celky. Věříme, že budeme moct podobnou akci zopakovat, a to i s kýženými vítězstvími.

Sobotou ovšem víkendový florbalový program nekončil, nebo alespoň ne pro dačické ženy. Ty se hned v neděli odpoledne postavily oět v Dolní Cerekvi silné Dobrušce. Utkání, které svými paramametry to sobotní značně převyšovalo, nebylo herně tak jednoznačné, jak by asi někteří čekali. Bohužel Dobruška ukázala větší zkušenost při zakončení a trestání chyb a i když by tomu poměr střel nenasvědčoval, odvezla si domů do východních Čech vysoké vítězvtí 9:3. "Za sobotní duel se můžeme zlobit jen sami na sebe. Asi se na nás podepsala čtyřtýdenní tréninková pauza, ale hráli jsme zkrátka pod svoje možnosti. Přitom body nevysely nikterak vysoko. Je to velká škoda. Velký dík ale patří divákům, kteří nás i za nepříznivého stavu podporovali." vracel se k sobotnímu nepovedenému zápasu trenér dačických žen, Lukáš Vacuška. "Nedělní zápas byl z herního pohledu úplně něco jiného. Tempo zápasu prvoligové, šance na obou stranách a z naší strany proti mnohem lepšímu soupeři mnohem lepší výkon. Bohužel Dobruška své šance dokázala proměnit a potrestat některá naše zaváhání a vyhrála zaslouženě. Holkám ale děkuji za to, jak zápas odjezdily a že se po té nešťastné sobotě dokázaly herně zvednout. Příště musíme být ještě lepší ... a budeme." komentoval dačický lodivod i nedělní klání. Tento víkend mají naše holky volno, hrát budou až ten příští, kdy je nečeká vůbec nic lehkého. Zamíří toziž daleko na východ republiky, aby se představily na hřištích páteho Havířova a prvního Třince. Oběma soupeřům pak mají hodně co vracet.

1. liga žen:

TJ Centropen Dačice - Orel Rtyně v Podkrkonoší 4:5 (1:2, 2:2, 1:2)

Branky: 9. a 56. Lisová, 31. Petrlíková, 32. Křemelová - 8., 21. a 54. Svatoňová, 16. a 30. Romančáková, 51. Řeháková

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout zde: https://eu.zonerama.com/fbcOreljednotaRtynevPodkrkonosi/Album/9358832?fbclid=IwAR3OD9z8XrI5XM9DxML5XsUbPCC3OIW-ojhdEfByQ5iAZZcKoXWWWJ9_Ees

TJ Centropen Dačice - FbC Dobruška 3:9 (1:5, 2:2, 0:2)

Branky14. Lélyová, 26. Křemelová, 31. Kolářová - 6. Buchalová, 12., 20. a 31. Peterová, 14. a 49. Poláčková, 16. Březovská, 22. a 58. Fingerová

 

Divize mužů - skupina B:

TJ Centropen Dačice - Florbal Jindřichův Hradec (2:0, 0:3, 2:2)

Branky: 14. Novotný, 20. z TS Sedlák, 46. Gellner, 59. Kubek - 26. Hřebíček, 33. Novák, 35. Tejnor, 50. Šimic, 55. Karas

Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=3VmiaDiZf4U&ab_channel=FlorbalDa%C4%8Dice