Loading color scheme

Fanfáry dozněly, 15 let slavnostně za námi. Hlavně neusnout na vavřínech, přeje si šéftrenér

Velký kámen ze srdce spadl všem organizátorům oslav patnáctých narozenin Florbalu Dačice. Akce je úspěšně za námi a přichází čas na bilancování. Co se v letech minulých povedlo? A co nás naopak čeká do budoucna? Práce je víc než dost. Základem bude kvalitní základna a vlastní zázemí. Jedině to nás může katapultovat dál.

Desítky lidí v průběhu neděle přišly do dačické městské sportovní haly, aby se v roli diváků či hráčů zúčastnily oslav patnácti let založení klubu, potažmo dvaadvaceti let od florbalových počátků ve městě kostky cukru. „V první řadě bych chtěl všem účastníkům, a to nejen hráčům, ale také trenérům, divákům, rodičům a hostům poděkovat za to, že přišli. Díky nim měla celá oslava opravdové grády,“ pochvaloval si šéftrenér klubu Petr Jindra.

Dopolední program přinesl kvalitní florbal v podání kvartetu ženských týmů. Krom domácích se zúčastnil také nově založený juniorský mix Světlé nad Sázavou a Pelhřimova, dále také exprvoligové juniorky FBŠ Jihlava a spřátelený Slovan Jindřichův Hradec. Následovala přátelská utkání mládeže proti Telči. A pak zlatý hřeb programu.

Ocenění osobnostem předávali vážení hosté. Poslanec Parlamentu České republiky Jan Bartošek, starosta Dačic Karel Macků a zástupce Českého florbalu a koordinátor rozvoje oddílů Tomáš Stehlík. „Mám velkou radost z toho, že k nám takto vážení hosté přišli. A ještě víc mě těší, že jsme mohli aspoň takhle symbolicky poděkovat čtveřici osobností, bez nichž by tu nikdo z nás nestál. Žádný klub by totiž zřejmě neexistoval,“ doplnil Jindra.

Odpolední program zakončil turnaj mužů, a to sice dačických legend, dačických současníků, Jihlavy a zakladatelů Telče. I tato akce splnila svůj účel, když se víceméně sešly původní party a zavzpomínaly na léta minulá.

 

holky.jpg

 

Akce symbolicky završila úvodní éru klubu. Nyní nás však čeká další období. A možná ještě náročnější. „Práce je před námi víc než dost. Kdybychom se teď začali plácat po ramenou, jak děláme vše dobře, špatně bychom dopadli. Základem pro budoucnost je kvalitní mládežnická základna. A to nejen kvantitativně, ale i kvalitativně. To se bude odvíjet od práce našich trenérů. Pokud si toto nebudeme neustále připomínat, dopadneme jako jeden nejmenovaný klub v regionu, který toto tak dlouho podceňoval. Až de facto skončil,“ vysvětloval Jindra.

Podle šéftrenéra je neméně důležité také vlastní zázemí klubu. „Jsme největší sportovní organizací v širokém okolí. Ale stále nás brzdí limity v podobě absence vlastních prostor. Vážíme si toho, že máme k dispozici alespoň skříň v městské hale. A doufáme, že se podaří prosadit i nezbytně nutnou klec. Ale všichni víme, že bez velké haly dojde dříve nebo později ke stagnaci.“

Nicméně dost bylo novot, letošní sezona se ponese především v duchu stabilizace. „Loňská sezona byla v mnoha ohledech revoluční. Ovšem každoroční revoluce přináší jen chaos a nestabilitu. Pro nás teď bude cílem stabilizovat zajeté struktury a inovace, učinit z nich běžnou součást klubového dění. A dále také chceme rozvíjet značku Florbal Dačice. Protože ta začíná mít čím dál větší zvuk,“ dodal na závěr Jindra.

Nezbývá než doufat, že dalších 30 let, jak o nich mluvil pan starosta, přinese jen spoustu dětské radosti a úsměvů na tvářích. Protože ty jsou největší odměnou za práci nás všech.