Loading color scheme

Florbalisté lákají na letní novinku. Open air turnaj stále volná místa!

Vánoční i dříve velikonoční florbalové akce v Dačicích se staly tradičními. S ohledem na popularitu venkovních turnajů a nově vzniklé a vhodné sportoviště uzrála také myšlenka na dotažení třetího nápadu, a to sice akce pod širým nebem. První ročník Summer open air Dačice se mílovými kroky blíží. Volná místa pro zájemce jsou stále k dispozici.

Přestože je florbalová termínová listina čím dál nabitější, a to i s ohledem na mimosezonní akce, po letošním roce je hlad po sportování opravdu velký. Tři čtvrtiny běžné sezony přerušila pandemie koronaviru, hráčům tak nechybí síly ani chuť. To vše nahrává do karet zkušeným dačickým turnajovým organizátorům. Po oblíbeném vánočním turnaji v pohodové atmosféře, respektive po Dačice open, dříve označovaném jako velikonoční turnaj, přichází na řadu Summer open air Dačice.

„Nápad na pořádání letního turnaje se zrodil v našich hlavách už v minulosti. Říkali jsme si s kolegy, že by to bylo takové pěkné a pohodové zpestření léta. Limitovaly nás ale vždy dva faktory. Zaprvé to bylo chybějící odpovídající sportoviště. Zadruhé pak termínová listina. Haly jsme se zatím sice nedočkali, ale venkovní kluziště se s ohledem na povrch vyloženě pro tyto účely nabízí. A termínovka nám letos taky vyšla. A tak se těšíme na premiérový ročník,“ popisoval hlavní organizátor akce Kryštof Kůs.

Na dva halové turnaje nově navazuje akce pod širým nebem. Že mají tyto projekty šanci na úspěch, potvrzuje například populární turnaj v Dobrušce či stále relativní novinka Českého florbalu s názvem Street floorball. „Tak trochu se vracíme ke kořenům tohoto sportu, kdy se hrálo venku, protože haly neměly odpovídající rozměry. Venkovní turnaje jsou specifické a já věřím, že si ten náš dačický účastníci rozhodně užijí,“ dodával Kůs.

Turnaj se uskuteční ve dnech 14. a 15. srpna 2021 na víceúčelovém kluzišti v Dačicích. Hrát se bude systémem 4+1, a to na hřišti 35×16 metrů. Chybět nebudou ani mantinely. Povrch neničí florbalky, není třeba se bát. Čas je stanoven na 2×10 minut, což účastníkům zaručuje dostatečný prostor na hřišti. Akce je dvoudenní, chybět nebude ani večerní posezení.

Startovné činí 2000 korun, turnajový náramek (povinný pro každého účastníka) stojí 50 korun. Minimální věk účastníků turnaje je 14 let (bezpečnostní důvody). Bližší informace naleznete na webových stránkách https://www.summerdacice.cz/

Přihlášky zasílejte na summerdacice@florbaldacice.cz