Loading color scheme

Florbalový supervíkend je tady! Muži se připravují na derby, ženy se budou loučit s „domovem“

Hned sedm družstev o víkendu zasáhne do florbalových bojů! Po volnějším týdnu bude tentokrát pořádně nabito. V akci se představí i obě elitní družstva. Muži A sehrají předposlední duel sezony. „Doma“ v Třešti přivítají v derby florbalisty Litomyšle. Ženy se budou loučit s domácí halou, od příští sezony už totiž v Dačicích nebudou moct hrát. V akci bude i plno mládežníků.

Čtveřice mládežnických družstev zamíří na čtyři různá místa Kraje Vysočina. U přípravky došlo na žádost pořadatelů ke změně, a tak místo v neděli bude hrát už v sobotu v Třebíči. Mladší žáci vyšlou do bojů obě družstva. Trojkový tým se představí ve Žďáru nad Sázavou, pětkový pak v nové hale ve Světlé nad Sázavou. Juniory čeká výlet do Jihlavy.

V akci se představí i všechna tři dospělá družstva. Mužská rezerva má v plánu další daleký výjezd. V sobotu odcestuje na hranice republiky do Kaplice. „Minulý turnaj v Písku se nám mimořádně povedl. Rádi bychom na něj navázali. Situace teď však bude trochu odlišná, neboť nebudeme posíleni o tolik juniorů a hráčů A-týmu. I tak ale věřím, že je základ rezervy natolik silný, že může v Kaplici urvat šest bodů,“ uvedl trenér B-týmu David Černý.

Loučení s domácí halou bude připraveno pro ženy. Ty se na dlouhou dobu naposledy představí v dačické sportovní hale SŠTO. Příští návštěva už bude, doufejme, v nových, adekvátních a splňujících prostorách. „S domácí halou se chceme pochopitelně rozloučit vítězně. Přál bych si, aby holky přišlo podpořit co nejvíce diváků. Zaslouží si to,“ komentoval trenér žen Lukáš Vacuška.

Poslední domácí utkání sezony čeká také na muže. Byť „domácí“ je třeba dát do uvozovek. Jako již dlouho totiž hrají v Třešti. Tentokrát přijede atraktivní soupeř. Litomyšl byla historicky také přiřazená do dvojice k Dačicím. Letité hecování pak tomuto duelu přidalo punc derby. Byť obě města dělí 140 kilometrů, blízkost výsledková a kvalitativní tuto vzdálenost rapidně zkracuje. O to víc, že je Litomyšl aktuálně na čtvrté příčce a oproti Dačicím ještě reálně může postoupit do play-up.

„Zápasy s Liťáčkem jsou vždycky hodně vyhecované. Nejinak tomu bude i tentokrát. Ačkoli už nemůžeme postoupit ani sestoupit, v tomhle případě je vždycky o co hrát. Teď se chceme hrou hlavně bavit a rozdávat florbalovou radost. Věřím, že se to podaří i tentokrát, protože tady jde o prestiž. Ve stejné situaci, v níž jsme letos my, byl loni náš soupeř. A působil hodně odevzdaným dojmem. My tohle nesmíme dopustit. Budeme bojovat jako lvi, jednoznačně chceme vyhrát,“ burcoval trenér David Černý.

Atraktivní víkend je připraven. Teď už je to jen na vás-fanoušcích, abyste naše reprezentanty a reprezentantky podpořili!

Program víkendu 15. a 16. února

Muži A – Divize D – SH Třešť, 15. 2. – 18.00 Peaksport Litomyšl

Muži B – Jihočeská liga mužů – SH Kaplice, 15. 2. – 10.30 Sokol Vodňany, 14.30 Rytíři Frymburk

Junioři – 2. liga juniorů, sk. 5 Vysočina – SH SK Jihlava, 16. 2. – 10.30 Snipers Třebíč, 13.30 SK Jihlava

Mlži 5+1 – Liga Vysočiny mladších žáků – SH Světlá n/S, 16. 2. – 10.00 Světlá n/S, 13.15 Snipers Třebíč, 14.30 Orel Kněžice

Mlži 3+1 – Přebor Vysočiny mladších žáků – SH Na Bouchalkách ŽnS, 16. 2. – Pacovští Honzíci žlutí 2x, Hippos Žďár n/S, Snipers Třebíč bílí

Přípravka – Liga Vysočiny přípravek – SH Horka-Domky Třebíč, 15. 2. – Snipers Třebíč bílí, Snipers Třebíč modří, Orel Kněžice

Ženy - 2. liga žen, sk. 5 - SH SŠTO Dačice, 15. 2. - 9.00 Štíři České Budějovice, 14.30 FA České Budějovice