Loading color scheme

Halové tréninky dětí pomalu finišují. Čeká nás nabité léto

Se začátkem června a stále se rozvolňujícími opatřeními v souvislosti s koronavirem jsou i pro nás již přijatelnější podmínky fungování. Nyní se však i s ohledem na rostoucí teploty (a nesnesitelno v hale), respektive na množství školních akcí blížíme do definitivního tréninkového cíle. Tím ale naše aktivita na delší dobu rozhodně nekončí.

Uplynulá florbalová sezona je i s ohledem na koronavirovou krizi nesmírně dlouhá. V minulosti tomu tak nebývalo. „Obvykle halové tréninky končily chvíli po tom, co se dohrály ligové soutěže, čili zhruba v dubnu. Pak se s dětmi chodilo ven, což ale zase někdy způsobovalo problémy kvůli počasí. Letos jsme se proto rozhodli, že namísto venkovních tréninků zvolíme tréninky halové. A to až do 5. června,“ vysvětloval šéftrenér klubu Petr Jindra.

Toto platí pro všechny mládežnické kategorie, jež dosud chodily trénovat do haly. A také pro nově vzniklý dívčí tým. „S vedením klubu jsme se domluvili na měsíčním pilotním projektu. Cílem mělo být vyzkoušet, nakolik bude dívčí družstvo životaschopným projektem. Myslím si, že se ukazuje, že to je cesta správným směrem. I holky ale dočasně přeruší svou činnost. K ní se vrátí zase až v září,“ dodal Jindra.

Úplný konec tréninků těch nejmenších přijde až 12. června. V příštím týdnu totiž ještě mládež vyrazí na tréninky ven. Pak už budou trénovat v rámci letní přípravy jen dorostenci a starší. „Mladší děti jezdí se školou na výlety, už by tudíž nemělo smysl organizovat ani venkovní tréninky, kam by jich přišlo hrozně málo. Namísto toho chceme kvalitně připravit letní akce.“

Letos se krom dětského kempu bude konat také soustředění žáků a také dorostenecko-juniorské. Obojí ve Světlé nad Sázavou. Vše završí účast na turnajích v Liberci, potažmo Olomouci. Ta bude pomyslným završením přípravného období.

Přehledný program akcí mládeže

Přípravka/elévové:         poslední halový trénink 5. června, poslední venkovní 12. června

Mladší/starší žáci:          poslední halový trénink 5. června, poslední venkovní 12. června

Dorost/junioři:                 poslední halový trénink 3. června, dále venku dle domluvy s trenéry

Dívky:                             poslední halový trénink 3. června, poslední venkovní 10. června

Dále se zúčastníme akce Branou Podyjí (13. června). V létě nás pak krom kempu a soustředění také čeká Nisa Open Liberec (20. až 23. srpna) a Moravian Cup Olomouc (5. až 6. září). Vše završí klubová oslava patnáctých narozenin dne 6. září v dačické městské hale.