Loading color scheme

Hodnocení průběhu sezóny starších žáků: "Máme za sebou obrovský kus práce, který se nám začíná ukazovat."

Sezóna 2023/2024 je za půlkou a starší žáci ukazují, že se jim v sezóně daří, druhý turnaj po sobě se drží v nejvyšším koši kraje a bojují tak s těmi nejlepšími týmy v lize. Výsledky ale nepřichází jen tak, tréninkový proces je náročný. I přesto výsledky však nejsou to hlavní, co trenéři sledují.

"Naše výsledkové cíle jsou jednoduché. Dostat se mezi 4 nejlepší týmy na Vysočině a zahrát si kvalifikaci o postup na MČR. Ale není to pro nás ten nejhlavnější cíl. Výsledky jsou důležité, ale klíčovým cílem je růst a příprava hráčů na další úroveň florbalu. Zkušenější hráči se připravují na přechod do dospělé kategorie, zatímco mladší mají příležitost vyvíjet se a brát věci postupně. S florbalovým nasazením a úsměvem na tváři se těšíme na druhou polovinu sezóny. Věřím, že nás čeká ještě mnoho radostných okamžiků a úspěchů“ hodnotí Kubeš.

Začátek sezóny naši borci ukazovali dominanci jak v předváděné hře, tak i v počtu vstřelených branek. První zápas například skončil vysokou výhrou 22:1 s PSKC Okříšky. V průběhu sezóny se jim dokonce podařilo vydrápat se do prvního koše. Kde se drží již od konce listopadu. "Během celé první půlky sezóny se spousta kluků, především těch mladších a méně zkušenějších, herně posouvala vysokým tempem a udělala obrovský pokrok. Vidíme, jak naše týmová chemie a individuální dovednosti některých hráčů vytvářejí silný základ. Mladí hráči ukázali, že jsou schopni se rychle vyvíjet a přizpůsobovat se vyšším tempům hry. Je to povzbuzující trend, který nás čeká ve druhé polovině sezóny“ dodává Kubeš.  

Vše ale začíná na tréninku. V letošním roce se do toho starší žáci opravdu obuli. Kvalitu tréninkového procesu totiž zaštiťuje jeden z trenérů regionální reprezentace. "Přijde mi, že je v týmu spousta lidí nastaveno stylem, že chce makat, zlepšovat se a neberou ten trénink jen jako bezmyšlenkovitou zábavu. Zvýšili jsme nároky na trénink, a ačkoli to ne vždy znamená bezproblémovou radost, věřím, že tvrdá práce a úsilí, které kluci vkládají do každého tréninku, nám přinesou dlouhodobé úspěchy. Cesta není vždy snadná, ale společným úsilím se přibližujeme ke svým cílům" dodává Kubeš.

Starší žáci tak mohou pomýšlet i na závěrečný turnaj pro ty nejlepší v republice. Pokud se jim podaří zůstat mezi nejlepšími v kraji a následně uhrát kvalifikaci. Dosud jsme byli mistrovství České republiky nejblíže v roce 2016. Tehdy starší žáky trénoval Radovan Kubek a jedním z hráčů byl právě současný trenér Radek Kubeš. „Naše výsledkové cíle jsou jednoduché. Dostat se mezi 4 nejlepší týmy na Vysočině a zahrát si kvalifikaci o postup na MČR. Ale není to pro nás ten nejhlavnější cíl. Výsledky jsou důležité, ale klíčovým cílem je růst a příprava hráčů na další úroveň florbalu. Zkušenější hráči se připravují na přechod do dospělé kategorie, zatímco mladší mají příležitost vyvíjet se a brát věci postupně. S florbalovým nasazením a úsměvem na tváři se těšíme na druhou polovinu sezóny. Věřím, že nás čeká ještě mnoho radostných okamžiků a úspěchů. Všichni ale víme, že ty šťastné chvíle a pozitivní emoce jak z tréninku, tak i ze zápasu jsou ještě před námi a že jich bude přicházet víc a víc, protože máme za sebou obrovský kus práce, který se nám začíná ukazovatzakončuje Kubeš.

FOTO: https://eu.zonerama.com/FlorbalDacice/Album/10868912#check-duplicates