Loading color scheme

Hola hola hola! První liga volá!

Slyšíte to? Konečně, chce se snad zvolat. Po letech urputných a velmi často smutně končících bojů s Pelhřimovem se dačické florbalistky dočkaly a vystoupí ze stínu divizních mužů. Svěřenkyně Lukáše Vacušky totiž v první kompletní sezoně po kovidových restrikcích doslova převálcovaly své sokyně ve druhé lize a již čtyři kola před koncem základní části si zajistily postup o patro výš. Postupovou stvrzenku přidaly na turnaji v Jihlavě.

Na jednu stranu to měla být už jen formalita. Na druhou se ale říká, že udělat poslední krok je vlivem blízkosti úspěchu a nervozity vždy nejtěžší. Jenže tlak očividně dolehl také na soupeřky. A tak ještě než dačické florbalistky nastoupily ke svému prvnímu utkání na turnaji v Jihlavě, byly si vědomy toho, že bodová ztráta domácích je posunula definitivně o patro výše. Veškerá nervozita tedy mohla zmizet.

„Vinou zranění a viróz jsme do Jihlavy odcestovali v menším než obvyklém počtu, a to sice s jedenácti hráčkami a jednou brankářkou. I když jsme už před prvním duelem věděli, že máme první místo jisté, na turnajovém cíli v podobě zisku šesti bodů jsme rozhodně nehodlali nic měnit,“ popisoval asistent trenéra Radovan Kubek, který tentokrát zastával roli šéfa střídačky.

V prvním utkání jeho svěřenkyně vyzvaly českobudějovické Štírky. Ty měly v nohách ranní cestu z jihočeské metropole a jedno odehrané utkání. „První utkání začalo skoro jako dobývání nedobytné tvrze. První třetina skončila výsledkem 0:0 a množstvím zahozených šancí z naší strany. Ještě hůř bylo na začátku druhé periody, kdy jsme dvakrát inkasovali a zdálo se, že tenhle zápas zrovna nebude připomínat postupovou oslavu. Naštěstí se tím ale holky nenechaly rozhodit, začaly hrát svou aktivní hru, která přinesla ovoce v podobě výhry 5:2,“ přibližoval vývoj prvního utkání na jihlavské palubovce Kubek.

Také ve druhém utkání bylo jasné, že na Dačice čeká napodobování práce Jana Žižky z Trocnova. Jen místo cepů, palcátů a mužů ve zbroji bylo na hřišti dvanáct odhodlaných florbalistek v růžovém, které chtěly překonat hradbu táborské defenzivy.

„Přestože soupeř zvolil očekávanou taktiku založenou na kvalitní obraně a rychlých brejcích, dařilo se nám s tímto úspěšně bojovat. A oproti prvnímu duelu navíc i střílet branky. Na konci duelu se sice prosadily také soupeřky, což znamenalo, že výborně chytající Kačka Pospíchalová přišla o čisté konto, které by si za své výkony jistě zasloužila, zápas ale nakonec skončil výsledkem 13:2, což pro nás znamenalo splnění cíle a potvrzení role favorita,“ zakončil hodnocení Kubek.

Do konce sezony zbývá ženám odehrát ještě dva duely. 24. dubna zamíří do Českých Budějovic na bitvy proti Pelhřimovu a rezervě SK Jihlava

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS VÍKEND 16. a 17. DUBNA

Ženy - 2. liga žen - Štíři České Budějovice 5:2, 1. FbK Tábor 13:2

 

Autorkou fotografie je Martina Miksová. Snímek používáme s jejím laskavým svolením.