Loading color scheme

Hotovo, dvacet. „Áčko“ po sezoně, dorostenci svedli zázrak v okleštěné sestavě

Prazvláštní. Zhruba tak by se dala označit letošní divizní sezona elitního mužského družstva. A bohužel stejně jak začala, tak také skončila. Tedy myšleno z výsledkového pohledu. S osudem se jeli prát také prvoligoví dorostenci, kteří v „pokoseném“ počtu dokázali senzačně ubojovat výhru nad Třebíčí. Zahráli si také junioři, „béčko“ mužů a před domácími diváky i přípravka.

Těžko byste vymysleli podobný scénář. Příšerný začátek sezony a „padákové“ příčky. Pak odražení se ode dna a parádní prostřední pasáž sezony. A na konci zase spíše výsledkový a bodový útlum. Historicky první sezona mužů v „céčkové“ divizi se zrovna zlatým písmem do dějin nezapíše. O to víc, že skončila prohrou. Černého svěřenci doma na závěr podlehli Rokycanům.

„Zápas jsme měli celkem dlouho pod kontrolou a bohužel jsme neproměnili spoustu šancí. Poté jsme na pět minut zaspali a soupeř nemilosrdně trestal. Výsledek je tak pro nás více než krutý. Když se ale budeme bavit o cestě a progresu z průběhu celé sezony, vidím zde pozitiva. A ta chci přenést i do sezony příští. Děkuji všem, kteří se na chodu A-týmu podílejí, a hráčům za příkladnou reprezentaci,“ okomentoval poslední bitvu ročníku trenér David Černý.

Do velkého finiše míří také dorostenci. Ti se v rámci posledního duelu základní části utkali v Kutné Hoře s domácími a Třebíčí. Přestože odjeli jen s šesti odvážnými borci do pole, dokázali zázrak a jedno utkání vyhráli. Nyní se budou moct připravovat na play-off proti pražským Black Angels.

„Někdy je to těžké, někdy se nedaří skoro nic, pak je otázkou nastavení v hlavě a síly toto nastavení udržet. Můžu říct jen to, že těch 6+1, respektive 5+1 ukázalo, že jsou bojovníci, a věřím, že to bude vidět i v následující nadstavbě. Ke zbytku se nebudu vyjadřovat,“ hodnotil trenér Miloš Procházka.

B-tým tentokrát nedokázal uhrát ani bod. „Velmi nás trápila koncovka. Množství neproměněných šancí rozhodlo o prohře s SK Jihlava B, byť se jednalo o poměrně vyrovnaný duel. V utkání s „béčkem“ Žďáru jsme bohužel přidali ještě množství individuálních chyb, což v kombinaci s ubývajícími silami ve třetí třetině přineslo i velký počet inkasovaných branek,“ uvedl lodivod rezervy Ondřej Bílý.

Junioři měli stejně jako dorostenci velmi nutný počet hráčů. I v jejich případě se tato čísla odrazila na výsledku a výkonu. Elitní mládežníci se s tím bohužel vypořádat nedokázali a domů se vraceli s prázdnou. To nelze říct o přípravce. Ta si totiž velmi užila domácí turnaj, krásně potrénovala kličky. A všechny děti se pak domů vracely plné nových zážitků a dojmů.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS 26. A 27. ÚNORA

MUŽI A – Rokycany 3:4 ONLAJN

MUŽI B – SK Jihlava B 4:6 ONLAJN, Hippos Žďár n/S B 3:12 ONLAJN

JUNIOŘI – Třebíč 6:9 ONLAJN, Pelhřimov 1:10 ONLAJN

DOROSTENCI – Třebíč 6:3 ONLAJN, Kutná Hora 3:8 ONLAJN