Loading color scheme

Již žádný apríl. O víkendu jdou do akce mládežníci, strže čeká vrchol sezony

Trio dačických mládežnických družstev se o víkendu představí na florbalových palubovkách Regionu V. Největší pozornost bude patrně zaměřena na starší žáky, kteří se jedou poprat na turnaj O pohár hejtmana Jihočeského kraje. Juniory čekají místo poháru dva ligoví soupeři. A elévy trénink kliček a ukázka, kam se od začátku soutěžního ročníku dokázali posunout.

Žádní dospělí, jen mládežníci. Takový bude víkend 2. a 3. dubna, tedy jeden z úplně posledních hracích víkendů v této naprosto specifické sezoně. Obvykle začínáme pozvánku nejstaršími kategoriemi, tentokrát ale uděláme výjimku. Starší žáky totiž čeká absolutní sezonní vrchol v podobě nadstavby. V Hrdějovicích se utkají O pohár hejtmana Jihočeského kraje.

„Na poslední turnaj v sezóně jsem se rozhodl vzít kluky, co si to nejvíc zasloužili. A to podle docházky v průběhu celé sezony. Měl by to být v podstatě výkonnostní vrchol celého ročníku, ve hře bychom měli předvádět vše, co jsme se letos naučili. Mám proto vysoká očekávání a jsem stejně natěšený jako všichni kluci,“ lákal na sezonní finále trenér Radek Kubeš.

Nebudou to ale jen jeho svěřenci, kdo o víkendu oblékne dres dačického Cenťáčku. Do akce vyrazí také junioři. Na ty čeká oblíbená světelská sportovní hala. „Nečeká nás vůbec jednoduchá cesta. Utkáme se s jihlavským SK, s nímž kluci urputně bojovali v dorostenecké lize. A také Světlá nad Sázavou, dost možná nováček divizní soutěže mužů. My jedeme zabojovat o co nejlepší výsledek, především se ale chceme předvést v co nejlepším světle. Vždyť co taky jiného ve Světlé,“ vtipkoval trenér juniorů Pavel Stejskal.

Do třetice všeho dobrého budou v akci také elévové. Naši exkluzivní kličkaři vyrazí do města rekordů a kuriozit. A protože se Krechlerovy ovečky každým tréninkem zlepšují, věří jejich lodivod, že to dokážou prodat i v ligových zápasech a že budou soupeře posílat na „pivo a párek“. Protože právě tato klička je mantrou této úžasné dětské kategorie. Na viděnou o víkendu!

 

PROGRAM NA VÍKEND 2. A 3. DUBNA

Junioři – 2. liga juniorů, skupina Vysočina – SH Světlá n/S, 11.30 SK Jihlava, 14.30 Sklo Bohemia Světlá n/S

Starší žáci – Liga starších žáků, skupina JČ, nadstavba O pohár hejtmana JČ kraje – SH Hrdějovice, 9.40 Štíři České Budějovice modří ONLAJN, 12.20 TJ Netolice Rafani ONLAJN, následně o konečné umístění