Loading color scheme

Klub obnovil tréninkovou činnost. V omezeném režimu bude fungovat do června

Koronavirová situace v naší zemi se pomalu začíná stabilizovat. Rozvolňující se opatření nám umožňují návrat k tréninkové činnosti. A to prozatím alespoň v omezeném režimu. V následujícím článku se dozvíte, kdo, kdy a jak trénuje. A co nás čeká v dohledné době.

Od pondělí 11. května byla otevřena krom venkovních také vnitřní sportoviště. To se týká i dačické městské sportovní haly. S podmínkou dodržení přísných opatření tak můžeme začít znovu trénovat i s dětskými kategoriemi.

K tomu, aby se tréninky mohly vůbec konat, je třeba dodržení následujících opatření:

1)      Rodiče dětí nesmí do prostor haly. Své ratolesti mohou vypustit u vstupu do haly. Vyzvednout si je mohou na témže místě. Vstup dovnitř jim ale bude zakázán.

2)      Každý návštěvník sportovní haly je povinen si u vstupu na vrátnici vydezinfikovat ruce. Bez toho není vstup do tréninkových prostor umožněn.

3)      Šatny a sprchy jsou uzavřeny. Hráči tak musí přijít převlečení, případně je možnost převléknout se v prostoru haly. Sportovní přezutí bylo samozřejmostí i před touto situací.

4)      Každý hráč musí mít vlastní pití. Pítka na chodbách jsou z hygienických a bezpečnostních důvodů vypnutá. Není ani možné vodu v hale dočerpat. Stejně tak budou trenéři dohlížet na to, aby hráči pili pouze z vlastních lahví, nikoli z láhve někoho cizího.

5)      Hráči nemusí mít při tréninku nasazeny roušky (ty jsou povinné jen před vstupem do haly). Trenéři je musí mít nasazené po celou dobu konání tréninku. Výjimkou jsou situace, kdy se z nich stanou hráči a zapojí se do hry. Po skončení je ale musí znovu nasadit.

6)      Každá tréninková pomůcka, kterou skupiny v hale využijí, musí být vydezinfikovaná. Týká se to i míčů či florbalových míčků. Dezinfekce je k zapůjčení u paní Skupové na vrátnici městské haly.

Dle zjišťovaného zájmu a dostupných hodin ve sportovní hale jsme přistoupili k následujícímu tréninkovému rozdělení. To platí od 20. května do 5. června. V ten den dočasně tréninkovou aktivitu ukončíme (běžně tréninky končily již na začátku května, s ohledem na současnou situaci jsme se rozhodli udělat změnu a vyjít hráčům i trenérům vstříc). Po ukončení tréninkové činnosti bude následovat letní pauza. V té řešíme možnou účast na Prague games. Určitě se pak uskuteční letní kemp pro děti v Třešti a soustředění pro žákovské kategorie a dorostence s juniory. V samotném závěru léta pak na soustředění odjedou i ženy a muži.

Trénovat budeme již dle kategorií pro sezonu 2020/2021! Trenéři vedoucí tyto tréninky: dor/jun Petr Jindra+Miloš Procházka, žáci Šimon Krechler+Radek Kubeš, dívky Petr Jindra+Blanka Dörrer Proboštová, přípravka/elévové Petr Jindra

STŘEDA (20. 5., 27. 5., 3. 6.)
14-15.15    žáci (ročníky 06 až 09)
15.15-16.30    dor/jun (ročníky 02 až 05)
16.30-18    NOVÉ DÍVČÍ DRUŽSTVO (přibíráme nové tváře)

PÁTEK (22. 5., 29. 5., 5. 6.)
15-16.30    přípravka/elévové (ročníky 10 a mladší)
16.30-18    žáci (ročníky 06 až 09)

Junioři a dospělé kategorie trénují dle speciálních rozpisů venku. Tyto informace jim interně poskytnou trenéři jednotlivých kategorií. Dospělí do haly již v tomto školním roce nejdou.